Kā vienkāršot angļu valodas mācīšanos

Advertisement
Advertisement

Viena no manām labākajām draudzenēm ilgu laiku mācījās angļu valodu. Devās uz kursiem, mācījās patstāvīgi, skatījās filmas oriģinālā. Ko tur teikt, pielika visas pūles. Bet viņai joprojām bija viena problēma - vārdu secība angļu valodas teikumos.

Raksta turpinājums
Vienā reizē viņai palīdzēja viena vienkārša shēma, kas skaidri nosaka teikuma struktūru un palīdz sakārtot vārdus pareizā secībā. Mēs dalāmies ar jums šajā diagrammā. Ceram, ka tā atvieglos jums dzīvi un palīdzēs iemācīties angļu valodu.
VĀRDU SECĪBA ANGĻU VALODĀ

Vārdu secība nav viegls temats ikvienam, kurš mācās angļu valodu, īpaši iesācējiem. Mēs visi esam pieraduši pie valodas nelikumības. Iedomājieties, cik dažādos veidos ir viena un tā paša teikuma sastādīšana krievu valodā. Pārkārtojiet vārdus bez sirdsapziņas pārmetumiem un visi jūs tik un tā sapratīs.

Piemēram, truši manā sapnī skrēja man pakaļ. Un tagad mēs to nedaudz pārtaisīsim: manā sapnī truši man skrēja pakaļ. Izklausās labi vienalga. Mēģināsim nedaudz savīt vēl vairāk: skrēja truši man pakaļ manā sapnī. Jau mazliet samezglotāk, bet tomēr joprojām netiek uzskatīts par kļūdu. Un var turpināt, mainot vietām jebkurus vārdus.

Angļu valodā saikne starp vārdiem nav tik acīmredzama. To precīzi nosaka vārdu secība. Tāpēc tas ir stingri, fiksēti. Solis pa labi, solis pa kreisi un vairs nav saprotams, kurš kam skrēja pakaļ un kādā sapnī.

Lai ar trušiem viss būtu vienkārši un saprotami, palīdzēs vienkārša SVOMPT shēma. Atšifrēsim katru burtu, lai būtu saprotams, truši palīdzēs.
1. S — subject (teikuma priekšmets)
Pirmajā vietā vienmēr atrodas teikuma priekšmets (kas?). Tas ir, mūsu galvenais varonis – trusis (rabbit). Tieši ar viņu sākam teikumu.
2. V — verb (darbības vārds)

Kā likums, angļu valodā teikums nepastāv bez darbības vārda (ko darīt?). Un tas teikumā atrodas otrajā vietā. Pēc tam, kad mēs noteicām, par ko ir runa, stāstām, ko gan viņš dara. Trusis, piemēram, kustējās (was moving).
3. O — object (papildinātājs)

Papildinātājs (kam? / ko?) ne vienmēr ir teikumā. Bet, ja ir, tas noteikti ir saistīts ar darbības vārdu. Var būt vairāki, bet tie visi būs teikumā pēc darbības vārda. Ņemiet kā piemēru citu teikumu: I had a funny dream about rabbits. — Man bija smieklīgs sapnis par trušiem.
4. M — manner (darbības veids)

Tad mēs pastāstām, kā skrēja mūsu truši. Šeit mums ir apstākļa vārds (kā?). Piemēram, trusis kustējās lēnām un klusu. - A rabbit was moving slowly and quiet.
5. P — place (vieta)

Mēs precizējām, kā trusis pārvietojās, tagad pateiksim, kur viņš to izdarīja. Trusis manā sapnī kustējās lēnām un klusi.— A rabbit was moving slowly and quiet in my dream.
6. T — time (laiks)

Teikuma beigās var pateikt, kad tieši notikumi notika. Parasti teikuma beigās mēs runājam par laiku, lai arī ir nelieli izņēmumi, bet vairāk par to vēlāk. Tātad, trusis kustējās lēnām un klusi manā sapnī pagājušo nakti. - A rabbit was moving slowly and quiet in my dream last night. Lūk, un noskaidrojām visas stāsta detaļas.

Tagad daži vārdi par izņēmumiem. Dažreiz jāizdara akcents uz vietu vai laiku, tad šo informāciju var ievietot teikuma sākumā. Apstākļa vārdi dažkārt var stāvēt darbības vārda priekšā, bet tas jau notiek atsevišķos gadījumos. Pagaidām ar to jums vēl nav sevi jāapgrūtina, tādas nianses jums radīsies laika gaitā.

Pierakstiet sev šo īso diagrammu ar atšifrējumu. Pāris desmitus teikumus jūs izveidosiet vēl ieskatoties, bet pēc tam tie veidosies paši. Galvenais ir saprast būtību, tālāk tā lieta ritēs pati no sevis. Ir svarīgi praktizēt katru dienu un vairāk runāt angļu valodā.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024