Lūk, kas ir jāzina par zelta stafilokoku: mājās pieejami līdzekļi, kas spēj uzvarēt šo infekciju.

Advertisement
Advertisement

MRSA (pret meticilīnu rezistentais zeltainais stafilokoks) infekcijas ir rezistentas pret galvenajām antibiotikām, tostarp meticilīnu, oksacilīnu, penicilīnu, amoksicilīnu.


Parasti šī baktērija dzīvo uz cilvēka ādas, neizsaucot īpašas problēmas, bet izkļūstot cauri fizioloģiskai barjerai, kaut kāda iemesla dēļ (sezonālās imunitātes novājināšanās laikā) var izraisīt nopietnas infekcijas organismā.

Raksta turpinājums
Uz ādas infekcija izpaužas kā furunkuls, abscess vai karbunkuls ar intensīvu strutošanu.

Stafilokoks – biežs pēc operācijas šuvju, plēstu rētu, apdegumu sabiedrotais... Iekļūstot organismā, var izsaukt pneimoniju, meningītu, osteomielītu, gastroenterītu. Īsāk sakot, var skart jebkuru cilvēka orgānu.
Kā ārstēt stafilokoku.

Pie mazākajām aizdomām par MRSA, piemēram, ieraugot rētu ar stipriem izdalījumiem, kas ilgi nedzīst, ir nepieciešams nodot analīzes uz zelta stafilokoku.

Ja tiks konstatēta infekcija, ārsts izrakstīs antibiotiku kursu, kurš būs jāiziet pilnībā. Smagos gadījumos, ārstēšana notiks stacionāri.

Pastāv arī dabīgie līdzekļi stafilokoka ārstēšanai, kas papildus antibiotikām palīdz pievarēt nepatīkamo baktēriju.


1. Aprikoze un upenes. Tukšā dūšā apēd 500 gr biezeni no upenēm vai aprikozēm, lai atjaunotu C vitamīna rezerves un nostiprinātu organismu. Šis veselīgais biezenis mazinās nepatīkamo baktēriju dzīvotspēju zarnās, darbojoties kā saudzīgas antibiotikas.

2. Meža roze. Visa ārstnieciskā kursa periodā, dzer 2 reizes dienā pa 100 ml mežrozes novārījuma, ļoti bagāta ar to pašu C vitamīnu.

3. Ābolu etiķis. Tīriet rētu ar ābola etiķa maisījumu (2 ēdamk. uz 200 ml ūdens), tas dod nesliktus rezultātus, ārstējot furunkulus.

4. Tējas koka eļļa – nepārspējams palīgs cīņā ar praktiski visiem mikroorganismiem un sēnītēm. Ir svarīgi izmantot tikai dabīgu eļļu un vislabākās kvalitātes.

5. Ķiploks – imūnās sistēmas nostiprināšanai tika izmantots jau ilgu laiku pirms antibiotikām. Ķiploks satur alicīnu – vielu ar lielu pretmikrobu darbību spektru. Ātrās izveseļošanās dēļ var paciest uz kādu laiku nepatīkamo smaku.
Ir ļoti svarīgi laicīgi atklāt infekciju un sākt ārstēšanos. Lai novērstu sadzīves infekcijas, rūpīgi mazgājiet rokas, jo īpaši pēc tam, kad apmeklējat sabiedriskas vietas, neļaujiet citiem lietot jūsu personīgos higiēnas priekšmetus.

Lai novērstu stafilokoku pārtikas izraisītu infekciju, pievērsiet uzmanību pārtikas svaigumam un kvalitātei, neiegādājieties to pie nezināmiem avotiem.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024