Lūk, kāpēc vajag mazgāties tikai vienu reizi nedēļā! Argumenti satriec.

Advertisement
Advertisement

Cik bieži tu mazgājies dušā? Visticamāk, tava atbilde: katru dienu. Mēs visi esam pieraduši pie tā un 10 minūtes dušā katru dienu, reizēm pat 2 reizes dienā – tas piederas pie lietas. Tikai tas ir pamatos nepareizs paradums. Protams, higiēna ir jāievēro un šo faktu neviens nenoliedz, bet mazgāties katru dienu priekš tā nav vajadzīgs.

Raksta turpinājums
Mēs tev pastāstīsim, kāpēc nevajag mazgāties katru dienu un kā tas kaitē mūsu veselībai.

Vai var mazgāties dušā

Nedaudz ciparu sākumam. Tikai padomā, vienai mazgāšanās reizei dušā iziet ap 60 litriem ūdens. Ja tiek izmantots sildītājs, patēriņš palielinās trīs reizes. Mazgāties vannā – 200 litri. Ja parēķināt, tad ģimene no 4 cilvēkiem, kuri mazgājas dušā katru dienu, patērē apmēram 25 m3 ūdens katru gadu.
Ar šodienas cenām par elektrību un ūdeni tas izmaksā apaļu summiņu. Piedevām, ka tas sāpīgi sit pa mūsu maku, tas vēl postoši ietekmē apkārtējo vidi. Cilvēki, kuri bieži mazgājas dušā, ir atbildīgi par 3,5 tonnām ogļskābās gāzes izmešiem atmosfērā. Bet vienam cilvēkam norma – 1 tonna un tas viss ņemot vērā visas dzīves aktivitātes.

Kāds teiks, ka tam visam nav nozīmes, jo mazgāties katru dienu ir vienkārši nepieciešams. Taču tas nav īsti patiesi un tam ir medicīnisks pamatojums. Dermatologi uzskata, ka bērnu nedrīkst mazgāt katru dienu, jo tas samazina ādas spējas cīnīties ar baktērijām. Viņi apgalvo, ka agrīna mijiedarbība ar netīrumiem, ādu padara mazāk uzņēmīgu pret infekcijām un pat spēj novērst ekzēmas attīstību.
Mums visiem patīk dažādi līdzekļi dušai: ziepes, gēli un citi. Ārsti apgalvo, ka bieža ziepju izmantošana izraisa ādas tauku zaudēšanu un iznīcina cilvēkam derīgās baktērijas. Tas veicina dermatītu attīstību. Tā pati situācija ar šampūnu matiem. Ja matus mazgāt ar šampūnu pastāvīgi, tas arī nomazgā tauku aizsargslāni no matiem, kaltē un traumē ādu.
Kā domā, kam tas ir izdevīgi, ka mēs mazgājamies tik bieži un izmantojam milzum daudz mazgāšanās līdzekļus? Protams, kompānijām, kuras to visu ražo. Izskanēs pārspīlēti, bet noteikums mazgāties dušā katru dienu uzspiests kā kulturāla norma un nepieciešamības pēc tās nav. Higiēna ir svarīga un to nevajag atstāt novārtā, bet, pēc zinātnieku higiēnistu domām, nepavisam nav nepieciešams lietot ziepes. Ar sviedriem un aromātiem tiks galā parasts ūdens.
Mūsu ķermeņa lielākā daļa paslēpta zem apģērba un nekontaktē ar apkārtējo vidi, attiecīgi, tās neprasa ikdienas mazgāšanu un vēl piedevām ar ziepēm. Neapšaubāmi, atsevišķas ķermeņa daļas (paduses, intīmās zonas, kājas) prasa higiēnas ievērošanu katru dienu pēc pilnīgi acīmredzamiem iemesliem. Un, protams, rokas. Tās vajag mazgāt pastāvīgi un labāk ar ziepēm.
Īstenībā, nav tāda likuma, cik daudz un kad cilvēkam ir jāmazgājas. Viss ir atkarīgs no viņa dzīvesveida, klimata un anatomiskām īpatnībām. Jo vairāk fizisko aktivitāšu, jo biežāk ir jāmazgājas.
Kopumā, silta un neilga duša pāris reižu nedēļā pilnībā tiks galā ar ķermeņa higiēnas uzturēšanu (tajā gadījumā, ja tiek ievērota padušu un intīmo zonu higiēna). Viss ir individuāli, bet pārcensties ar ūdens procedūrām nevajag, tāpat kā ar higiēnas līdzekļiem.

Bet ko tu domā par šo jautājumu? Dalies ar mums komentāros!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024