Labākā metode miegam, par kuru zina nedaudzi!

Advertisement
Advertisement

Visiem zināma šī rutīna: pamostamies no rīta, nostrādājam visu dienu, aizejam gulēt pēc saulrieta. Taču ne vienmēr izdodas normāli aizmigt, kā rezultātā no rīta mēs pamostamies kā sasisti un noguruši. Par laimi, zinātnieki atklāja vienas metodes noslēpumu miegam, kurš netika izmantots daudzu simtu gadu garumā.


Ārsti iesaka gulēt 8 stundas dienā, bet tas ne vienmēr palīdz. Vairāki psihiatri nonāca pie slēdziena, ka mūsdienu cilvēkiem hroniski pietrūkst miegs. Kā likums, mums vajadzīgas 20 minūtes, lai aizmigtu un diezin vai kādam palaimēsies nepamosties vēlu naktī!

Raksta turpinājums
Divu fāžu miegs

1992.gadā psihiatrs Tomass Vērs veica ļoti interesantu eksperimentu: viņš ievietoja cilvēku grupu pilnīgi tumšā telpā uz veselām 14 stundām. Eksperiments ilga ap mēnesi.

Pārbaudāmie gulēja 4 stundas, pēc tam modās uz 1-2 stundām, tad atkal gulēja 4 stundas..

Miega vēsture

2001. gadā vēsturnieks Rodžers Ekirs no Virdžīnijas, atrada daudzas vēsturiskas liecības tam, ka cilvēki pieraduši gulēt divās atsevišķās `daļās`. Ekirs atklāja vairāk kā 500 segmentētā miega pazīmes memuāros, tiesu arhīvos un medicīniskā literatūrā.

Pat līdz 1920-ajiem gadiem cilvēki savu miegu dalīja uz diviem 4 stundu periodiem. Ielu apgaismojums, iekšējā elektroapgāde un kafijas lietošana – 3 svarīgi atribūti, kuri veicināja tāda miega metodes iznīcināšanu.

Ražīgums un miegs ir cieši saistīti viens ar otru. Divas miega fāzes tieši ietekmē apziņas, mierīguma un produktivitātes paaugstināšanu. Daudzās zemēs, piemēram, Meksikā un Taizemē, divfāzu miegs – parasta parādība.
Divu fāžu miega priekšrocības
Prolaktīns – hormons, kurš pazemina stresa un satraukuma līmeni, izdalās stundas laikā starp atpūtas periodiem. Vairāk kā trešdaļa amerikāņu pamostas naktī, lasa grāmatas, meditē un tas veicina viņu atpūtu un atslābināšanos.

Divu fāžu miega svarīga daļa ir agra nakts. Atšķirībā no Tomasa Vēra pētījuma, jums būs pieejama elektrība pēc tam, kad norietēs saule, bet mūsu telefoni, televizori un klēpjdatori tiešām neizslēgsies pulksten 11 vakarā.

Bezmiegs

Polifāžu miegs, kurš tiešāk saistīts ar bezmiegu, notiek tad, kad ir vairāk nekā divas miega fāzes, kas var novest pie neizgulēšanās.

Ārsti iesaka pasnauduļot ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Parasti šo procesu var īstenot darba dienas vidū. Un vēl, vajag samazināt kofeīna un enerģētisko dzērienu lietošanu.

Slēdziens

Labs miegs ir viens no svarīgākajiem veselības komponentiem. Mēs ne reizi vien esam dzirdējuši par to, ka pilnvērtīgs un veselīgs miegs nosaka to, cik veiksmīga būs mūsu diena. Obligāti pamēģiniet šo metodi! Ceram, ka tā jums palīdzēs!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024