-
- 5003 x
-
https://torno.lv/R6HFKhX
Fotogrāfe Či Jo strādā Ņujorkā. Viņa pabeidza Seulas nacionālo universitāti `vizuālo komunikāciju dizains` specialitātē un strādā Fotogrāfiju centrā. Či Jo bildes ir ļoti populāras daudzos slavenos izdevumos.
Piedāvājam tavai uzmanībai viņas pēdējo fotoprojektu Beauty Recovery Room.
Raksta turpinājums
Forogrāfiju sērija veltīta sievietēm, kuras tikko pārcietušas plastisko operāciju. Tādā veidā autore vēlas pasaulei parādīt sociālā spiediena fizisko cenu Korejā, kur plastiskās operācijas kļuvušas par sabiedriskās kultūras neatņemamu sastāvdaļu.
Saskaņā ar Starptautiskās estētiskās plastiskās ķirurģijas datiem, Dienvidkoreja – valsts ar visaugstākajiem skaistuma operāciju rādītājiem uz vienu iedzīvotāju.
Masu mēdiji, kuros dominē vīrieši, visiem spēkiem uzstiepj sabiedrībai sievietes ideālu un jaunietēm nekas cits neatliek, kā būt atbilstošām.
`Es biju šokēta par to, ka parasta operācija padarīja meitenes laimīgas. Kamēr es fotografēju, viņas cieta no šausmīgām sāpēm, bet pat tām cauri es jutu viņu satraukumu. Piepildītu cerību satraukumu` – teica Či Jo.
Lai iegūtu šīs fotogrāfijas, Či Jo kādu laiku aprūpēja šīs meitenes, viņas ēdināja, nesa zāles.
Interesanti ir tas, ka ar daudzām meitenēm viņa paspēja iedraudzēties, bet jau pēc 3 – 4 mēnešiem viņas pārstāja viņai atbildēt. Či Jo viņām kļuva par vecās dzīves atgādinājumu, kad viņas nebija tik skaistas.
Diemžēl, tāda problēma ir raksturīga ne tikai Dienvidkorejai, vienkārši tieši tur tā ieguvusi tādus mērogus. Ideālas sievietes tēls tiek uzspiests it visur un visur tas ir savs. Taču tas, ka no tā taisa veselu kultu, ir arī pašu sieviešu vaina.
Bet ko tu domā par šo oriģinālo fotoprojektu, kā arī par problēmu kopumā? Pastāsti komentāros.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts