Kāpēc nevajag piedot parādus

Advertisement
Advertisement

Droši vien, katram reiz nācās aizņemties naudu no tuviniekiem vai pašam kļūt par “bezprocentu kreditoru”. Liekas, ka tā ir parasta lieta. Tomēr, ne katrs ir spējīgs pieprasīt parāda atgriešanu, īpaši, no radiniekiem vai draugiem.

 

Mēs šodien ieteiksim, kā atrisināt problēmu maksimāli delikāti, lai nesagrautu labas attiecības un atgūtu savu naudu atpakaļ.

Raksta turpinājums
Naudas atgriešana

”Mani var saukt par draugu, kas nekad neatsaka. Bieži pie manis vēršas draugi, tostarp, arī materiāli palīdzēt. Un es palīdzu, dažreiz pat kaitējot sev. Tāpēc, apmēram, pirms gada es mācījos pateikt“ nē ”. Un iemācījos.

Bet, problēma ir tāda, ka daži draugi joprojām ir man parādā naudu un, šķiet, nesteidzas to atgriezt. Kā lai es viņus pasteidzinu vai taktiski atgādinu? Šķiet, ka man nav īpaši nepieciešama nauda, bet, ja saskaita visus parādus, tad būs vairāk nekā 30 tūkstoši, un šī summa ir jūtama. Piemēram, to var iztērēt atpūtai, ”– dalās 27 gadus vecā Kristīne.
Apjukums šādā situācijā ir ierasta lieta, bet no tā jāatbrīvojas. Vienkārši apzinies, ka tā ir tava nauda, ko tu esi nopelnījis. Un tāpēc tā jāatgriež ar pateicību.

Cita lieta, ja cilvēks par parādu varēja aizmirst. Tāpēc, viņam vajadzētu to atgādināt. Bet, ja baidies, ka nevari precīzi un delikāti pateikt savu domu īsziņā vai pa telefonu, tad sarīko tikšanos divatā, lai parādnieks nejustos neomulīgi svešu cilvēku klātbūtnē.
Nebūtu lieki, rīkojot šādu tikšanos, dot mājienu sarunu biedram, par ko vēlies ar viņu aprunāties: “Vai mēs varam satikties, lai parunātu par naudu, kuru esmu tev aizdevis pirms dažiem mēnešiem?”

Pārsteidzoši, bet dažos gadījumos cilvēks var uztvert finansiālo palīdzību kā dāvanu. Tāpēc ir jāsaka parādniekam par lietu reālo stāvokli, piemēram: ”Atceries, es tev aizdevu naudu pagājušajā mēnesī. Es ceru, ka tu to atdosi līdz piektajam datumam, kad man būs jāmaksā par dzīvokļa īri.”
Mēdz būt arī tā, ka taktiski atgādinājumi neliek parādniekam nedz sākt atgriezt parādus, nedz arī atvainoties par ilgstošo gaidīšanu. Šādā gadījumā jārīkojas tiešāk un skaidrāk.

Jautājums “Tu zini, kad vari man atdot naudu?” ir diezgan tiešs, bet, tajā pašā, laikā korekts. Turklāt, centies saņemt konkrētu atbildi, lai zinātu precīzus parāda atgūšanas termiņus. Ja vien tu nemēģināsi atkāpties un upurēt līdzekļus, lai saglabātu attiecības.
Ja kā atbildi dzird neskaidrus paskaidrojumus par “pāris mēnešiem”, tad ir vērts pamudināt parādnieku sniegt konkrētāku atbildi. “Es saprotu, ka runa ir par trim mēnešiem, sākot ar šodienu un ne dienu vēlāk, vai ne?”
Atceries, jo ilgāk parāds paliek neatmaksāts, jo grūtāk būs to atgūt. Un, ja ar nelielām summām ir vienkāršāk, tad pie lielāka parāda no parādnieka jāpieprasa vairāk atbildības.

Cik bieži tu saskaries ar neiespējamību atgūt savu naudu atpakaļ?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024