Kādi produkti jāpievieno vecāku cilvēku uzturam

Advertisement
Advertisement

Terapeita Manuela Pevznera ārstnieciskā uztura devas, kas izveidotas pagājušā gadsimta vidū, ārsti veiksmīgi izmanto līdz pat šai dienai. Katra ārstnieciskā diēta saucas par ‘galdu’ un tam ir savs kārtas numurs.


Galds № 3 - burvju nūja tiem, kas vēlas uzlabot zarnu motoriku un vielmaiņu, kā arī atjaunot kuņģa un zarnu gļotādas. Galds ir vēlams diabēta slimniekiem un vecāka gadagājuma cilvēkiem, sievietēm, kas sapņo par lapsenes vidukli un visiem tiem, kam pastāvīgas obstipācijas (izkārnījumu aizkavēšanās) indē viņu dzīvi!

Raksta turpinājums
Mēs pastāstīsim, kā normalizēt zarnu trakta darbību un atbrīvoties no mokošajām obstipācijām bez aptiekas preparātiem un sabojātu nervu sistēmu. Problēma, par kuru nav pieņemts runāt, tiek atrisināta ar vienu vienkāršu diētu - № 3!
Vēdera izejas aizture

Problēmas ar zarnu iztukšošanu – parādība, kas sastopama itin bieži un to izraisa nepareizs uzturs, mazkustīgs dzīvesveids un nekvalitatīva pārtika. Ārstnieciskais galds № 3 – tas ir pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs, kurš satur daudz šķiedrvielu, noderīgās bifido un lakto baktērijas, kā arī vitamīnus un minerālvielas, kuras labi stimulē zarnu trakta darbību.
Uztura režīms ne ar ko neatšķiras no vairākuma diētām: porcijām jābūt mērenām (ietilpt divās plaukstās), ēdienreizēm biežām, bet dzeršanas režīmam – bagātīgam.

Visbiežāk diētu № 3 nozīmē dietologs vai gastroenterologs, bet var ‘uzsēsties’ uz tās arī patstāvīgi, ja nav kuņģa – zarnu trakta slimību – tas ir pilnīgi droši, ļoti garšīgi un velnišķīgi veselīgi!
Pamata produkti

Dārzeņi un augļi - ārstnieciskās diētas pamats. Ēst dārzeņu pārtiku var gan neapstrādātu, gan pagatavotā veidā, lielos gabalos. No uztura jāizslēdz kartupeļus, baltos galviņkāpostus, zirņus, sīpolus, ķiplokus, redīsus. Sēnes var izmantot tikai buljona pagatavošanai.

Miltu produkti (klijas un 2. šķiras kviešu maize) lieliski palielina peristaltiku, īpaši iepriekšējā dienā cepti, pakaltēti izstrādājumi, sausi cepumi un sausiņi. No putraimiem kontrindicēti rīsi un mannas putraimi, kā arī pākšaugi un sāgo.
Gaļai un zivīm jābūt liesām: teļa, liellopu, vista, trusis, heks, menca. Cūkgaļa un aitas gaļa – ne vairāk kā 2 reizes nedēļā. Atļauti dažādi jūras produkti, izņemot konservētus. Olas jāgatavo tvaikos, var mīksti vārītas un gatavot omletes, bet nevar cept un vārīt cieti.

No piena produktiem ieteicams lietot ne skābu biezpienu, pienu ar zemu tauku saturu, dabisko jogurtu, ēdienam var pievienot nedaudz saldā krējuma, zema tauku satura krējumu vai cieto sieru. Diēta paredz to, ka garšvielas tiek izslēgtas: adžika, melnie un sarkanie pipari, mārrutki, sinepes - aizliegti. Garšas spilgtumam var izmantot svaigus pētersīļus, dilles vai lauru lapu.

Dzeršanas režīms – vēl viena ārstnieciskās diētas № 3svarīga sastāvdaļa. Ieteicams lietot ne stipru tēju, cigoriņus kafijas vietā, dabīgas sulas, kompotus, mežrozīšu un kliju novārījumus. Jāizslēdz: dabīgā kafija, kakao, ķīselis, stipra tēja, īpaši ar piena piedevu.
Ēdienkarte nedēļai

1. Pirmdiena

No rīta: biezpiens ar svaigiem augļiem, vāja tēja.
Pusdienās: dārzeņu zupa ar frikadelēm, šķēlīte apkaltētas maizes.
Uzkodas: sausiņi ar rozīnēm, sula.
Vakariņas: griķi ar tvaicētu vistas karbonādi, svaigs tomāts vai dārzeņu salāti.
Pirms miega: dabīga ābolu sula.

2. Otrdiena

No rīta: tvaicēta omlete ar sieru un tomātiem, cigoriņi ar pienu vai saldo krējumu.
Pusdienās: biešu zupa ar šķēlīti vakardienas maizes.
Uzkodas: tēja ar zefīru.
Vakariņas: ziedkāpostu sacepums ar gaļu.
Pirms miega: nedaudz skāba piena.

3. Trešdiena

No rīta: divas mīksti vārītas olas, vārīts piena cīsiņš, vāja tēja.
Pusdienās: diētisks borščs, nedaudz krējuma, maize.
Uzkodas: cepts ābols ar medu.
Vakarā: sautētas kotletes no truša vai teļa gaļas, dārzeņu salāti.
Pirms miega: nedaudz melnās plūmes, sula.
4. Ceturtdiena

No rīta: pienā vārīta auzu tume ar žāvētām aprikozēm, cigoriņi.
Pusdienās: zivju zupa ar zaļumiem, šķēlīte maizes.
Uzkodas: sausiņi, vāja tēja, jebkurš atļauts auglis.
Vakariņas: burkānu pankūkas, nedaudz krējuma, dabīga sula.
Pirms miega: glāze kefīra ar zemu tauku saturu.

5. Piektdiena

No rīta: tvaicēta omlete, tostermaize ar mājas pastēti, vāja tēja vai cigoriņi.
Pusdienās: buljons ar gaļu un dārzeņiem, sausiņi.
Uzkodas: tostermaizes no 2.šķiras maizes, medus, tēja vai dabīga sula.
Vakariņas: cepeškrāsnī cepta zivs, vinegrets.
Pirms miega: dabīgs jogurts (līdz 5% tauku satura), žāvētas aprikozes.

6. Sestdiena

No rīta: kabaču pankūkas (krējums pēc garšas), vāja tēja vai ābolu sula.
Pusdienās: dārzeņu zupa ar sēņu buljonu, sausiņi.
Uzkodas: svaigi augļi.
Vakariņas: tvaicēti ziedkāposti, teļa gaļa vai cepeškrāsnī cepta liesa cūkgaļa.
Pirms miega: rūgušpiens.

7. Svētdiena

No rīta: auzu tume ar svaigiem augļiem, cigoriņi ar saldo krējumu.
Pusdienās: okroška (bez kartupeļiem).
Uzkodas: dārzeņu salāti ar eļļas piedevu.
Vakariņas: dārzeņu ragū, tvaicētas kotletes, dabīga sula.
Pirms miega: sauja melno plūmju.
Papildus ieteikumi

1. Lai pēc iespējas ātrāk normalizētu kuņģa – zarnu trakta darbību, ir svarīgi stingri ievērot visus diētas № 3 darbības principus: ēst dalīti, nepārēsties un nebadoties, lietot tikai atļautos produktus un dzert ūdeni pietiekošā daudzumā.

2. Lai aizliegtie produkti nevilinātu, iesakām tādus vispār neturēt ledusskapī.

3. Nāksies iemācīties mājas ēdienu ņemt līdzi uz darbu vai mācībām. Diētisku ēdienu pagatavošana aizņem ne mazums laika, bet sarežģījumi un diskomforts, kas saistīti ar zarnu darbības traucējumiem, atņem daudz vairāk spēka, laika un naudas.
4. Peristaltiku labvēlīgi ietekmē arī fiziskā slodze. Nav obligāti jāpierakstās sporta zālē – ar rīta rosmi pilnībā pietiek. Pastaigas svaigā gaisā, kā arī došanās augšup pa kāpnēm kājām nevis ar liftu arī tikpat noderīgas.

5. Lai novērstu peristaltikas traucējumus nākotnē, ir svarīgi ēst vienā un tajā pašā laikā, nelielām porcijām, ierobežojot ceptu un treknu ēdienu, alkoholu. Svarīgi atcerēties, ka smēķēšana postoši ietekmē kuņģa un zarnu gļotādas, izraisot daudzas slimības.
Ja tu ciet no tādas delikātas problēmas, tad tu esi atradis iedarbīgu risinājumu. Diēta zarnu trakta attīrīšanai tiek nozīmēta kā pēc medicīniskiem rādītājiem, tā arī aizcietējumu ārstēšanai, kuru iemesls ir pavirša attieksme pret ikdienas uzturu. Nekādas zāles un papildus tēriņu – ārstnieciskā galda № 3 sabalansētais uzturs tevi pārsteigs ar ātro rezultātu un iekaros ar garšu.

Nekautrējies padalīties ar šo noderīgo rakstu ar draugiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024