Padomi vadītājiem drošai braukšanai ziemā

Advertisement
Advertisement

Ziema – tas ir sarežģīts laiks autovadītājiem. Mašīnai nepieciešama speciāla aprūpe, ceļi sniegoti, bet iespējamība iestrēgt trases vidū daudzkārt lielāka. Pirms svētkiem visi vēlas apciemot tuviniekus, bieži vien dodoties garos ceļojumos ar mašīnu. Ja taisies garā ceļā, tad jāsagatavojas apzināti, lai būtu gatavs jebkuriem apstākļiem un saglabātu savu dzīvību un veselību.


Šodien mēs tev pastāstīsim, ko paņemt līdzi braucienam ziemā, kā tam sagatavoties un ko darīt, ja iestrēgi uz ceļa. Dalāmies ar pieredzējušu autovadītāju padomiem.

Raksta turpinājums
Braukšana ar mašīnu ziemā

Ziema – tā ir skarba lieta, bet ziemas ceļojumi nav tā labākā ideja. Katru gadu apskatos nokļūst ziņas par traģiskiem notikumiem uz ceļa, kad cilvēki cietuši nevis ceļu satiksmes negadījumā, bet no sala. Situacija vienmēr notiek pēc līdzīga scenārija: salūzt mašīna, izlādējas telefons, bet uz vientuļas trases palīdzību nav no kurienes gaidīt. Tad nu noskaidrosim, kā nenokļūt tādā situācijā un kā izķepuroties, ja esi jau iekļuvis.
Pats labākais veids izvairīties no problēmām – ar mašīnu neizbraukt no pilsētas. Tas ir ļoti radikāls, bet ļoti iedarbīgs padoms. Pilsētā ir sabiedriskais transports, evakuatori un autoservisi uz katra soļa, ja ir vajadzība, tad palīdzību var atrast visur. Ja ir iespēja palikt pilsētā vai līdz galamērķim var nokļūt ātrākā un drošākā veidā, tad labāk tā arī izdarīt.
Ja tādas iespējas nav, tad vajag sevi maksimāli nodrošināt. Ir daži obligāti punkti.

1. Mašīnas tehniskais stāvoklis

Pirms brauciena automobilim veic tehnisko apkopi. Pārbaudi eļļas un antiprīza līmeni, ierīču stāvokli, noplūdes neesamību, sildītāja darbību, rezerves riteņa esamību, pumpja un citu instrumentu esamību, kuri nepieciešami negaidītu bojājumu novēršanai. Labāk pat griezties autoservisā, lai būtu pilnīgi pārliecināts par automašīnas labu tehnisko stāvokli.
Turklāt neaizmirsti bagāžniekā ielikt rezerves motoreļļas un antifrīza pudeli. Tās neaizņems daudz vietas, bet var reāli izlīdzēt ceļā. Nedaudz vairāk vietas aizņems degvielas kanna, bet arī tā nebūs par lieku. Jānodrošinās visiem gadījumiem.
2. Sagatavošanās braucienam

Ja ir jābrauc tālu, viss ir rūpīgi jāsaplāno. Nevajag paļauties uz intuīciju, labāk detalizēti izpētīt maršrutu, atzīmēt uz trases visas ēdināšanas iestādes un apdzīvotas vietas. Gadījumā ja kas, tev ir jāzin, uz kurieni vari iet. Lai ietu pēc palīdzības, ir jāzin uz kuru pusi doties. Bieži vien cilvēki dodas pretējā virzienā un nonāk vēl bīstamākā situācijā.

Tāpat savāc nepieciešamās mantas gadījumam, ja notiek kas neparedzēts. Bagāžniekā ieliec: sveces, pārklāju vai plēvi logiem, segas, siltu apģērbu, termosu ar karstu dzērienu, sērkociņus. Obligāti paņem ēdienu. Noderēs sviestmaizes, enerģētiskie batoniņi, šokolāde, rieksti un cits ēdiens, kas uzlādē ar enerģiju. Neaizmirsti par aptieku un visām nepieciešamajām zālēm.

Pirms brauciena papildini kontu telefonā, uzlādē to un paņem līdzi lādētāju. Labi, ja ir līdzi parastais telefons, kuram akumulators neizlādējas diezgan ilgi. Tāpat pabrīdini radus un paziņas par to, ka dodies tālā ceļā, lai viņi varētu sacelt trauksmi, ja notiek kas slikts.
3. Cilvēciskais faktors

Daudzi to neņem vērā, bet tas ir ļoti svarīgi. Lai brauciens būtu ērts, svarīga mierīga gaisotne salonā. Ja kompānijā ir cilvēks, kurš visu laiku cenšas pievērst sev uzmanību un novērš vadītāja uzmanību, viņš palielina kļūdas iespēju. Neadekvāti un nervozi cilvēki ir slikti ceļabiedri. Pirms tāla ceļa ņem to vērā.
Тagad tu esi gatavs doties tālā ceļā, mantas savāktas, mašīna nokomplektēta, laiks doties. Taču, pat ievērojot visus drošības noteikumus, pastāv iespēja iestrēgt ziemas trases vidū. Tad ir svarīgi saglabāt mieru un skaidru prātu, nekrist panikā un visu darīt apdomāti. Sākumā obligāti jāpazvana glābējiem un jāizsauc palīdzība. Bet turpmāk, gaidot palīdzību, jāparūpējas par siltuma saglabāšanu.

Pirmām kārtām jānosiltina mašīna, aplīmējot durvju malas ar platu līmlenti vai apsedzot ar pārklājiem. Salonu nevajag apsildīt ar dzinēju: tas patērē no 0,5 līdz 1,5 litiem degvielas katru darbības stundu. Vieglā automobiļa pilna bāka pietiks augstākais vienai dienai, bet palikt bez degvielas ir bīstami. Optimāls risinājums būs uzsildīt salonu pēc katrām divām stundām, lai uzlādētu viedierīces un sasildītos pašiem.
Atsevišķi jāpasaka par mūzikas klausīšanos: ieslēgts radio akumulatoru izlādē pāris stundās. Tā ka labāk stāstīt piedzīvojumus un anekdotes. Tas uzlabo garastāvokli un saglabās akumulatora jaudu.

Un vēl viens svarīgs noteikums: stipri alkoholiskie dzērieni tādos gadījumos noder tikai ķermeņa ierīvēšanai. Nekādā gadījumā tos nelieto, jo var zaudēt kontroli un iemigt. Pats saproti, cik tas ir bīstami.

Meklē palīdzību, kur tik iespējams, piemēram, mēģini apstādināt garām braucošos automobiļus. Ja sastrēgumā daudz mašīnu, tad kooperējies ar citiem vadītājiem, palīdziet un atbalstiet viens otru. Tas palīdz vieglāk pārvarēt kritiskas situācijas.
Tomēr jāatkārto vēlreiz: labākais veids atrisināt problēmas – ir tajās nenokļūt. Nenoved situāciju līdz kritiskai. Ja redzi, ka mašīnai kaut kas nav kārtībā, neturpini ceļu, bet griezies atpakaļ. Ja redzi, ka uz trases veidojas sastrēgums, labākais apgriezties un braukt uz tuvāko apdzīvoto vietu. Tur ir cilvēki, siltas telpas un iespēja izvairīties no bēdas.

Visi šie noteikumi tev palīdzēs izvairīties no bīstamas situācijas. Ievēro tos un viss būs labi. Vienmēr esi vērīgs, uzmanīgs un spriest spējīgs, tas lielākoties tevi paglābs no bēdas. Sargi sevi!
Pirms dodies tālā ceļā, obligāti uzzini laika prognozi. Šī ziema var sagādāt pārsteigumus, jo zinātnieki vēsta, ka tā būs aukstākā pēdējo simts gadu laikā.

Bet tu esi kādreiz iestrēdzis trases vidū ziemas laikā? Pastāsti par savu gadījumu komentāros.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 10:06 21.03Enija
haha
2 0 12:26 12.02Valentīna
Kādēļ lauvām tiek piedāvāts tāds milzīgs gredzens,man tādu pat par velti nevajag un punkts!!!!
0 0 09:26 10.02Re
Tā nav īstā nāra
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024