Kā tikt vaļā no mīlestības atkarības

Advertisement
Advertisement

Mīlestība ir lieliskas un gaišas jūtas, tās padara cilvēku cēlāku un labāku. Tikai tad ja tā nav mīlestības atkarība kurai ir sagraujošs spēks. Tādas jūtas pazemo cilvēka personību: atrodoties mīlas gūstā viņš vairs nevar ne par ko citu domāt, interesēties par kaut ko citu, noformējas sava veida atkarība no sava kaisles objekta.

 

Raksta turpinājums
Atkarības pazīmes:

1. Visas Jūsu domas un sarunas tikai par mīļoto cilvēku. Tās kļūst par uzmācošu ideju un vajā Jūs dienu un nakti.

2. Jūs pilnībā izkūstat mīļotā cilvēka dēļ. Esat spējīgs uz visu, pat uz noziegumu. Gatavi atdot visu, kas Jums ir.

3. Atrodoties mīlas gūstā Jūs nevarat veidot attiecības ar citiem cilvēkiem, tajā skatā ar saviem kolēģiem kaimiņiem, un radiniekiem. Šī iemesla dēļ pazeminās dzīves kvalitāte.

4. Viss, kas agrāk likās interesants un Jūs aizrāva, ar ko Jūs mīlējāt nodarboties brīvajā laikā - tagad ir zaudējis jebkādu jēgu. Visu laiku Jūs pavadāt ar mīļotu vai arī domājot par viņu.

5. Jums ir biežas garastāvokļa maiņas: no eiforijas stāvokļa līdz skumjām, kas pāriet dažu minūšu laikā. Jūs kļūstat par maksimālistu Jums attiecībās vajag visu vai neko.

6. Mīlas atkarības sagraujošais spēks iedarbojas ne tikai uz Jūsu emocionālo stāvokli, bet arī uz Jūsu veselību: Jūs nevarat koncentrēties atrodoties pastāvīgā sasprindzinājumā, Jūs moka bezmiegs u.t.t.

7. Kā visiem atkarīgajiem, kas atrodas mīlestības gūstā ir novērojams tā saucamais `atcelšanas sindroms` tas parādās kā atcelšanas sindroms ja kādu laiku Jūs nevarat redzēties un kontaktēties ar mīļoto cilvēku.

8. Jūs visniecīgāko iemeslu dēļ pastāvīgi uztraucaties (ko viņš padomās, ko viņš pateiks), izrādāt pārmērīgas rūpes, gribat zināt katru minūti, kur un ar ko ir kopā Jūsu mīļotais. Jūs pārstājat viņam uzticēties, organizējot regulāras pārbaudes un pastāvīgi bažījoties vai jūs pametīs. Viss tas pārvēršas par maniakālām bailēm, nomāktību un dziļu depresiju.
Kāpēc rodas mīlestības atkarība

Visbiežāk visas mūsu psiholoģiskās problēmas sakņojas bērnībā iespējams Jūs nesaņēmāt mīlestību bērnībā no tēva vai mātes. Vai arī kopējat viņu attiecības vai arī otrādi radāt savu mīlestības scenāriju, kas ir pretējs vecāku scenārijam dažreiz ir tā ka sāpīga pieķeršanās rotas cilvēkiem kuriem dzīvē trūkst pozitīvu emociju, spilgtu iespaidu un interesantu notikumu. Un ja pēkšņi kāds sāk izrādīt uzmanību tad viņš kļūst par jūsu elku aizpildot ar sevi visu Jūsu dzīvi.
Kā atbrīvoties no mīlestības atkarības

Šādu jūtu sagraujošais spēks ir ļoti liels. un tomēr pastāv vairāki noteikumi kuriem sekojot Jums ir iespēja uzvarēt savu slimīgo pieķeršanos.

1. Ir jāsaprot, ka šādām Jūsu jūtām nav nekā kopīga ar īstu mīlestību. To atzīt ir pietiekami grūti, jo kā jebkuram atkarīgam cilvēkam ir grūti atzīties, ka viņš ir atkarīgs. Mēģiniet mierīgi izanalizēt savu dzīvi: vai tajā ir kādas citas intereses izņemot Jūsu mīļoto cilvēku? Apzinieties, ka nekas nevar aizvietot jūsu dzīvi. Mīlestība divu pilnvērtīgu personību ar saviem ieradumiem, raksturu, aizrautību u.t.t. harmoniskas attiecības. Ja Jūs zaudējat savu individualitāti, kļūstat par cita ēnu,- tā ir atkarība.

2. Noteikti ir jāgriežas pie laba psihologa. Ja arī jums izdosies pārtraukt attiecības, kas noved pie mīlestības atkarības nav nekādas garantijas, ka jūs varēsiet patstāvīgi novērst līdzīgu situāciju nākotnē.

3. Ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk pārtraukt attiecības, kas noved jūs līdz atkarībai, iznīcināt visas atmiņas par tām, izvairīties no jebkuriem kontaktiem ar savu bijušo elku.

4. Maksimāli papūlieties, lai savu dzīvi aizpildītu ar jaunām nodarbēm un iespaidiem, patīkamām emocijām, kontaktējaties ar interesantiem cilvēkiem. Dzīvojiet pilnvērtīgi, tad jūsu laime nebūs atkarīga no kāda cita, bet īsta mīlestība tikai papildinās Jūsu dzīvi ar jaunām krāsām.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024