Anēmija! 9 pazīmes, kas nav pamanāmas uzreiz!

Advertisement
Advertisement

Dzelzs ieņem svarīgu lomu mūsu organismā. Šķiet, ka visi zin, cik svarīgi ir uzturēt vajadzīgo hemoglobīna līmeni asinīs. Bet kā zināt, vai hemoglobīna līmenis ir normā, ja nemīli doties uz profilaktiskām ārstu pārbaudēm?

 

Mūsu redakcija palīdzēs atpazīt dzelzs deficītu agrā stadijā ar šīm 9 pazīmēm.

Raksta turpinājums
1. Lūztoši nagi

Ja tavā organismā trūkst dzelzs, pat pats dārgākais manikīrs tev nepalīdzēs noslēpt lūztošos nagus. tie kļūst ļoti plāni, slāņojas un lūzt.
2. Aukstas plaukstas un pēdas

Ārā ir nepanesams karstums, bet tavas rokas nezin kāpēc ir aukstas? Tā ir zīme, ka dzelzs deficīts palēnina metabolisma procesus organismā. Atkal pie vainas dzelzs trūkums!
3. Tūska uz mēles

Ar anēmiju sirgstošajiem bieži vien ir uztūkusi mēle, ar izteiktām garšas kārpiņām un garšas traucējumiem. Pastāvīgs sausums mutē? Nekavējoties vērsies pie ārsta!
4. Mainījusies garšas izjūta

Šāda pazīme ir normāla, piemēram, sievietēm, kas ir stāvoklī. Ja jums ir nepārvarama vēlme nogaršot, piemēram, krīta gabalu, sauju augsnes vai grauzt ledu, tev uzreiz jādodas pie ārsta. Nenormāla vēlme ēst kaut ko, kas ir neēdams - tieša pazīme tam, ka dzelzs līmenis organismā nav pietiekams.
5. Biežas infekcijas

Ja tu esi nomocīts ar biežām infekciju saslimšanām, un salvešu paciņa ir tavs labākais draugs, iemesls varēt būt nepietiekama dzelzi saturoša uztura uzņemšana. Pārstāj vainot šķaudošos cilvēkus tramvajā un joz pie daktera!
6. Nemierīgo kāju sindroms

Vēlme nepārtraukti kustināt kājas un pēdas bieži vien ir dzelzs deficīta sindroms. Ja tev ir grūti nosēdēt vienā pozā, tu nepārtraukti kustini kājas, padomā, vai nevajadzētu apmeklēt ārstu!
7. Bāla āda

Bāla āda - tas ir cildeni. Bet tikai tad, ja esi bāls no dzimšanas. Pretējā gadījumā vajadzētu uztraukties. Ja pēc sportiskām aktivitātēm tev vaigos parādās sārtums, viss ir kārtībā. Taču, ja tava āda arī tad ir bāla, nekavējies - dodies pie speciālista!
8. Aizdusa

Ja tev nepārtraukti traucē aizdusa bez redzama iemesla, visticamāk tev nepietiek dzelzs organismā un ir zems hemoglobīna līmenis.
9. Galvassāpes un miegainums

Ja tu guli pietiekami ilgi, bet jūties neizsakāmi nogurusi arī pēc brīvdienām, tas ir trauksmes zvans. Ja ar kādu no iepriekšminētajiem iemesliem tev parādās arī galvassāpes, visticamāk, vainīgs zemais hemoglobīna līmenis.

Hemoglobīns palīdz sarkanajiem asins ķermenīšiem pārvietot skābekli uz citiem orgāniem, taču, ja tas ir par maz, šie procesi tiek bremzēti. Rezultātā parādās nepanesamas galvassāpes un pastāvīgs nogurums.
Šīs pazīmes palīdz saprast, vai tavs hemoglobīna līmenis ir normā vai nav, un vai ir nepieciešams celt trauksmi. Svarīgi saprast, ka profilakse ir labākās zāles. Ēd vairāk jūras produktus, riekstus, zaļos lapu dārzeņus, papriku, atbrīvojies no kaitīgiem ieradumiem un tu būsi vesels un možs!

Neaizmirsti padalīties ar draugiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024