-
- 4553 x
-
https://torno.lv/xAdkgMd
Visas saimnieces vēlas, lai ēdieni būtu garšīgi, ēdiena pagatavošana neaizņemtu daudz laika un enerģijas, un virtuve vienmēr būtu tīra. Tas ir iespējams, ja jūs zināt dažas viltības.
Īpaši saviem lasītājiem mēs sagatavojām nelielu, bet efektīvu noslēpumu sarakstu no pieredzējuša šefpavāra, un, pateicoties tiem, ēdiena gatavošana prasīs mazāk laika un dos daudz prieka.
Raksta turpinājums
Šefpavāra noslēpumi
1. Tev patīk vārītas olas, bet jau apnicis tās tīrīt? Svaigas olas parasti ļoti slikti tīrās. Iemesls ir liels izšķīdušā oglekļa dioksīda saturs, kas nostiprina saiti starp olas iekšējo membrānu, kas sastāv no keratīna un olbaltumvielu proteīna.
Uzglabāšanas laikā oglekļa dioksīds pakāpeniski izkliedējas caur čaumalas porām. Parasti 5-7 dienas tam ir pietiekami.
Ja jūs negribat gaidīt 5 dienas, pirms ēdiena gatavošanas pārduriet olas čaumalu no strupā gala, kur atrodas gaisa kamera (puga). Tā rezultātā, kamēr olu karsēs, oglekļa dioksīds izplūdīs, savienojums starp keratīnu un olbaltuma proteīnu samazināsies, un čaumala tiks noņemta bez problēmām.
Tas arī novērsīs olu čaumalas plīsumus. Slavenais franču pavārs un rakstnieks Džekijs Pepins (Jacques Pepin) iesaka atbrīvoties no gaisa spilvena caur caurumu.
2. Ja jums ir jāsarīvē siers vai šokolāde, ielieciet produktu saldētavā uz 25-30 minūtēm. Tad produkti būs ērtāk lietojami, bet izkusīs tie daudz vēlāk.
3. Vīnu var atdzesēt 15 minūtēs. Aptiniet vīna pudeli ar mitru dvieli un novietojiet to saldētavā uz 15 minūtēm, lai dzēriens ātri kļūtu auksts.
4. Izveidojiet savu plauktu cepšanai, salokot folijas loksnes un novietojot tās cepešpannas apakšā. Tā gaļa nepiedegs un vienmērīgi apcepsies.
5. Pat pieredzējusi saimniece ne vienmēr zina, kā gatavot bez čaumalas vārītās olas, jo šim ēdienam ir savi noslēpumi. Pirmkārt - pilnīgi svaigas olas. Un, otrkārt, šādu olu gatavošanas laikā ūdenim pievieno etiķi, kas satur olas baltumu ap dzeltenumu.
Mūsu recepte ir vienkāršāka un ļauj iztikt bez etiķa. Ieeļļojiet pārtikas plēvi ar sviestu un ielejiet tajā olu. Savelciet plēves malas ar gumiju pēc iespējas tuvāk saturam, lai ola labāk saglabātu savu formu. Ielieciet olu katliņā ar verdošu ūdeni un vāriet 3 minūtes.
6. Jūs vēlaties pagatavot boršču, bet nezināt, kā padarīt to vēl garšīgāku? Ēdiens būs daudz garšīgāks, ja jūs pievienosiet rīvētas bietes, tad 5-6 sapresētas ķiploka daiviņas. Turklāt, ja sagrieztos kartupeļus pirms vārīšanas apcepsiet, garša būs vēl intensīvāka.
7. Mizojot sīpolu, nenogrieziet astītes! Griezt sīpolu būs daudz ērtāk, ja jūs to turēsiet aiz astītes.
8. Pārsālīt zupu var ļoti viegli. Tikai jūs to saprotat, kad ir par vēlu kaut ko mainīt.
Neuztraucieties, visu var labot. Pievienojiet zupai dažus ābola vai svaiga kartupeļa gabaliņus. Šādu zupu pavāriet uz mazas uguns apmēram desmit minūtes, lai liekais sāls nonāktu uz āboliem un kartupeļiem.
9. Lai metāla trauki spīdētu kā jauni, izmantojiet citronskābi. Uzlieciet nedaudz citronskābes uz sūkļa un ieberziet katlus uz 5-7 minūtēm.
Tātad jūsu katli un tējkannas iegūs pavisam citu spīdumu, nekā tīrot ar parasto pulveri.
10. Ja griežamie dēlīši nepatīkami smaržo, jums atkal palīdzēs citronskābe (vai citrona sula un sāls).
Samitriniet dēļa virsmu, uzberiet citronskābi vai dabīgu sulu un atstājiet 15-20 minūtes. Vēl viens veids - apkaisīt dēli ar sāli un ieberzēt ar citronu. Nomazgājiet virsmu un notīriet ar dvieli.
11. Kotletes būs sulīgākas, ja pievienosit maltajai gaļai karoti krējuma vai biezpiena. Turklāt kotlešu maizi var iemērkt pienā.
Šīs mazās viltības var ietaupīt laiku ēdiena gatavošanai un padarīt dzīvi vieglāku saimniekam un saimniecei. Laipni lūdzam, gatavojiet ar prieku!
Virtuve ir katras mājsaimnieces svētnīca, un tīrīšana virtuvē nosaka, cik uzmanīga un centīga esi. Dienā desmit minūtes izlietotas tīrīšanai ir 61 stunda gadā vai vidēji pusotra mēneša saimnieces dzīves laikā.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts