-
- 11683 x
-
https://torno.lv/xZjenMj
Pirmais ceļojums uz citu valsti vienmēr ir pirmais kultūras šoks. Par ko var runāt, ja dažas lietas blakus pilsētā var pārsteigt, bet šeit ir cita kultūra. Dažas šādas atšķirības var nosaukt par dīvainām, jocīgām vai pat mežonīgām. Bet noteikti – par interesantām.
Raksta turpinājums
Кеnija
Āfrika ir kolorīts kontinents. Lūk, vienā no kenijiešu ciltīm, spļāviens, kas tiek uzskatīts par rupjību gandrīz visur, tā ir cieņas izpausme. Vietējie spļauj uz visu: viens uz otru, uz rokām, uz līgavu, jaundzimušajiem un tiešā nozīmē uz jebko. Spļāviens, saskaņā ar viņu ticējumu, atnes veiksmi un svētību.
Dānija
Dāņiem, tāpat kā britiem, ir daudz tradīciju, kas sakņojas tālajā pagātnē. Piemēram, ja cilvēks savā dzimšanas dienā paliek vienatnē, draugiem viņš ir jāapber ar kanēli. Tā ir atsauce uz Dānijas preču tirgotāju pārdodamajām garšvielām viduslaikos, kuriem vajadzēja svinēt savu dzimšanas dienu vientulībā atklātā jūrā.
Dienvidāfrika
Iespējams, visneparastākā tradīcija svinēt Jauno gadu ir ieradusies Dienvidāfrikā laikā pēc aparteīda. Tā vietā, lai uguņotu, afrikāņi izsviež no logiem mēbeles. Šo procesu stingri kontrolē policija, lai nebūtu cietušo.
Indonēzija
Tidonas kopienā ir ļoti dīvaina tradīcija. Jaunlaulātie nevar izmantot tualeti trīs dienu laikā pēc kāzām. Vietējie uzskata, ka tas viņiem sagādās nelaimi, tāpēc radinieki stingri kontrolē jauno pāri.
Vācija
Turpretī vāciešiem tradīcija ir mazāk cietsirdīga. Dažu nedēļu laikā pirms kāzām pie jauniešiem ierodas viesi un atnes līdzi keramikas izstrādājumus, kuri tur tiek sadauzīti. Tad līgavainim un līgavai jāsavāc visa radītā nekārtība mājā. Tiek uzskatīts, ka tas nesīs veiksmi, kā arī liek nākamajiem laulātajiem mācīties strādāt kopā.
Indija
Daudzi jau ir dzirdējuši, ka Indijā tualetes papīrs nav cieņā. Jābūt gataviem, ka tualetē tevi gaidīs nevis ierastais rullis, bet gan kāds trauks ar ūdeni. Indiešiem tualetes papīrs ir tikai lieki atkritumi, kas var arī aizdambēt caurules.
Ungārija
Ungārijā dod priekšroku dzeršanai nesašķindinot glāzes. Lieta tāda, ka tad, kad Austrija XIX gadsimtā uzvarēja ungārus, viņi atzīmēja savu uzvaru ar skanīgiem tostiem un, protams,saskandinot glāzes. Tāpēc ungāri ienīst šo dzērienu lietošanas īpatnību.
Apvienotie arābu emirāti
Emirātos un vairākās citās Austrumvalstīs uzskata par rupjību un antisanitāriju sasveicināties vai ēst ar kreiso roku. To izmanto, lai nomazgātos pēc tualetes, tāpēc ar netīro roku nevar sasveicināties ar draugiem vai pusdienot.
Lasot to, kļūst interesanti, bet kādas mūsu ierašas valsts viesi uzskata par jocīgām vai dīvainām? Viss ir tik ierasts, ka izdomāt, kas var šķist dīvains, nevar pat iedomāties.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts