Zinātnieki nolēma noskaidrot, kāpēc Dievs dzīvniekus iedalījis tīrajos un netīrajos!

Advertisement
Advertisement

Mēs bieži lietojam gaļas produkciju, jo tāda ir cilvēka daba. Kaut gan tiek uzskatīts, ka pirms Pasaules plūdiem cilvēki ēda tikai augu pārtiku. Tagad, Lielā gavēņa laikā, daudzi atturas no dzīvnieku izcelsmes produktu lietošanas. Un tas ir lielisks iemesls pārdomām par to, kāpēc Dievs iedalīja dzīvniekus tīros un netīros, lai pārskatītu savu uzturu turpmākajam.


Mēs tev pastāstīsim par zinātnieku viedokli attiecībā par to, kāpēc dažus zvērus, zivis un putnus uzskata par tīriem, bet citus – par netīriem. To ir ļoti daudz, tāpēc parunāsim par tiem, kuru gaļa ir pieejama NVS iedzīvotājiem.

Raksta turpinājums
Tīrie dzīvnieki

Tīrie jūras iemītnieki

“Tīri ir tie dzīvnieki un zivis, kuriem ir spalvas vai spuras. Šeit ietilpst tādas zivis kā lasis, asaris, forele, merlangs, karpa un daudzas citas” (Mozus 14;9, Levits 11:9)

1. Lasis
Jūrā lasis barojas galvenokārt ar siļķēm un reņģēm. Laši pieder pie gaļēdāju sugas zivīm, kas barojas ar maziem bezmugurkaulniekiem un zooplanktonu agrīnā vecumā.
2. Karpa

Karpu barības vietās ir bagāta augu un dzīvnieku barība, ūdens veģetācija, mīkstmieši, vēžveidīgie, tārpi un citi mazi organismi.
Netīrie jūras iedzīvotāji

”Un visus tos, kam nav spalvu un zvīņu, neēdiet: tas jums ir nešķīsts” (Mozus 14:10). Tie ir haizivis, zobenzivis, sami, vaļi, delfīni, garneles, krabji, omāri, jūras moluski, austeres un daudzi citi. Pēc zinātnieku domām, Dievs nav nejauši neļāvis ēst šādus ūdens iemītniekus.

Ārsti apgalvo, ka šādi zivju un vēžveidīgo veidi var uzkrāt ievērojamā daudzumā smagos metālus, kā arī saturēt dabīgas indīgās vielas. Cilvēkiem tie var būt postoši.

1. Sams

Šīs zivis sauc par upju sanitāriem. Sams ēd ne tikai mazas un novājinātas zivis, bet arī vēžus, tārpus, mīkstmiešus, vardes, mazus ūdensputnus un dažādus pārtikas atkritumus.
2. Zobenzivs

Zobenzivis ir inficējušās ar daudziem parazītiem. Daži tārpi tajās sasniedz 3 metru garumu.
3. Krevetes, krabji, vēži

Tie ir atkritumu savācēji. Viņi barojas ar visādām draņķīgām lietām, kas atrodas uz gultnes, ieskaitot mirušos ūdensdzīvniekus un noslīkušus cilvēkus. Tāpēc viņi var darboties kā bīstamu slimību, piemēram, vēdertīfa un hepatīta, pārnēsātāji. Un tajos ir kancerogēnas vielas.
4. Austeres un mīdijas

Austeres tiek uzskatītas par delikatesi. Bet tieši tās aktīvi un efektīvi attīra ūdeni, ēd pārmērīgās dūņas un planktonu, kā arī nogulsnes apakšā. Dzīves procesā austeres un ēdamgliemenes izlaiž caur sevi milzīgu ūdens daudzumu, tādēļ no tā absorbē visu ķīmiju. Tajās var uzkrāties inde - saksitoksīns.
Tīrie putni

Pie tīriem attiecināmi putni no vistu, tītaru, baložu dzimtes – visi, kuriem ir guza. Pīles arī attiecas pie tīriem putniem.

1. Pīles

Pīles noēd kukaiņus, sūnas, zāli, zaļumus un ūdensaugus, kā arī sīkas zivtiņas.
2. Baloži

Šie putni ēd graudus, spinātus, burkānus, skābenes, āboliņu un citas kultūras un zāles, kuras ir mīkstas un sulīgas.
Netīrie putni

“No putniem vairieties no šiem (tos nedrīkst ēst tos, tie ir nešķīsti): ērgļa, grifa, un jūras ērgļa, pūce, pelikāna, gārņa, katra kraukļa ar viņa dzimti, strausa, pūces, kaijas un vanaga ar viņa dzimti, gulbja… (Levits 11: 13-19).

1. Grifi, kaijas, vārnas

Tie attiecas pie maitēdājiem, jo nogalina novājējušus un slimus putnus un mazus dzīvniekus. Barojas ar mirušiem putniem un citiem kritušiem dzīvniekiem.
2. Vanagi, pūces, pelikāni

Viņi lieto sīkus un vidēja izmēra zīdītājus, putnus, kukaiņus, žurkas, vardes.
Tīrie dzīvnieki

“Tiek atļauts ēst govju, briežu, bifeļu, kā arī kazu, aitu, oriksa, kameloparda gaļu. (Levits 11:3, Mozus 14:3 - 6)
Kazas, aitas, sernas, brieži, govis – zālēdāji. Turklāt viņi rūpīgi izvēlās zāli, kuru noēd.
Piezīmēsim, ka dzīvnieku asinis arī neder pārtikā. Levitā 7:22–24 tiek teikts, ka mums nevajag lietot augstāk minēto dzīvnieku taukus un asinis uzturā, kā arī to dzīvnieku, kuri miruši dabiskā nāvē vai cita dzīvnieka nogalinātos.

Netīrie dzīvnieki

Šeit Dievs mums saka nelietot uzturā tādu dzīvnieku gaļu kā cūku, trušu, kamieļu un zirgu.

1. Kamieļi

Tie ir zālēdāji dzīvnieki, bet tie pārtiek pārsvarā no dzelkšņainiem augiem, sausas zāles un krūmājiem.
2. Truši

Šeit mēs bijām ļoti pārsteigti, jo trušu gaļu iesaka pat bērniem ar alerģiju pret daudziem produktiem. Ja runājam par truša gaļas kaitīgumu, tad tajā ir purīna avots, kurš pārvēršas par urīnskābi. Nogulsnējoties locekļos un cīpslās, tā izraisa artrītu, podagru, nervu – artrīta diatēzi bērniem līdz gada vecumam.
3. Zirgi

Zirgs pārtiek no zāles, graudiem un sakņaugiem. Lietojot uzturā šo dzīvnieku gaļu, mēs pakļaujam briesmām savu sirdi, aknas un citus orgānus.
4. Cūkas

Cūka – visēdāja. Tā ēd saknes, tārpus, maitu, sīkos zvēriņus, tajā skaitā arī savus pēcnācējus. Mediķiem ir zināms, ka ir saistība starp cūkgaļu, kuru cilvēks lieto uzturā un aknu slimībām. Šīm slimībām pakļauti pat bērni.
Kā redzi, visam ir zinātnisks izskaidrojums. Ēdieni no dažiem dzīvniekiem, zivīm un putniem tiešām var kaitēt tavam organismam. Taču mēs nedomājam, ka, ja tos ēst nelielā daudzumā, tad notiks kaut kas šausmīgs. Ir jāņem vērā mūsdienu tehnoloģijas. Piemēram, tās pašas austeres uz mūsu valsti atved lielākoties nevis no jūrām un okeāniem, bet audzē speciālos baseinos. Dabiski, tajos nav netīrumu un ķīmisku atkritumu lielos daudzumos.

Kādu pārtiku lietot – katra personīga darīšana. Kāds seko Bībeles ieteikumiem, bet cits savai personiskai pārliecībai. Pastāsti mums komentāros, kā tu skaties uz dzīvnieku iedalījumu tīros un netīros.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024