Lūk, kā dzims tavi mazbērni! 5 paši modernākie un vēlamākie veidi dzemdēt.

Advertisement
Advertisement

“Kā dzemdēt taisies? – pirmais jautājums, kuru dzird grūtniece. Un, vārdu sakot, no viņas vēlas dzirdēt pavisam neordināras lietas: ūdenī, stāvus, ar dūlu… Pēdējā laikā alternatīvās dzemdības kļūst arvien populārākas, bet jaunās māmiņas nepārstāj meklēt visdabiskāko un optimālāko veidu pēcteču laišanai pasaulē, atbrīvojoties no iesīkstējušā konservatīvisma klasiskajā akušieru praksē.

 

Raksta turpinājums
Mēs tev pastāstīsim par pašām modernākajām tendencēm starp mūsdienu dzemdētājām. Agrāk visas kā viena dzemdēja dzemdību namā, bet šodien, iespējams, grūtniece izvēlēsies vienu no alternatīviem veidiem.
Dzemdību process

1. Dzemdības ūdenī

Ja grūtniece izvēlas jaunmodīgās dzemdības ūdenī, viņa saņem daudzas neapstrīdamas priekšrocības: ūdens relaksējošās un pretsāpju īpašības palīdz atvieglot kontrakcijas, uzlabot asinsriti, atslābināties un ieņemt sev ērtāko stāvokli. Turklāt ūdens izslēdz tādu nepatīkamu izjūtu rašanos kā ādas sausums, pastiprināta sviedru izdalīšanās, aukstuma vai karstuma sajūta.
Piedevām, jaunmodīgās metodes atbalstītāji ir pārliecināti, ka dzemdības ūdenī samazina stresa līmeni mazulim nākot pasaulē – ūdens mīkstina pāreju no vienas vides citā. Tomēr ir jāsaprot, ka atrašanās ūdenī dzemdību laikā bez riska mātes un bērna veselībai iespējama tikai kvalificēta medicīniskā personāla uzraudzībā un stingri ievērojot noteiktus noteikumus.

Šīs metodes pretinieki ir pārliecināti, ka ūdens palielina kopējo dzemdību laiku un vispār bīstams jaundzimušajam: bērns var sarīties ne visai tīro ūdeni un pat aizrīties.
2. Vertikālās dzemdības

Ja tu uzskati, ka dzemdības sēdus vai stāvus stāvoklī ir kāds jaunievedums, tu dziļi maldies. Mums pierastās dzemdības guļus stāvoklī akušieru praksē tika ieviestas tikai XVIII gadsimtā akušiera – vīrieša, kas pieņēma dzemdības, ērtību labad.
Līdz tam mūsu senči dzemdēja stāvus stāvoklī, sēžot tupus vai uzkaroties uz cita cilvēka, uzskatot tādu dzemdību metodi par vairāk fizioloģisku un komfortablu sievietei. Šodien daudzi dzemdību nami cenšas akušieru praksē ieviest vertikālās dzemdības no jauna, jo priekšrocību tām ir krietni vairāk nekā pierastajām dzemdībām guļus stāvoklī.

Sēdus stāvoklī sieviete atslābinās, dzemde nespiež uz asinsvadiem, bet augļa hipoksijas iespējamība ir minimāla. Un, kas nav mazsvarīgi, mammai kontrakcijas noris mazāk sāpīgi, tāpēc nav vajadzības lietot pretsāpju un stimulējošus līdzekļus.
3. Aktīvās dzemdības

Šī bērna dzemdēšanas metode sen ir kļuvusi par normālu praksi mūsdienu dzemdību namos. Dzemdētājai vairs nevajag būt piekaltai pie slimnīcas gultas, viņa var pārvietoties pa palātu, mainīt pozas, izmantot masāžu sāpīgo sajūtu profilaksei un vispār staigāt turp un atpakaļ.
Pie tādas dzemdību metodes sieviete noguļas tikai kādu medicīnisku manipulāciju veikšanas nepieciešamības gadījumā un noteikti bērna dzimšanas brīdī. Aktīvās dzemdības apvieno dzemdētājas ķermeņa vertikālo stāvokli un nepārtrauktu kustību aktivitāti.

Visas iespējamās pārvietošanās pa palātu, gurnu šūpošana, apļošana un pieliekšanās uzlabo dzemdes un placentas apgādi ar asinīm, līdz ar to garantē nepārtrauktu skābekļa piegādi auglim visu dzemdību procesa laiku. Kustības, masāža, un pareiza elpošana palīdz topošai māmiņai novērst uzmanību un atslābināties, kā arī samazina sāpes kontrakciju brīžos.
4. Dzemdības ar dūlu

Dūlu pakalpojumus mūsu tautietes izmanto arvien biežāk. Dūla – nebūt nav ne ārsts vai akušiere. Viņa – pieredzes bagāta sieviete un māte, kura lieliski izprot sievietes fizioloģiju un dzemdētājai sniedz visu nepieciešamo atbalstu pirms, to laikā un pēc dzemdībām.



Dūla kā neviens cits saprot visas sievietes vajadzības dzemdībās. Bieži vien viņa vienīgā nepārtraukti rūpējas par dzemdētāju, viņas komfortu un emocionālo stāvokli, kam, diemžēl, nepietiek laika ne akušierei, ne maz pieredzējušam laulātajam. Dūla atbalsta sievieti un viņas partneru, palīdzot turpināt ceļu kļūšanai par vecākiem ar prieku un gandarījumu.
5. Lotosu dzemdības

Ja tradicionālo dzemdību procesā ārsts gaida, kad nabas saite pārstās pulsēt, bet pēc tam to pārgriež, tad lotosu dzemdību laikā ārsts sagaida placentas dzimšanu un noliek to blakus jaundzimušajam, neaiztiekot nabas saiti.
Tādu neparastu dzemdību atbalstītājas ir pārliecinātas, ka tāds dzimšanas veids mazulim atvieglo pāreju no dzemdes pasaulē, bet piesaiste placentai nākamās dažas nedēļas dod iespēju saņemt no tās visas barības vielas, tajā skaitā cilmes šūnas un nabassaites asinis.

Tomēr ārsti pārliecināti: tāds dzemdību veids nāvīgi bīstams jaundzimušajiem, jo bakteriālu infekciju risks palielinās daudzkārt. Tomēr tādu mežonīgu dzemdību atbalstītāju ir pietiekami!
Mūsdienu jaunā sieviete vēlas būt moderna it visā un bērna dzemdēšana nav izņēmums. Kā un kur labāk dzemdēt – jautājums dziļi personīgs. Un vai šeit ir vajadzīgi padoma devēji? Starp dzemdētājām un akušieriem vienmēr atradīsies kā ietiepīgi konservatori, tā arī aizrautīgi novatori, kuri gatavi izdomāt un ieviest visneiedomājamākās tendences tādā, kā šķiet, dabiskā un sen izveidotā procesā.
Bet kā tu attiecies pret alternatīvām dzemdībām? Obligāti padalies ar savu viedokli un nenovērtējamo pieredzi komentāros!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024