-
- 9199 x
-
https://torno.lv/r8N1lP
Mums visiem garšo labi paēst, vai ne? Katram ir savs mīļākais ēdiens vai arī ēdiens ko varētu ēst vēl un vēl, pārsvarā tas ir Fast Food. Tomēr katrā pasaules valstī ir savi neparastie ēdieni, jeb tradicionālie ēdieni, tāpēc šajā rakstā vēlamies jūs ar tiem iepazīstināt un iespējams, ka jūs vēlēsieties tos nogaršot aizbraucot uz kādu konkrētu valsti. Lasiet tālāk rakstā.
Avots
Raksta turpinājums
Siera kūka `Aligators` (ASV)
Gudrs, jeb traks kulinārijas šedevru izgudrotais vienā no Ņuorleānas kafejnīcām, izveidoja pikantu siera kūku, kuras galvenā sastāvdaļā ir zobainais purva monstrs. Lai gan aligatora āda ir vērtīgāka, gaļa arī tiek pārdota speciālos gaļas tirdziņos, pircēji vēlāk pārvērš šo monstru par gardu siera desertu.
Vistas ceļi (Ķīna)
Ķīnieši un japāņi ēd vistas ceļus. Japāņi dod priekšroku pagatavotiem uz grila. Ķīnieši otrādāk, ēd tos ceptus uz pannas ar ķiploku mērci. Patiesībā kad runa iet par vistas ceļiem, nav domāti tieši kauli, bet gan ēdamas daļas.
Rūgtā melone (Āfrika, Āzija)
Šis melones veids ir ļoti rūgts. Mamordicīns - galvenā sastāvdaļa, kura ietilpst augļa sastāvā, kurš ir ļoti rūgts. Izmanto dažādas metodes kā samazināt šo rūgtumu. Šī produkta sastāvā ietilpst daudz vitamīnu un minerālvielu, kas samazina cukura līmeni asinīs diabētiķiem. Eksistē arī daudz teorijas par to, ka šis produkts spēj izārstēt seksuāli transmisīvās slimības.
Haggis (Skotija)
Šī leģendārā delikatese sastāv no auna sirds, aknām un plaušām, kuras ir sajauktas ar auzu miltiem, speķi, sīpoliem un garšvielām. Masa tiek pasniegta `audumā` no kazu kuņģiem. Haggis ir ļoti vēsturisks ēdiens, kā likums, to ēd 25. janvārī slavena Skotijas dzejnieka Roberta Bernsa dzimšanas dienā. Lielākā daļa ģimeņu savācās 25. janvāra vakarā, lai nolasītu pašu slavenāko Roberta dzejoli `Vēršanās pie Haggis` un, lai pamielotos ar pašu Haggisu.
Dzīvi krabji (Āzija)
Šodien daudzi vēlas ēst svaigus produktus. Šī delikatese ir tik ļoti svaiga, ka tā vēl kustās uz šķīvja. Pats galvenais šajā delikatesē ir tas, ka jo ātrāk tā ir pagatavota, jo svaigāka tā ir. Pēc tā, kad krabis sadalās uz divām daļām, gaļa no atlikušās astes daļas sadalās porcijās. Pēc tam gaļa `nosedz` savu personīgo asti, atlikušo krabja daļu izvieto uz ledus priekš tā, lai saglabātu atlikušos kustību refleksus.
Natto (Japāna)
Slidena, lipīga, veca, ar nepatīkamu smaku, natto, acīmredzot nemaz nav ēdams. Tā ir soja, kura tiek vārīta 6 stundas, vārīšanās laikā tai veidojas baktērijas Bacillus Subtilis. Pēc rūgšanas ap 24 stundām un nedēļu pēc pastāvēšanas, gala rezultāts sanāk tāds, ka ne visai to gribas ēst. Tomēr šis ēdiens ir veselīgs ar to, ka samazina trombu veidošanos un palīdz ārstēt osteoparozi.
Durstīgais bumbiers - kaktuss (Meksika)
Šie kaktusi ir iemīļots ēdiens Ziemeļu un Rietumu Amerikā. Braucot cauri tuksnesim, jūs nekad neiedomāsieties, ka apkārt jums patiesībā ir ēdiens. Meksikā, cilvēki to izmanto priekš ēdienu pagatavošanas, to izmanto visā, gan brokastīs, gan desertā. Pēc adatu noņemšanas, auglis kļūst par universālu sastāvdaļu un var tikt apēsts ar sieru, ceptā, vārītā veidā un pat kā papildinājums saldējumam. Kaktusam ir viegla smarža, tajā ir daudz vitamīnu un minerālu. To var ēst pat diabētiķi.
Tārpi (Austrālija)
Tas ir vēl viens pierādījums tam, ka ēdienu var atrast jebkurā vietā, ja to kārtīgi spēsi pameklēt, ja jūs esiet gatavi uzturā lietot taukainas, sulīgas un visai neparastas lietas. Tieši to uzturā lieto austrālieši, viņi uzkož tārpus. Viņi ēd tos jēlus vai gatavo virs karstām oglēm. Tārpos ir daudz olbaltumvielas, bet pēc garšas atgādina kaut ko starp vistas gaļu un olu.
Govs tesmenis (Itālija)
Šis ēdiens itāliešu ēdienkartē parādījās daudzus gadus atpakaļ, kad nabadzīgiem cilvēkiem nācās ēst visu kas pagadās. Šobrīd šis ēdiens ir ļoti populārs Itālijā.
Asiņainā mēle (Vācija)
Šī vācu uzkoda ir ļoti garda. Viņa tiek gatavota no liellopa mēles un asins marinādes, izvārīta, atdzesēta un vēlāk pārvērsta par ruleti, plāni sagriež šķēlēs un pasniedz. Asins garša ir jūtama ļoti maz, salīdzinoši ar citām asiņainajām delikatesēm, tādām kā ķīniešu asins pīrāgs.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts