-
- 2920 x
-
https://torno.lv/xhbttxS
Par panikas lēkmi sauc pēkšņu baiļu un trauksmes rašanos, kam nav acīmredzama iemesla.
Panika var ilgt no dažām minūtēm līdz pusstundai un tai ir vairāki somatiski simptomi: sirdsklauves, drebuļi vai pastiprināta svīšana, reibonis, elpas trūkums, nejutīgums rokās vai kājās, trīce, sāpīgas sajūtas kādā ķermeņa daļā.
Raksta turpinājums
Panikas lēkmes cēloņi
Šī slimība var attīstīties vairākām cilvēku kategorijām. Pirmā: ģenētiski predisponēti cilvēki, kuriem ir vai bija radinieki ar panikas traucējumiem.
Otrā: cilvēki, kurus pārņem ārējie nelabvēlīgie faktori. Piemēram, tie, kuriem bijusi grūta bērnība, pārdzīvojuši vardarbību vai kuri pastāvīgi ir stresa stāvoklī viņu profesionālās darbības dēļ. Trešā cilvēku kategorija: tie, kuriem ir mehāniskas galvas traumas.
Pacientiem atkārtotas smagas trauksmes un panikas gadījumi neaprobežojas ar konkrētu situāciju vai sarežģītiem apstākļiem. Lēkmes ir neprognozējamas un šiem cilvēkiem nepieciešama ārstēšana.
Parasti speciālists izmanto kognitīvās uzvedības terapiju, dažkārt kopā ar medikamentozu ārstēšanu, pēc kuras slimība pazūd.
Nav par ļaunu arī pašiem pacensties padarīt lēkmes retākas un uzzināt, kā tikt galā ar tās sekām, kamēr ārsts noskaidro panikas lēkmes cēloņus.
Kā tikt galā ar paniku
1. Аutotreniņš
Vieglākais un banāls veids kā atbrīvoties no trauksmes sajūtas. Autotreniņš ir vērsts uz apziņas un iekšējā stāvokļa pašregulāciju. Nepieciešams atslābināties un uzrakstīt uz papīra lapas: „Es vairs nekrītu panikā. Es esmu mierīgs. Es noteikti tikšu galā, viss būs labi! ”
Lapiņa jānēsā līdzi, trauksmes lēkmes brīdī jāizņem no kabatas. Atmiņas par miera stāvokli, kurā zīmīte tika rakstīta, radīsies automātiski. Darbosies emocionālā atmiņa.
2. Dienaskārtība
Tas ir profilaktisks pasākums, kas dziedinās fiziski un mazinās trauksmi. Ja cilvēks zin, ka dzīvo saskaņā ar grafiku un dzīve noris saskaņā ar plānu, viņam nav par ko uztraukties.
Organizē 8 stundu miegu, pievieno uzturam vairāk dārzeņus un augļus, izslēdz kafiju un alkoholu, ēd frakcionēti vienā un tajā pašā diennakts laikā, vingro no rīta vai vakarā.
Mērena fiziskā slodze, piemēram, skriešana, provocē endorfīnu izdalīšanos, kas izraisa stresa hormona kortizola līmeņa samazināšanos.
3. Elpošanas vingrinājumi
Tas ir galvenais veids, kā cīnīties ar nepamatotu panikas izjūtu. Izdari dažas dziļas ieelpas un izelpas, aizver acis un iztēlē aizej prom no pašreizējās situācijas. Smadzenes piesātināsies ar skābekli un tu jutīsies labāk. Neizmanto savu ierasto, bet diafragmas elpošanu.
Izmantojot diafragmu nevis krūšukurvi, ieelpojiet, skaitot līdz 5. Kad ieelposi maksimālo gaisa daudzumu, aizturi elpu 2 sekundes. Pēc tam lēnām izelpo, skaitot līdz 5.
Par to, ka tu elpo ar diafragmu, liecinās vēdera piepūšanās un noplakšana. Vari uz tā uzlikt savu roku, lai labāk kontrolētu procesu. Koncentrēšanās uz elpošanu normalizēs sirdsdarbību.
4. Аromterapija
Ja jūti, ka tuvojas kārtējā lēkme, zem mēles ieliec piparmētru ledenīti. Vai arī uz rokas locītavas vai kabatlakatiņa uzpilini dažus pilienuas rozmarīna, sandalkoka vai ilang-ilang ēteriskās eļļas. Visi šie aromāti ir nomierinoši.
Ārēji šķiet, ka panikas lēkmes rodas bez iemesla. Bet patiesībā tās ir dziļi psiholoģiskas vai garīgas. Vislabāk to izanalizēt ar ārstu psihoterapeitu.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts
Ypač patogu, kad platforma pritaikyta Latvijai, todėl visi procesai - nuo registracijos iki pinigų išėmimo - yra aiškūs ir paprasti. Maloni sąsaja, didelis įvykių pasirinkimas ir reguliarios premijos aktyviems naudotojams - visa tai išskiria GG.Bet iš kitų gg-bet-lv.com Pradedantiesiems yra pagalba ir instrukcijos, todėl net jei tik pradedate, suprasti nebus sunku. Sėkmės visiems, žaiskite atsakingai! ????