Vīrs pamanīja, ka esmu sākusi daudz runāt... Draudzene psihiatre atvēra man acis patiesībai.

Advertisement
Advertisement

Neatkarīgi no tā, cik labi mūsu valstī attīstās veselības aprūpes sistēma, garīgās slimības tēma joprojām ir aizliegta. Vienmēr šķiet, ka personai, kas šķērso garīgās veselības līniju, nav nekāda sakara ar veseliem cilvēkiem un nekad nav bijusi. Iespējams, ka šī attieksme pret psihiatriem un psihologiem rodas padomju medicīnas attīstības periodā, kad klīnikās bija ne tikai veselības kūrorti, bet arī labošanas iestādes.

 

 

 

Raksta turpinājums - lapa #1
Laiki mainās, pirms vairākiem desmitiem gadu parādījās datori un kopš tā laika dzīve turpinās un tās temps pieaug. Tiek uzlabota reklamēšana, tiek izstrādāti kinofilmu rediģēšanas paņēmieni, paātrināta transporta darbība. Tas viss ietekmē cilvēku - viņa garīgo veselību, prātu un tiesības izvēlēties ir zem pārmērīga spiediena.

Pareiza organisma reakcija, kas pārcieš stresu, kļūst par funkcionēšanas sabrukumiem. Cilvēkam parādās nervu sabrukumi, viņš zaudē produktivitāti un lielisko garastāvokli. Šodien mūsu redakcija ir savākusi vairākas pazīmes, kas liecina, ka tu tuvojies garīgiem traucējumiem, kurus var atpazīt patstāvīgi.
Brīdinot par skeptisko attieksmi, mēs tevi brīdinām, ka par to nav jākaunas. Personas garīgajai veselībai nepieciešama palīdzība un korekcija tāpat kā fiziskajai. Profesionāļu palīdzība, sarunas ar draugiem -kaut kas no tā varēs tev palīdzēt. Varbūt tu nolemsi uz nedēļu visu pamest un pastaigāt pa pilsētas parkiem vienatnē. Katrs pats sev atrod pareizo metodi.
1. Pacelt garastāvokli

Mēs nerunājam par priecīgu garastāvokli. Drīzāk neveselīgu satraukumu, kas nepāriet. Tu jau iegāji dušā, devies gulēt, bet uztraukums neļauj aizmigt vai atpūsties.
2. Bezmiegs pie maza noguruma

Pastāvīgā spriedze neļauj tev izgulēties, bet tu nejūties ne noguris ne izsmelts. Tu vienmēr gribi kaut kur aizskriet un kaut ko izdarīt, bet bezmiega naktis īsini ar grāmatām vai virtuvē.
3. Bezgalīga domu plūsma

Tavā galvā ir mūžīgs karuselis. Un tās nemaz nav produktīvas idejas, par kuru pieplūdumu sapņo dizaineri un rakstnieki. Tevi burtiski rauj un velk no visām pusēm neorganizētu domu daudzums, no kurām nevar aizbēgt pat naktī.
4. Pastāvīga runāšana

Tu daudz runā un vispār nevari apstāties. Tu karājies uz draugu un kolēģu ausīm, tu esi noslīcinājusi vīru, kaimiņu un pat viesmīli kafejnīcā. Tajā pašā laikā tu saproti, ka monologi tavā dzīvē ir kļuvuši par daudz, bet telefona rēķini pieaug ar katru mēnesi, un tu neko nevari darīt.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 1 Vakar 18:54Santaa
Ko tad pardod alkaholu lidmasinas,vai tad tas ir vajadzigs??Ir un bys vnmer kkadi individi kas radis problemas.Naw alkahols naw problemu
0 0 Aizvakar 21:56Liliy
šis ir sūds.Hihihihihihi
0 0 21:37 18.04цум
цмици
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © Torno.lv 2012 - 2019