-
- 8139 x
-
https://torno.lv/SIb7qq1
Ķīniešu sporta sagatavotības programma skaitās viena no rezultatīvākajām pasaulē. Viņa kļuva par tādu brīdī, kad 1980. gadā valsts atgriezās pie dalības Olimpiskajās spēlēs, bet jau 2008. gadā uzplaukusi līdz maksimumam. Togad Ķīna organizēja Olimpiādi pie sevis, Pekinā, un ieguva pirmo vietu turnīru tabulā.
Tipisks ķīniešu sporta skolas attēls - raudošie bērni. Tie ir īsti inkubatori. Burtiski no sešu gadu vecuma nākotnes čempioni tiek pieradināti pie nogurdinošiem treniņiem. Un tā līdz brīdim, kamēr neiegūst zeltu. Tikai tagad šī situācija sākusi mainīties. Demogrāfiskā stāvokļa, labklājības pieauguma un citādākas izglītības alternatīvas dēļ.
Raksta turpinājums
Arvien mazāk vecāku grib atdot savus bērnus sporta skolās. Pārāk bargā disciplīna, kas ietver sevī darbu, kā saka, līdz beigām. Tagad ķīnieši cenšas veltīt vairāk uzmanības kultūras audzināšanai. Tāpēc sporta skolas Ķīnā tiek slēgtas.
Pamata problēmas sakās pēc 2008. gada Olimpiādes, kad pēkšņi asi sacēlās jautājums par čempionu nākotni. Izrādījās, ka bijušiem sportistiem ir grūti atrast savu vietu dzīvē pārāk augstu izglītības standartu dēļ. Un šie standarti ar katru gadu paliek lielāki.
2010. gadā Ķīnas valdība centās risināt šo problēmu, ievadot tā saucamo `Dokumentu 23`, kas pieprasa sporta skolām paaugstināt izglītības standartus un sniegt sportistiem atbalstu.
Sporta skolām ir nācies lauzt savus likumus. Vienā no tām pat ir atcelta senā tradīcija, saskaņā ar kuru skolēni nedrīkstēja atstāt skolas teritoriju. Tagad puse no skolēniem dodas mājās.
Šanhajas sporta skola, piemēram, pārstāja uzņemts skolēnus, kuri nav nolikuši akadēmiskos iestājeksāmenus. Vecākiem saka, ka grib izmantot sporta treniņus kā audzināšanas metodi, nevis kā galveno mērķi. Process ir diezgan sāpīgs, jo līdz pat šīm brīdim tiek uzskatīts, ka izglītība un treniņi ir divas dažādas lietas. Jebkurā gadījumā tas atspoguļojas bērnos.
Ir grūti prognozēt ķīniešu sporta nākotni, skatoties pēc pēdējām tendencēm. Visdrīzāk, tās lēnām atkāpsies no savām šī brīža pozīcijām. Bet raudošie bērni, kurus bargi apmāca priekš Olimpiādes, nekur nepaliks. Tāda ir uzvaras cena.
Dalies šajā informācijā arī ar draugiem! Lai arī viņi būtu informēti, kāda ir sportiskā sagatavotība Ķīnā.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts