-
- 3015 x
-
https://torno.lv/xZKNhmV
Мēs dzīvojam augstu tehnoloģiju pasaulē, kurā dažādas viedierīces palīdz dzīvi padarīt vienkāršāku. Tajā pašā laikā slimību skaits, īpaši, kas saistītas ar smadzeņu darbību, pieaug. Daudziem cilvēkiem jau pēc 60 gadu vecuma ir slikta atmiņa un viņi ir ļoti izklaidīgi. Ārsti vienā balsī paziņo, ka tas ir no tā, ka mēs neliekam savām smadzenēm strādāt, jo tekstu mēs varam uzdrukāt, uzdevumu atrisināt tiešsaistē un pat dažādi hobiji arvien vairāk saistīti ar Internetu.
Taču visi speciālisti apgalvo, ka ir pārbaudīts veids Alcheimera slimības profilaksei. Vajag katru dienu rakstīt ar roku. Mēs tev pastāstīsim par 7 svarīgiem iemesliem nodrošināties ar pildspalvu un piezīmju grāmatu.
Raksta turpinājums
Atmiņas treniņš pieaugušajiem
Mūsdienu dati apstiprina, ka rakstot ar roku, tad tas lielākoties tiek nodrošināts ar smadzeņu darbu nevis, piemēram, ar redzi un nevis tikai ar rokas pirkstu kustību. Tas viss ļauj jums paaugstināt savu garīgo funkciju attīstību. Rakstīšanas priekšrocības ir milzīgas un, lūk, ko jūs saņemat par 20 minūtēm dienā, ko pavadāt ar burtnīcu un pildspalvu.
1. Emociju apstrāde
Kad tu raksti uz papīra, tu izjūti emocijas. Tādēļ psihologi bieži iesaka rakstīt par saviem pārdzīvojumiem, lai noņemtu psihoemocionālo spriedzi. Labākais veids apvienot patīkamo ar derīgo – rakstīt mērķu un notikumu dienasgrāmatu. Tā tu rakstīsi un atbrīvosies no stresa, kas ir ļoti svarīgi normālai smadzeņu darbībai.
2. Atmiņa
Kad mēs rakstām ar roku, ieslēdzas smadzeņu daļa, kas atbild par psihomotorikas funkciju. Turklāt, tu uzlabo atmiņu, jo tavām rokām jāveido nepieciešamie burti un zīmes, pieslēdzot kustību aktivitāti. Taču, kad tu raksti ar klaviatūru, tad viss tiek darīts automātiski.
3. Smalkā motorika
Kad tu strādā ar rokām, tajā skaitā raksti, notiek pusložu mijiedarbība un labāk attīstās augstākās psihiskās funkcijas. Bērniem šis process notiek ātri, bet pieaugušajiem nepieciešams to vienmēr aktivizēt. Tā ir lieliska Alcheimera profilakse, īpaši tiem, kuri neprot šūt, adīt un izšūt. Tā tu uzturi savu uzmanību un atmiņu pienācīgā līmenī.
4. Iztēle
Kad mēs rakstām ar roku, vairāk ieslēdzas labā puslode, jo tā atbild par tēlainu domāšanu, māksliniecisku uztveri, par emocijām nevis par loģiku kā kreisā. Vari pat veikt eksperimentu: par vienu un to pašu tēmu uzraksti sacerējumu uz papīra un datorā. Gan redzēsi: teksts uz papīra būs emocionālāks un patīkamāks uztverei.
5. Intelektuālā attīstība
Kad runas un rakstības valoda ir normas robežās, tas ir viens no svarīgākajiem veselas personības kritērijiem. Kad ārsti veic psihodiagnostikas izmeklējumu, tad skatās ne tikai uz to, kā izskatās cilvēks, bet arī noskaidro, vai runas un rakstības valoda viņam ir normas robežās. Parasti tiek izsniegta anketa, kuru aizpilda rakstot ar roku, kas palīdz izslēgt virkni psihisku noviržu.
Lai uzrakstītu vienkāršu frāzi, ir jāsadzird vārds, jāatšķir skaņas, jāatcerās burtu izskats, tas jāpārvērš rokas kustībā.
6. Mutiska runa
Rakstība – tas nav tikai kustības akts. Zinātnieki veica pētījumu un noskaidroja, ka tas ietekmē ne tikai uztveri, bet arī mutisko runu. Jo vairāk cilvēks raksta, jo vieglāk viņam pareizi formulēt savas domas un tās izteikt.
7. Lasītprasme
Rakstot ar roku, nav automātiskas aizvietošanas un vārdu piedāvājumu. Tikai tu ievēro pareizrakstību un pieturzīmes. Ja uzrakstīji nepareizi, kļūdu nākas nosvītrot un blakus jāieraksta pareizi. Pirmkārt, tas palielina lasītprasmes līmeni un, otrkārt, tas dod iespēju pārkārtot frāzi, pamatojoties uz veco pieredzi. Atkal no jauna nepieciešams aktivizēt smadzeņu darbību.
Diemžēl daudzi cilvēki jau ir aizmirsuši, cik skaisti ir rakstīt ar roku. Ko vērtas ir vēstules, kuras raksta ar satraukumu, bet tiek lasītas ar vēl lielākām emocijām. Grūti pateikt, cik daudz būtu jāraksta vienā dienā. Tas ir tas pats, kā lasīt grāmatas, risināt loģikas uzdevumus – viss ir atkarīgs no vēlmes. Iesākumā pamēģini katru dienu veltīt rakstībai nedaudz laika un tu ievērosi, ka uzlabosies garastāvoklis, atmiņa un loģika.
Pastāsti mums komentāros, vai tu raksti ar roku un kādus vingrojumus tu pildi smadzeņu darbības uzlabošanai. Ar noderīgo rakstu padalies arī ar saviem draugiem sociālos tīklos!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts