Vai izglītība ietekmē iekārtošanos darbā

Advertisement
Advertisement

Mūsdienās ne visi cilvēki ar labu izglītību var atrast darbu. Kāpēc tas notiek? Mūsdienu pasaule diktē savus noteikumus un mums visiem ir jāpielāgojas tiem. Un arī jāieklausās veiksmīgu cilvēku padomos.


Savā emuārā Anna Kirjanova iztirzā šo tēmu. Viņa izstāstīja Džordža Sorosa stāstu. Tagad viņš ir slavens, bagāts cilvēks un finansists. Viņa bagātību vērtē uz 44 miljardiem dolāru. Bet jaunībā viņš bija nabadzīgs un strādāja par viesmīli. Pat īpašnieka kaķis ēda labāk nekā Džordžs. Reizēm jauneklim pat nācās apēst apmeklētāju atstāto ēdienu.

Raksta turpinājums
CILVĒKI AR LABU IZGLĪTĪBU

Interesantākais ir tas, ka Džordžam bija prestiža izglītība. Viņš vēlējās iekļūt finanšu sfērā un cieši ticēja, ka tas ir viņa liktenis. Puisis daudz mācījās un dziļi studēja psiholoģiju, lai sasniegtu savu mērķi.

Meklējot jaunu darbu, Soross nosūtīja vēstules ar savu kandidatūru. Viņš rīkojās oriģināli: nerakstīja personāla nodaļai, bet pa tiešo “galvenajiem priekšniekiem”. Tas bija ļoti pašpārliecināts solis, bet reiz viens magnāts atbildēja Džordžam un norunāja tikšanos. Viņam patika jaunā “izlēcēja” ambiciozitāte.
Pēc tikšanās Soross darbu neieguva. Toties izdzirdēja nenovērtējamu padomu. Pieredzējušais finansists palīdzēja jaunajam Džordžam noņemt rozā brilles un ieraudzīt patiesību. Tas bija šāds: neatkarīgi no jaunekļa izglītības un zināšanām, lai iegūtu vakanci, viņam ir vajadzīgi cieši sakari. Katram uzņēmējam vai vadītājam ir savs draugu loks. Labas vietas tiek radiem vai draugiem. Viss jau sen ir sadalīts.
Darba meklējumos

Jūs varat nosūtīt simtiem CV, iziet tikpat daudz interviju un neatrast darbu. Tas var smagi ietekmēt pašnovērtējumu. Šķiet: ir zināšanas, vēlme strādāt arī. Varbūt nepietiek pieredzes, bet kā to iegūt bez darba? Jāmeklē sakari. Tie var būt radinieki, draugi, paziņas, cilvēki, ar kuriem kopā mācījāties. Kā arī draugu vai paziņu draugi. Sociālie sakari atrisina visu, tāpēc vajadzētu paplašināt savu saziņas loku.
Soross paklausīja padomam. Caur paziņu viņš atrada ļoti ienesīgu vietu. Viņš iekļuva finanšu sfērā, sāka pakāpeniski attīstīties un kļuva bagāts. Palaimēties var tikai vienu reizi. Tas ir veiksmes noslēpums. Nav brīnums, ka viņš rakstīja vēstules magnātiem. Tad neviens viņam darbu nepiedāvāja, bet viņš ieguva nenovērtējamu pieredzi.
Neviens nevēlas ielaist svešinieku slēgtā sistēmā. Ikviens vēlas atrast savu vietu zem saules. ”Kāpēc piekāpties citiem?” - tā ir kapitālisma problēma. Protams, var kaut ko sasniegt un iet vieglu ceļu. Bet, ja vēlaties augstu amatu un pienācīgus ienākumus, bez sakariem neiztikt.
Panākumi un bagātība

“Veiksmīgi un bagāti cilvēki – tas ir slēgts klubs. Tur var iekļūt tikai pēc ieteikuma. Protams, ir izņēmumi. Bet tas vairāk atgādina loteriju. Tātad, ja vēlaties iekļūt elites sfērā, tad meklējiet pazīšanos. ”
Džordža Sorosa stāsts iedvesmo daudzus jaunus cilvēkus. Visa mūsu dzīve ir pieredze. Pat ja nepaveicās, no katras situācijas jāizdara pozitīvi secinājumi. Tādējādi būs iespējams atrast pareizo ceļu. Turklāt ir vērts ieklausīties veiksmīgu cilvēku padomos un mācīties no viņu kļūdām. Nekad nepadodieties izmisumam un ejiet tikai uz priekšu. Tad veiksme jums noteikti uzsmaidīs!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024