Natālija Vodjanova šokēja ar atklātu sūtījumu. Kāpēc slavenības fotografējas ar ieliktnīti rokās...

Advertisement
Advertisement

Nesen supermodele Natālija Vodjanova publicēja internetā selfiju ar ieliktnīti rokās. Tas vienā momentā izraisīja ažiotāžu tīkla lietotājiem.

Raksta turpinājums
“Jā, jūs nekļūdījāties, man rokās parasts ieliktnītis. Mēnešreizes- tā ir dabiska jebkuras sievietes dzīves sastāvdaļa, un man gribētos, lai sieviešu veselības tēma varētu brīvi tikt apspriesta jebkurā pasaules valstī. Parunāsim par to”. Uzrakstīja Natālija un aicināja savus kolēģus pievienoties akcijai #PadManChallenge.
Līdzekļi intīmai higiēnai

Februārī tūkstošiem cilvēku visā pasaulē pievienojās kustībai ar nosaukumu #PadManChallenge, kas vēsta pret menstruāciju stigmatizāciju. Kampaņa uzsākta sakarā ar filmas “Pedmens” nākšanu klajā. Filma ir par Indijas uzņēmēju Arunačalame Muruganantame - lētu higiēnisku ieliktņu masu ražošanas izgudrotāju.
Lieta ir tāda, ka Indijas valdība ieviesa jaunu likumu, kas pielīdzināja sieviešu higiēnas līdzekļus greznumlietām un aplika preci ar 12% nodokli.

Tas izraisīja milzīgu protestu vilni, jo Indijas sievietes jau tāpat sen cieš no higiēnisko līdzekļu trūkuma. Tikai 12% iedzīvotāju ir iespēja lietot ielikņus. Pārējie, naudas trūkuma dēļ, ir spiesti lietot vecas avīzes, lupatas, salmus, skaidas, un pat smiltis un pelnus…

Tas rada 70 % sievietēm risku saslimt ar ginekoloģiskām slimībām.
Pirmie protesta ideju atbalstīja Bolivudas zvaigznes, īpaši vīrieši. Viņi fotografējās ar ieliktnīšiem rokās, lai parādītu, ka nav nekā apkaunojoša sieviešu higiēnas līdzekļu apspriešanā.
Bet, spriežot pēc naidīgu komentāru skaita zem publikācijām, sieviešu higiēna patiesi līdz šim brīdim ir aizliegta tēma sabiedrībā. Var padomāt, ka tas ir kaut kas neveselīgs vai bīstams.
Vairumam, mēnešreizes- tas ir kaut kas netīrs, baznīca sievieti, kurai ir menstruācijas, uzskata par “netīru”: viņai nav tiesību apmeklēt svētvietu, nožēlot grēkus un pieskarties ikonām.
Sievietēm no maziem gadiem māca kaunēties no sava ķermeņa. Par šādas attieksmes upuriem kļūs meitenes- pusaudzes, kuras nezina par sava ķermeņa procesiem. Dzimumaudzināšana skolās līdz šim brīdim tiek uzskatīta par tabu, bet vecāki nav spējīgi parunāt par aizliegtām tēmām un paskaidrot mazai meitenei par fizioloģiskām izmaiņām.
Sieviešu higiēnas līdzekļu reklāmā nevienu reizi nav izteikti vārdi “mēnešreizes” un “menstruācija”. It kā pats vārds var izraisīt neatgriezenisku psiholoģisku traumu! Tā vietā mums rāda kaut kādu zilu šķidrumu un runā par “šīm dienām”, “kritiskām dienām”, “’īpašām dienām”.
Toties droši tiek pieminēti hemoroīdi, prostatīts, aizcietējums, caureja, bet mēnešreizes- tā nav saslimšana. Natālija Vodjanova lūk tā izteicās sakarā ar šo jautājumu:

“Pietiek! Vairāk neslēpsimies, nenoklusēsiet, nevajag lišķīgu nevērību vai arī otrādi, svarīgas tēmas ietekmē dzīvi un sieviešu pašsajūtu katru mēnesi - es runāju par mēnešreizēm. Mūsu mēnešreizes - tā ir neatņemama mūsu sieviešu daļas no dzīves sastāvdaļa. Kāpēc mums no tā ir jākaunas?
Kas ir lieliski, tad mēnešreižu stigmatizācija netraucē tās pieminēt, lai aizvainotu vai pazemotu sievieti. Bet, pirmsmenstruālais sindroms līdz šim brīdim ir joku iemesls. Lai gan, organismi katram ir dažādi, speciālisti nav nonākuši pie vienota uzskata, kā pirmsmentruālais sindroms ietekmē sieviešu uzvedību.

Vispopulārākais un kliedzoši netaisns ir menstruāciju un defekācijas salīdzinājums – “iztecējusi” sieviete tiek pielīdzināta kā cilvēks, kurš publiski izkārnījās.
Ieliktņi, tamponi – tas viss ir pretīgi, par ko nav pieņemts runāt publiskā telpā. Liels cilvēku skaits uzskata, ka vīrietis nevar pirkt sievietei higiēniskos līdzekļus. Bet, tualetes papīru, tātad, var?
Saprotams, ka šādu attieksmi ir jāaptur un jāpārstāj kaunēties no sava ķermeņa. Dārgās sievietes! Ja mēs sāksim runāt par to, tad, nākotnē mūsu meitām nevajadzēs pārciest to, ko izcietām mēs. Bet, vīrieši pārstās redzēt nāves briesmas, pērkot mums tamponus un ieliktnīšus.
Mēs ticam, ka drīzumā sabiedrība atteiksies no idejas, ka mēnešreizes ir pretīgas. Nākotnē meitenes varēs brīvi runāt par savām mēnešreizēm skaļi, nevis čukstus, puikas neaugs, domājot, ka vagīnas - tas ir kaut kas pretīgs un nesaprotams.
Ceram, ka sievietes varēs biežāk apmeklēt ārstu un mazāk mirt no sieviešu slimībām. Var būt, sievietes, savstarpējas attiecības un dzimumdzīve visiem kļūs labākas. Varbūt, sievietes, visbeidzot, tiks uzskatītas par cilvēkiem, bet, nevis par vīriešu pakaļdarinājumiem.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024