Ārsti vienā balsī: ”Granātābolus ēd ar kauliņiem!”

Advertisement
Advertisement

M-m-m, nogatavojušies granātābolu augļi, nu kurš gan tos nedievina! Patīkamā saldi skābā garša un ārkārtīgais labums padara šo rubīnsarkano augli par iemīļotu miljoniem. Tomēr pats gatavo sēkliņu ēšanas process pārvēršas par īstu epopeju: kāds noēd granātābolu pilnīgi un galīgi, bet kāds cits veic vienkāršas manipulācijas mutē, izspļaujot katru kauliņu.

 

Un te mūsu redakcija arī uzdeva jautājumu, vai var granātābolu ēst ar kauliņiem, nebīstoties par savu veselību?

 

Raksta turpinājums
Mēs tev izstāstīsim, kāpēc nevajag spļaut ārā granātābolu kauliņus turpmāk! Tik daudz derīga – un atkritumu spainī?
Granātābolu kauliņus var ēst
Par granātābolu noderīgajām īpašībām mēs runājām ne reizi vien, bet par kauliņiem klusējām! Izrādās, granātābolu kauliņi – diētiskie ogļhidrāti, kuri ir šķiedrviela, kas nepārstrādājas zarnu traktā. Pārtika, kas satur tāda veida šķiedrvielas, ātri iet cauri cilvēka gremošanas sistēmai, izvada toksīnus, šļakvielas un citus kaitīgus produktus.
Granātābolu sēkliņas satur vitamīnu E, polinepiesātās skābes un augu taukus, kam pateicoties spēj uzlabot hormonālo līdzsvaru organismā. Ja pārtikā lietot granātābolu kauliņus, izdosies pazemināt arteriālo spiedienu un atbrīvoties no galvas sāpēm.
Tāda veselīga produkta lietošana paaugstina hemoglobīna skaitu asinīs, izslēdzot anēmijas rašanās risku.
Granātābolu kauliņi ir veselīgi arī sievietēm klimaksa un menstruāciju laikā. Stiprajam dzimumam vajag sēkliņas lietot saberztas ar cukuru, lai paaugstinātu vīrieša izturību. Tā dara visi ķīnieši!
Ja esi nodomājis ēst granātābolu gatavos augļus ar kauliņiem, ir jāievēro piesardzība. Ēdot granātābolu kauliņus, tos obligāti vajag sakošļāt. Pretējā gadījumā tie vienkārši nedos nekādu labumu.

Turklāt, ir viedoklis, ka veseli granātābola kauliņi var nosēsties apendiksā, provocējot tā iekaisumu. Tomēr, ja ievērot mēru un nepārēsties, no tādām negatīvām sekām var izvairīties.
Ir jāatcerās, ka granātābolu sēklas var būt ļoti cietas, tādēļ tās jākošļā uzmanīgi, lai nesabojātu zobu emalju.
Svarīgi! Spēju dēļ pazemināt arteriālo spiedienu, lietot granātābolus ar kauliņiem nav ieteicams grūtniecības laikā, jo šajā periodā sievietēm aktīvi izstrādājas progesterons, kas paplašina asinsvadus un pazemina asinsspiedienu.
Kā redzi, ēst granātābolus ar kauliņiem vai bez – tā ir ne tikai gaumes, bet arī veselības lieta! Ievēro mūsu rekomendācijas un tavs organisms novērtēs visas granātābolu kauliņu derīgās īpašības.

Bet, ja tomēr dod priekšroku kauliņus izspļaut, tad nesteidzies tos izmest atkritumu spainī. Ja izkaltētas sēkliņas iestādīt gruntī, tad dzīvīgās granātābola sēkliņas uzdīgs divu nedēļu laikā. Tikai iztēlojies, personīgs granātābolu kociņš…Brīnišķīgi!

Bet kā tu ēd granātābolu augļus: ar kauliņiem vai bez? Noteikti pastāsti mums komentāros, bet ar rakstu neaizmirsti padalīties ar draugiem.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024