Unikālas ķermeņa īpašības, kas piemīt 5% cilvēku

Advertisement
Advertisement

Cilvēks ir pārsteidzošs dabas radījums. Katrs cilvēks ir unikāls – nav divu vienādu. Tomēr, daudzas raksturojošas iezīmes un pazīmes mums ir vienādas. Pastāv, starp citu, tādas īpašības, kuras piemīt tikai 5 % cilvēku.

 

Varbūt, tu esi viens no viņiem?

Raksta turpinājums
Unikālās ķermeņa īpašības:

1.Zelta asinis.

Zelta asinis - tas nav tas, par ko jūs padomājāt. Par tādām tiek uzskatītas nevis asinis zelta krāsā, bet ļoti reta asins grupa, kas piemīt aptuveni 40 cilvēkiem visā pasaulē.

Cilvēkiem ar zelta asinīm rēzus sistēmā nav neviena antigēna, un tas nozīmē, viņi var būt donori jebkuram cilvēkam ar retu asins grupu. Mediķi viņus uzskata par ļoti vērtīgiem: ja nebūtu šo cilvēku, cilvēkiem ar retu asins grupu asins pārliešanai vajadzētu piemeklēt precīzu atbilstību, kas var ilgt mēnešus un pat gadus.

2. Himēras unikālās īpašības.

Himērisms - tas nozīmē, ka organismā ir nevis viens genoms, bet gan divi (DNS komplekti). Viens genoms atrodas vienā ķermeņa daļā, otrs - kādos citos orgānos un audos.

Pasaulē ir pazīstami aptuveni 100 cilvēki – himēras, lai gan, iespējams, viņu ir daudz vairāk.
3. Caurumiņš blakus ausij.

Priaurikulārais sinuss – iedzimts defekts, kad uz ārējās auss parādās neliels caurumiņš vai dobums. Biežāk, tas ir pilnīgi nekaitīgs, bet var palielināt jūtīgumu pret infekcijām.

Rietumos šī mutācija sastopama ļoti reti - tā piemīt mazāk nekā 1% iedzīvotāju, bet, Āzijā un Āfrikā tā ir izplatīta biežāk, skarot 10% iedzīvotāju.

4. Nejūtība pret holesterīnu.

2004. gadā zinātnieki atklāja, ka dažiem cilvēkiem trūkst darba gēns PCSK9, un tas nozīmē, ka viņiem nevajag uztraukties par holesterīna līmeni! Farmaceitiskie uzņēmumi jau izstrādā zāles, kas bloķē PCSK9 pacientiem ar bīstami augstu holesterīna līmeni.

Šī mutācija ir konstatēta tikai dažiem cilvēkiem Āfrikā, un viņiem ir par 90% zemāks sirds un asinsvadu slimību risks.
5. Ļoti blīvi kauli.

1994. gadā zinātnieki atklāja LRP5 gēna mutāciju. Šis gēns kontrolē proteīna, kas atbild par kaulu blīvumu, veidošanos un sekrēciju. Šādiem cilvēkiem kaulu blīvums ir astoņas reizes lielāks nekā vidusmēra cilvēkam, kas praktiski izslēdz kaulu lūzumu ikdienas apstākļos.

6. Garš plaukstas muskulis.

Mūsu senči daudz rāpās kokos, un viņiem attīstījās noteikti muskuļi (un saites) - pie tam, viens no šādiem muskuļiem dažiem cilvēkiem sastopams arī mūsdienās!

Lai uzzinātu, vai tāds ir arī jums, nolieciet roku uz līdzenas virsmas ar plaukstu uz augšu, savienojiet lielo pirkstu ar īkšķi uz mazliet piepaceliet roku. Ja zem ādas izveidojas saite (foto no kreisās puses), tas nozīmē, ka jums tāds ir! Bet, ja nav (foto no labās) – tad nav. Tas nav tik liels retums, bet, vienalga, interesanti, vai ne?
7.Dubultās skropstas.

Gēna FOXC2 mutācija ir Elizabetes Teilores skaisto skropstu galvenais iemesls. Tā ir novirze, kas saucas – distihiāze, kā rezultātā virs augšējās un apakšējās skropstu līnijas ir vēl viena papildus skropstu rinda. Elizabete Teilore - visslavenākā šādu skropstu īpašniece. Tomēr, distihiāze vai izraisīt stipru kairinājumu vai pat redzes traucējumus, jo liekā skropstu rinda dažreiz ieaug plakstiņos.

8. Liekās ribas.

Kakla riba - papildus riba virs pirmās ribas, kas sastopama diezgan reti un pārsvarā konstatējama sievietēm.
Dažos gadījumos šī mutācija var būt sāpīga, ja liekās ribas spiež uz nerviem, orgāniem un asinsvadiem. Ārkārtas gadījumos nepieciešama ķirurģiskā iejaukšanās.
9. Nav nepieciešams ilgs miegs.

Cilvēkiem ar gēna DEC2 mutāciju ir nepieciešams daudz mazāks miega daudzums, nekā pārējiem. Viņi var pilnvērtīgi izgulēties pāris stundās. Šī mutācija bija tādiem slaveniem cilvēkiem kā Mārgarete Tečere, Salvadors Dalī, Vinstons Čērčils un Nikola Tesla.

10. Nav gudrības zobu.

20% cilvēku nav gudrības zobu, kas tiek uzskatīts par normu. Pie tam, gudrības zobu esamība ir atkarīga no populācijas: piemēram, to nav gandrīz 100% Meksikas indiāņiem, toties, tie ir gandrīz visiem Tasmānijas aborigēniem. Šīs atšķirības nosaka gēns PAX9 ( un, iespējams, daži citi).
11.Rudi mati.

Vai Jūs zināt, ka cilvēki ar dabisku matu krāsu sastāda 1-2% no iedzīvotāju skaita? Ģenētiskā mutācija, kas atbildīga par šo matu krāsu, tāpat, nodrošina zilu acu krāsu. Vai jums ir šādas retas īpašības?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024