Ja skrimslis kļūst plāns, tad kauli praktiski beržas viens pret otru! Atbrīvoties no sāpēm...

Advertisement
Advertisement

Jaunībā maz kurš aizdomājas par to, cik viegli un vienkārši mums padodas kustības ikdienā. Mēs piesēžamies, skrienam, steidzamies kaut kur un, tikai sadzirdot locītavās krikšķi, kļūstam uzmanīgi…Vai tiešām organisms atdod savas pozīcijas?

Raksta turpinājums
Galvenie faktori, kas iedarbina locītavu bojāšanās mehānismu, ir hormonālie traucējumi, pārmērīgas fiziskās slodzes, traumas, kustību trūkums (visbiežāk skar pilsētas iedzīvotājus), asinsrites traucējumi.
Bet, atšķirībā no citām ķermeņa daļām, skrimslis spēj reģenerēties. Šis process ir tieši saistīts no cilvēka ikdienas uztura. Protams, diēta nekļūs par glābšanas riņķi ceļā uz izveseļošanos, ir vajadzīga pilnvērtīga ārstēšanās.
Visbiežāk par ārstniecisku terapiju kļūst hondroprotektoru grupas preparāti: tie aktivizē atjaunošanās procesus skrimslī, kā arī palielina tā izturību.
Tomēr, pievienojot uzturam noteiktu pārtiku, var uzlabot skrimšļa barošanos un radīt optimālus apstākļus tā funkcionēšanai. Šīs vielas nepieciešamas pirmām kārtām tiem, kuri cieš no sāpēm locītavās.
Skrimšļu audu atjaunošana

1. Kolagēns

Šis proteīns locītavās veido savdabīgu tīklu, kas tam kalpo par karkasu, veicinot izturību un elastību. Ar kolagēnu bagāti tādi ēdieni kā aukstā gaļa, uzlejamā vai augļu želeja, bet tos nevajag lietot pārmērīgi.
Ārsti iesaka cilvēkiem ar slimām locītavām biežāk lietot liesu gaļu, zivis un piena produktus. Tas ļaus organismam pašam izstrādāt kolagēnu.
2. Sērs un selēns

Sērs – īpašs mikroelements, kas īpaši svarīgs proteoglikānu izstrādē (molekulas, kas mitrina skrimsli). Bieži vien pie skrimšļu problēmām proteoglikānu daudzums samazinās: saistaudi kļūst sausi un trausli. Bet, ja uz šī fona rodas sēra deficīts, tad sāpju sajūta pastiprinās.
Lai skrimšļiem nodrošinātu labu eļļošanu, jāpapildina ne tikai sēra krājumi, bet arī selēna. Bez tā sērs nevar kļūt par labu veidošanas materiālu skrimslim. Tāpēc ārsti noteikti iesaka iekļaut savā uzturā tādus produktus kā olas, liellopu gaļu, pienu, vistu, mencu, jūras asari, pākšaugus un dažādus putraimus.
3. Taukskābes omega – 3

Šīm īpašajām skābēm piemīt pretiekaisuma efekts, kā arī aktivizē atjaunojošos procesus skrimslī. Lai segtu taukskābju deficītu, nepieciešams regulāri lietot siļķi, lasi, sardīnes, skumbriju. Šie produkti ir ar lielu kaloriju daudzumu, tādēļ labāk tos tvaicēt vai cept cepeškrāsnī.
Taviem draugiem būs interesanti uzzināt par veselīgiem produktiem priekš locītavām! Obligāti padalies ar viņiem ar rakstu!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024