-
- 7851 x
-
https://torno.lv/x3ugBD0
Bieži vien, vēders - problemātiskākā sieviešu ķermeņa daļa, ja runa iet par lieko svaru. Organisma, hormonālo traucējumu vai citu faktoru dēļ, vēdera rajonā uzkrājas tauki, kas izskatās ļoti neglīti. Jautājums, kā atbrīvoties no lielā vēdera, ir ļoti aktuāls un delikāts, jo cīnīties ar lieko svaru, kas atrodas šajā zonā, ļoti sarežģīti.
Tāpēc, mēs tev šodien pastāstīsim, kā tikt vaļā no lielā vēdera, nemainot savu ierasto dzīves ritmu. Tu uzzināsi, kā pareizi ēst, un saņemsi lielisku spēka vingrojumu kompleksu sievietēm. Tas dos neticamus rezultātus. Raksta turpinājums
Kā tikt vaļā no lielā vēdera
Pēdējos gados zinātnieki ir tendēti uzskatīt, ka nosliece uzņemt lieko svaru cilvēkiem ir ģenētiskā līmenī. Bet, galvenais iemesls - liels kaloriju daudzums pārtikā un neveselīgas, “tukšas” barības lietošana.
Liela loma “svara svārstībām” bērnībā un pusaudžu gados, īpaši, ja vēdera rajonā ir uzkrājušies lieki tauki. Šajā laika posmā organisma rezerves tiek krātas ne tikai kā tauku šūnas, bet tās var sāk dalīties, kas būs iemesls liekā svara uzņemšanai nākontē.
Bērniem, izņemot aktīvu augšanas procesu, tauku uzkrāšanās nav atkarīga no hormonālā procesa, jo nav beidzies brieduma laiks, un tauku uzkrāšana notiek vienmērīgi.
IESPĒJAMIE IEMESLI, KĀPĒC PALIELINĀS VĒDERS
1. Ādas elastīguma zudums pēc grūtniecības. Grūtniecības laikā preses muskuļi tiek spēcīgi izstiepti un starp to šķiedrām uzkrājas tauki.
2. Hormonālas izmaiņas. Vēdera augšana provocē hipotireozi (vairogdziedzera hormonu trūkumu) un hiperkorticismu (augstu kortizola līmeni).
3. Aknu un sirds un asinsvadu patoloģija. Provocē vēdera augšanu sakarā ar šķidruma uzkrāšanos vēdera dobumā (ascītu).
4. Ja ir aizdomas par slimu sirdi, aknām vai hormonālajiem traucējumiem, pirms tievēšanas nepieciešams griezties pie ārsta un pārbaudīties, jo šajā gadījumā ir kaitīgi meklēt veidu, kā tikt vaļā no liekiem taukiem bez ārsta novērošanas, rekomendācijām un medikamentozās ārstēšanās. Ja iemesls nav slimība, bet dzīves veids, tad ir pienācis laiks to mainīt.
Pilnvērtīga un pareiza ēšana
Kā tikt vaļā no vēdera un sānu taukiem, atbilde par 80% slēpjas veselīgā ēšanā. Ja nebūs izmaiņu ēdienkartē, zem tauku slāņa augs muskuļi, kas ārēji izpaudīsies kā vairākus centimetrus platāks viduklis.
Lai vēders kļūtu mazāks, nepieciešams mainīt ēdienkarti: ēst 5-6 reizes dienā, maksimāli savā ēdienkartē izslēgt vienkāršos ogļhidrātus (maizi, saldumus, bulciņas), aizvietojot tos ar augļiem. Putras un augļus (tāpat, riekstus, žāvētus augļus) labāk ēst līdz plkst.12.00, bet pārējā dienas laikā izvēlēties dārzeņus un olbatumvielas (pupiņas, liesu gaļu, putnu gaļu, biezpienu ar zemu tauku saturu).
Izņemot biezpienu, visus piena produktus ir jāēd no rīta, kā arī, jāseko tauku saturam, izvēloties pienu, kefīru.
Pārtiku jātvaicē, jācep cepeškrāsnī vai jāsautē. Pēc iespējas, atsakies no tomātu pastas un citiem fabrikā ražotiem pusfabrikātiem. No savas ēdienkartes jāizslēdz “tukšos”produktus: pusfabrikātus, desas, pastētes, konservus. Tie satur daudz tauku un cukura, tajos nav augu šķiedru, toties, pusfabrikātiem, konserviem un desām ražotāji pievieno garšas pastiprinātājus, kas provocē bada sajūtu.
Kāpēc vajag atteikties no “ātriem” ogļhidrātiem
Baltie rīsi, ātri pagatavojamās putras, milti un konditorejas izstrādājumi – galvenais “ātro”ogļhidrātu”avots. Diēta slaidākam vēderam paredz atteikties no minētiem pārtikas produktiem.
Šie produkti provocē lielu insulīna daudzuma rašanos asinīs. Tā ietekmē rodas bada sajūta, jo ar šiem produktiem organismā nonāk maz (vai nenonāk vispār) augu šķiedru. Insulīns pārstrādā glikozi glikogēnā, kas gandrīz uzreiz nogulsnējas tauku depo. Pie tam, ir jāņem vērā zemāk minētie faktori:
KAITĪGIE ĀTRIE OGĻHIDRĀTI
1. Saldumos un konditorejas izstrādājumos daudz tauku un kaloriju, bet tie nerada sāta sajūtu, jo produktos ir daudz ogļhidrātu;
2. Organisms nesaņem šķiedrvielas, un tas pastiprina bada sajūtu, ņemot vērā baroreceptorus kuņģī (ja ēd šos produktus tukšā dūšā);
3. Vitamīnu un mikroelementu trūkums, pastāvīgi lietojot ātros ogļhidrātus, izraisa hipovitaminozi un vājumu;
4. Pārmērīga cukuru un tauku lietošana ietekmē sejas ādu: šie produkti vājina imunitāti, tajā pašā laikā, kalpo par barības vidi mikroorganismiem - parādās pumpas, pinnes.
Kādi produkti jāiekļauj ēdienkartē
Paaugstināta gāzu veidošanās var izkropļot centienu rezultātu; nelīdzēs pareiza ēšana un treniņi. Ja ir nosliece uz pastāvīgiem vēdera traucējumiem, nepieciešams griezties pie ārsta un veikt pārbaudi.
Ja tas ir saistīts ar pārtiku, tad pusfabrikātu, taukainu un saldu ēdienu izslēgšana no savas ēdienkartes uzlabos situāciju. Bet, var lietot produktus, kas uzlabo kuņģa zarnu trakta darbību un samazina vēdera uzpūšanos.
PRODUKTI, KAS SAMAZINA VĒDERA UZPŪŠANOS
1. Ingvers Pievienot nesaldinātā tējā. Satur džindžerolu, kas samazina gāzu rašanos zarnu traktā.
2. Kurkuma
Satur kurkumīnu - aknu darbības stimulatoru. Aktivizē žults izvadīšanu, gastrointestinālos hormonus un kuņģa zarnu trakta darbību, kas palīdz pārstrādāt pārtiku. Pievienot dzērieniem vienu trešdaļu tējkarotes trīs reizes dienā 30 minūtes pēc ēšanas;
3. Zāļu tēja
Kumelītei ir maiga antibakteriāla iedarbība, samazina kaitīgās floras iedarbību zarnu traktā. Fenhelis, dilles un anīss samazina gāzu rašanos. Īpaši labvēlīgi sievietēm, kas vēlas atbrīvoties no lielā vēdera pēc dzemdībām un baro ar krūti mazuļus.
4. Piparmētra
Palīdz samazināt apetīti un tieksmi uz saldumiem; pateicoties mentolam, uzlabo gremošanu. Nesaldināta piparmētru tēja pēc ēšanas - laba deserta alternatīva.
5. Kefīrs
Satur skābpiena baktērijas, kas palīdz izvairīties no disbakteriozes pazīmēm. Tievēšanas laikā ietecams lietot dienas pirmajā pusē.
Efektīvi vingrojumi
Pasīvajā tievēšanas laikā, kad samazina tikai kaloriju skaitu, cilvēks tievē, bet āda paliek ļengana. Atbildot uz jautājumu, kā kļūt slaidākam, iesakām diētai pievienot vingrojumus, lai nostiprinātu muskuļus un āda būtu tvirta.
Diemžēl, laika trūkuma dēļ, ne vienmēr ir ērti apmeklēt vingrošanas zāles. Lieliski, kad ir iespēja nodarboties ar sportu blakus dzīves vietai, svaigā gaisā. Vēl labāk, ja ir domu biedrenes, jo kopējās nodarbības veicina serotonīna izstrādi.
Kādiem vingrojumiem jāpievērš uzmanība
Efektīva rīta rosme palīdzēs tikt vaļā no lielā vēdera, 10 minūšu ilga apļa griešana ap vidukli. Laika gaitā vingrojumu var paildzināt līdz 30 minūtēm. Šo vingrojumu rekomendē pildīt arī treniņa beigās un starp izpildāmiem vingrojumiem, lai izvairītos no pienskābes uzkrāšanās muskuļos un sāpēm nākamajā dienā.
Komplekss “8 minūtes dienā” lai stiprinātu presi
Passion4Profession izstrādāja 8 minūšu vingrošanas kompleksu vēdera presei. Šis komplekss – lielisks risinājums tiem, kuri pārdomā, kā mājas apstākļos tikt vaļā no liekiem vidukļa taukiem.
PIRMĀ LĪMEŅA VINGROJUMI
1. Sākuma stāvoklis: guļot uz muguras, kājas saliektas ceļgalos, pēdas noliktas uz grīdas. Pārmīšus nepieciešams stiepties ar plaukstu pie vienas un otras potītes, piepaceļot ķermeni. Izpildīt 10-15 reizes uz abām pusēm;
2. Sākuma pozīcija: guļot uz grīdas, saliec kājas ceļgalos, nolikt stingri pēdas uz grīdas. Rokas aizlikt aiz galvas un stingri savienot plaukstas. No šī stāvokļa stiepies ar labo elkoni pie kreisā ceļgala, piepaceļot korpusu un kāju un atkārto to pašu ar pretējo ķermeņa pusi;
Šo vingrojumu uz abām pusēm nepieciešams izpildīt 10-15 reizes. Vingrojums palīdz efektīvi tikt vaļā no vidukļa taukiem;
3. Sākuma stāvoklis: guļus, kājas saliektas ceļgalos, pēdas plecu platumā noliktas uz grīdas. Rokas cieši saliktas kopā, un piepaceļot korpusu, ar rokām stiepties līdz ceļgaliem. Izpildīt 10-15 reizes;
4. Sākuma stāvoklis: guļus, kājas iztaisnotas. Pamīšus jāceļ labā un kreisā kāja, sekojot, lai kājas būtu taisnas. Atkārtot ar katru kāju 10-15 reizes. Vingrojums palīdz novākt taukus vēdera lejas daļā;
5. Sākuma stāvoklis: guļus, kājas saliektas ceļgalos, pēdas novietotas plecu platumā uz grīdas. Plaukstas jānovieto uz gurniem, un piepaceļot augšējo ķermeņa daļu, slīdēt ar rokām pa gurniem uz augšu. Atkārtot 10-15 reizes;
6. Sākuma stāvoklis: guļus, kājas turēt no grīdas 90 grādu leņķī, taisnas ceļgalos. Izelpā nepieciešams pacelt ķermeni un ar taisnām rokām skart stilbus. Atkārtot 10-15 reizes;
7. Sākuma stāvoklis: guļus, kājas saliektas ceļgalos, ar pēdām atspiesties pret grīdu; rokas saliektas un novietotas uz krūtīm. Piepacelt no grīdas ķermeni par 45 grādiem. Izpildīt 10-15 reizes;
8. Sākuma stāvoklis: kājas saliektas ceļgalos un tiek turētas, neskarot grīdu; ķermenis piepacelts. Vingrojuma izpildes laikā nepieciešams stiepties ar kājām uz korpusa pusi, piepaceļot korpusu un izstiepjot rokas paralēli grīdai. Izpildīt 10-15 reizes.
Statiski vingrojumi presei
Muskuļu nostiprināšanu, paaugstinot to tonusu, veicina statiskie vingrojumi. Mijoties ar klasiskajiem, tie palīdz ātrāk tikt vaļā no sānu un vēdera taukiem.
1. Noturi ķermeni horizontāli ar taisnu muguru uz pēdu pirkstgaliem un elkoņiem, nesaliecot kājas ceļgalos un neieliecoties jostas daļā, aptuveni 30-60 sekundes. Vingrojums ir ne tikai efektīvs, lai tiktu vaļā no vēdera taukiem, bet arī, nostiprina vēdera muskuļus. Atkārtot 3 reizes.
2. Sākuma stāvoklis: guļot uz muguras, kājas ceļgalos saliektas, kājas noliktas plecu platumā, pēdas novietotas uz grīdas. Lāpstiņas cieši piespiestas pie grīdas. Piepacel gurnus uz augšu un noturi tos maksimālajā punktā aptuveni 30-60 sekundes. Atkārtot 3 reizes.
3. Sākuma stāvoklis:guļot uz sāna, atbalstīties uz saliektas rokas locītavas. Piepacelt korpusu un gurnus, noturot ķermeņa svaru uz elkoņa un pēdas; lielākajā sānu muskuļu saspringuma punktā nofiksēt ķermeni, noturot to 15-30 sekundes. Atkārtot 3 reizes uz abām pusēm.
4. Sākuma stāvoklis: guļus, kājas saliektas ceļgalos, pēdas atspiestas pret grīdu, noliktas plecu platumā. Savienot rokas un pastiepties starp kājām, piepaceļot korpusu. Maksimālajā sasprindzinājuma punktā nofiksēt stāvokli uz 15-30 sekundēm. Atkārtot 3 reizes.
Statiskos vingrojumus rekomendē izpildīt pamīšus ar dinamiskajiem vingrojumiem, lai muskuļos uzlabotu asinsriti. Strādājot ar presi, nepieciešams vingrot līdz dedzinošai sajūtai muskuļos, jo, lai uzaudzētu muskuļu masu, nepieciešams, lai rastos mikrobojājumi, kas izraisa reģenerācijas lokālos procesus.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts
Pierakstīties iknedēļas jaunumiem
|