Muskuļu sāpju ārstēšana. 9 efektīvi mājas līdzekļi!

Advertisement
Advertisement

Muskuļu sāpes vai mialģija ir ļoti bieži sastopama problēma, ar kuru gandrīz visi saskaras dzīvē, visbiežāk sastopamie muskuļu sāpju cēloņi ir muskuļu sasprindzinājums, regulāra fiziskā aktivitāte, infekcija utt. , kas kaitina cilvēku un traucē viņa aktivitātei.


Stress, spriedze un pārmērīga fiziskā aktivitāte ir vairāki izplatīti muskuļu sāpju cēloņi. Un, ja tas ilgstoši saglabājas, tas var būt brīdinājums par nopietnām veselības problēmām. Ir dažas efektīvas mājas metodes, lai dabiskā veidā mazinātu muskuļu sāpes.


Muskuļu sāpju ārstēšana: šīs vecās metodes ir izmantojušas cilvēki visā pasaulē, un tās vienmēr ir izrādījušās ļoti efektīvas. Turklāt tie ir droši lietojami un nekaitēs jūsu veselībai, atšķirībā no pretsāpju līdzekļiem.

Raksta turpinājums
Muskuļu sāpju ārstēšana: dabiski līdzekļi pret muskuļu sāpēm

1. Angļu sāls vanna.

Dabīgais minerāls, Epsoma sāls palīdz samazināt muskuļu iekaisumu un mazina muskuļu sāpes. Tas samazina arī muskuļu sāpes hroniskām slimībām, piemēram, fibromialģijai.

Vannas ūdenī pievienojiet 1-2 glāzes Epsoms sāls (standarta izmēra vannai), kas piepildīta ar siltu vai karstu ūdeni, un atpūsties tajā 15-30 minūtes. Vanna palīdz mazināt muskuļu sāpes un krampjus, atslābina ķermeni un mazina stresu.

2. Ābolu etiķis.

Tas ir viens no visefektīvākajiem līdzekļiem, lai nekavējoties atvieglotu muskuļu sāpes. Jūs varat to pievienot glāzei silta ūdens un dzert, vai arī ieberzēt ar to muskuļus. Šī dabīgā līdzekļa pretiekaisuma un pretsāpju īpašības var ne tikai mazināt muskuļu sāpes, bet arī novērst to atkārtošanos.

3. Aukstā komprese.

Viens no labākajiem mājas līdzekļiem muskuļu sāpju mazināšanai ir auksta komprese. Tā paredz ledus vai aukstuma uzklāšanu bojātajai ādas daļai, lai mazinātu sāpes. Aukstumu bieži lieto, lai samazinātu muskuļu sāpes, ko izraisa akūtas sporta traumas. Ledus iepakojuma vai cita auksta iepakojuma pielietošana ievainotajai ādas daļai palēnina asinsriti šajā vietā, un tas mazina sāpes un iekaisumu.

Procedūra samazina arī muskuļu spazmu un iekšējo asiņošanu, kas var sekot muskuļu sasprindzinājumam. Ledus iepakojumi, ledus masāžas, gēla iepakojumi, medicīniskie atdzesēšanas aerosoli ir daži no veidiem, kā atvieglot muskuļu sāpes.
4. Siltumterapija.

Lieto, lai ārstētu sastiepumus, deformācijas, muskuļu spazmas un muskuļu stīvumu, termiskā terapija ietver karstu komprešu izmantošanu skartajā zonā.

Izvairieties no karstās terapijas akūtu traumu gadījumā, jo tas var palielināt pietūkumu un izraisīt diskomfortu. Citos gadījumos tas palīdz mazināt muskuļu sāpes, mazina muskuļu spazmas un atslābina saspringtos muskuļus.

5. Kaijēnas pipari.

Kaijēnas pipari satur kapsaicīnu, kas mazina artrīta izraisītas sāpes, locītavu un muskuļu sāpes un vispārēju muskuļu sāpīgumu. Pastu no tiem var pagatavot, sajaucot 1/4 līdz 1/2 tējkarotes maltu kaijēnas piparu ar vienu tasi olīvu vai siltu kokosriekstu eļļu.

Ieberzējiet sāpju skarto zonu ar šo pastu un pēc lietošanas nomazgājiet rokas. Turiet ziedi tālāk no acīm, deguna un mutes, jo tas var izraisīt kairinājumu.

6. Ķiršu sula.

Tā palīdz mazināt muskuļu sāpes pēc skriešanas vai intensīvas nodarbības. Tiek uzskatīts, ka ķiršu antioksidanti, ko sauc par antociāniem, samazina iekaisumu. Mēģiniet dzert skābo ķiršu sulu treniņu dienās, lai samazinātu sāpes un iekaisumu.
7. Ēteriskā eļļa.

Ēteriskai eļļai ir pretiekaisuma un pretsāpju efekts. Masāža ar ēterisko eļļu efektīvi mazina muskuļu sāpes. Masāža palielina asinsriti muskuļos, dod siltumu, kā arī palīdz izkliedēt uzkrāto pienskābi, kā arī, eļļa atslābina muskuļus un mazina sāpes.

Ēterisko eļļu aromāts palīdz relaksēties. Eļļas no tādiem augiem kā priedes, lavanda, ingvers un piparmētras ir ļoti noderīgas muskuļu sāpju mazināšanai.

8. Magnijs.

Zems magnija līmenis organismā var izraisīt vispārēju muskuļu sāpes un muskuļu spazmas. Pirms nodarbībām lietojiet magniju. Jūs varat sākt ar pārtiku, kurā ir augsts magnija saturs. Viens no galvenajiem magnija avotiem ir melase, ķirbju sēklas, spināti, kakao pulveris, melnās pupas, linu sēklas, sezama sēklas, saulespuķu sēklas, mandeles un Indijas rieksti.

9. Augu linimenti.

Dažiem augiem ir pretiekaisuma un nomierinoša iedarbība. Jāatzīmē, ka augu linimentam (daļēji cietam augu ekstraktam, ko izmanto kā losjonu, gēlu vai balzāmu) ir spēja iekļūt ādā un audos un palīdzēt dziedināt.
Pret muskuļu sāpēm vienmēr ir izmantoti tādi augi kā arnika, savukārt, muskuļu spazmas relaksācijai izmantoja tādus augus kā asinszāle.

Velna nags ir augs, kas darbojas kā dabisks pretsāpju līdzeklis un mazina muskuļu sāpes un sāpes muguras lejasdaļā un kaklā. Lavandas un roze ir labi pazīstama ar aromterapijas iedarbību, tās nomierina ādu un atslābina spazmas un krampjus muskuļu absorbcijas laikā. Izmēģiniet šos līdzekļus pretsāpju tablešu vietā vai pievienojiet tos savā ārstēšanas shēmā pēc konsultācijas ar ārstu.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024