-
- 1693 x
-
https://torno.lv/xS5hkSS
Daudzi cilvēki pat to nepamanot, dzīvo tā, it kā viņi negribot dzīvo bērnībā. Viņi aizmirst sapņot, viņiem nav citu mērķu kā `nodzīvot līdz nedēļas nogalei` un apmaksāt komunālos maksājumus.
Viņi ienīst savu darbu un pastāvīgi atbrīvojas no stresa impulsīvi iepērkoties, kā ārstnieciskās īpašības izrādās ļoti īslaicīgas...
Raksta turpinājums
Šādiem cilvēkiem raksturīgi bieži aizņemties, ekonomējot it visā, dzīvot ar domām par to, cik labi bija pagātnē vai kāda laimīga nākotne viņiem ir priekšā. Viņi nevēlas un nevar dzīvot šodienā, jo reālā dzīve ir pārklājusies ar nabadzības rūsu, ko viņi nespēj notīrīt no sevis.
Mēs nolēmām noskaidrot, kādi ir nabadzības cēloņi un kā izkļūt no apburtā loka, kurā nokļūstam pašu ieradumu un attieksmes dēļ.
Nabadzības pazīmes
Pēc Freida domām, visas mūsu problēmas nāk no bērnības. Paradums būt nabadzīgam nav izņēmums. Mēs atceramies vecāku attieksmi, piemēram: „Mums ir jāekonomē, mēs nevaram to atļauties ...”, „kā gan apnicis šis darbs, žēl, ka es to nevaru nomainīt!” un tamlīdzīgi un sākam dzīvot pēc tā paša viņu scenārija.
Kā zināms, bērni kopē pieaugušo uzvedību un tāpēc zemapziņas līmenī viņi iegaumē, kā vajag spriest un rīkoties, brieduma gados kļūstot par sava tēva vai mātes kopiju. Tātad, ja tavi vecāki ir spiesti ierobežot sevi ar kaut ko, nav pārsteidzoši, ka tagad arī tu dari to pašu. Tev tas jau sen ir kļuvis par normu.
Ja vēlies atbrīvoties no vecāku attieksmes, jādomā par to, kā jūsu vecāki izmantoja savu laiku un naudas līdzekļus un pārtraukt darīt tāpat.
Pārliecinies, ka tev nerūp tas, ko cilvēki saka. Galu galā, atkarība no citu viedokļa ir visu nabadzīgo postošākais ieradums. Protams, ir vērts pievērst uzmanību tev adresētai konstruktīvajai kritikai un slavēšanai, bet tev nav jābūt izklaidīgam, ar nolūku mēģināt pārsteigt kādu un tam iztērēt visu savu naudu.
Cilvēkiem ar pareizām prioritātēm nekad nebūs katastrofālu finansiālu problēmu. Viss tāpēc, ka viņi precīzi zina, kas viņiem ir nepieciešams un kas nav. Viņi var atteikties tikties ar draugiem vai pasēdēt kopā ar kolēģiem pēc darba, ja tas neatbilst viņu rīcības plānam.
Tas nenozīmē, ka tev būtu vispār jāatsakās no draudzīgas saziņas vispār, tikai jāiemācās to organizēt tā, lai tā neatņemtu laiku, kas paredzēts tava mērķa sasniegšanai. Iekārto īpašu piezīmju grāmatiņu un sastādi rīcības plānu dienai, nedēļai un gadam. Lai gūtu panākumus, ir skaidri jāsaprot, pēc kā tu tiecies un saprast, kādā laika sprīdī tu spēsi to paveikt.
Ir svarīgi arī atcerēties, ka cilvēki, kuriem ir paradums visu atlikt uz vēlāku laiku, visticamāk, nekad nespēs gūt panākumus. Panākumi prasa drosmīgu rīcību, ar plānošanu vien bagāts nekļūsi. Tātad, pēc plāna sagatavošanas, uzreiz ķeries pie lietas.
Daži cilvēki nevēlas rast risinājumu nabadzības problēmai, viņiem ir vajadzīgs tikai īstermiņa stresa samazinājums, pērkot lietas, kas kopumā nav vajadzīgas. Šādi cilvēki uzskata savu darbu tikai par ienākumu avotu un aprobežojas ar iespēju to nomainīt uz interesantāku un attīstošāku. Viņi ir gatavi pielāgoties dzīvei ”no algas līdz algai” un netic, ka viņi var izlauzties caur ienākumu griestiem, kas viņiem jau ir.
Ja tu pamanīji kaut ko līdzīgu, tev jāiemācās iziet no savas komforta zonas un izlemt par izmaiņām. Tu, varbūt, būsi pārsteigts, bet pasaule nesabruks, ja pametīsit ienīstu, bet stabilu darbu un mēģināsi pierādīt sevi tur, kas tev ir patiešām svarīgs.
Tu pat nevarat iedomāties, kāds potenciāls tevī iet bojā, kamēr tu sēdi pie kases aparāta pārtikas veikalā, bet tici man: ja jūti, ka tu spēj vairāk, tad tā tas arī ir. Atveries pasaulei un sper pirmo soli pretī savam senajam sapnim. Tu vari būt ikviens: mākslinieks, restorānu ķēdes īpašnieks, cirka mākslinieks un pat kosmonauts!
Ir vērts sākt darīt kaut ko, kas papildus naudai dod lielāku prieku un tava dzīve nekavējoties krasi mainās.
Vai tev ir draugi, kas cieš no nabadzības vīrusa? Tad obligāti padalies ar šo rakstu ar viņiem sociālajos tīklos!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts