Interesanti fakti par dzīvi Japānā

Advertisement
Advertisement

Japāna ir lieliska valsts, kas pārsteidz ne tikai ar savu kultūru un lieliskajiem skatiem, bet arī, ar ikdienas sīkumiem. Pat tie, kas neaizraujas ar japāņu kultūru, daudz zina par šo valsti. Šķiet, ka mēs jau zinām neskaitāmus faktus par dzīvi Japānā, bet japāņiem vienmēr ir pāris “dūži piedurknē”.

Raksta turpinājums
Fakti par Japānu

1. Piespiedu brīvdienas

Japāņus darbaholisms ir pazīstams visā pasaulē, bet, tikai daži cilvēki zina par jauno likumu, kas paredzēts cīņai pret izdegšanu darbā. Darbaholismam ir nopietnas negatīvas sekas, tāpēc iestādes aktīvi cenšas atrisināt šo problēmu. 2019.gada 1.aprīlī tika pieņemts likums, saskaņā ar kuru uzņēmumiem ir pienākums piespiedu kārtā sūtīt savus darbiniekus atpūsties.

Tagad darbinieki vairs nevarēs strādāt visu gadu bez atvaļinājuma, viņiem ir jāiet atvaļinājumā vismaz uz 5 dienām, vai arī, darbinieki tiks nosūtīti atpūsties piespiedu kārtā. Uzņēmumos ar labu reputāciju rūpējas arī par to, lai darbiniekiem būtu iespēja atpūsties pat birojā. Darbinieku vajadzībām aprīkotas sporta zāles un izklaides telpas.

2. “Omijage”

Ja cilvēks tomēr devies atvaļinājumā (vai arī viņu nosūtīja atpūsties piespiedu kārtā), no ceļojuma ierasts atvest sava veida kompensāciju kolēģiem, jo viņi šajā laikā strādāja. Tas ir kaut kas līdzīgs mūsu suvenīriem. To sauc par ”omijage”. Ja mēs atvedam draugiem un kolēģiem brelokus un magnētiņus, tad, japāņi ved kaut ko garšīgu.
3. Darba meklējumi gadu pirms izlaiduma

Ja ar tik lielu aizrautību strādā, nav dīvaini, ka japāņi meklē piemērotu vakanci gadu pirms izlaiduma. Studēšana Japānā ir nedaudz atšķirīga no mūsu parastās sistēmas. Protams, dažādās universitātēs ir dažādi, bet, ja students izvēlas radošu specialitāti, tad, pēdējos sešus studiju mēnešus viņš pilnībā velta liela mēroga projekta - diplomdarba - īstenošanai.

Tas aizņem daudz laika. Lai students gada beigās neuztrauktos par projektu un par darba meklējumiem, šis process ir labi pārdomāts. Ne reti students jau zina, kur iekārtosies darbā pirms projekta īstenošanas un eksāmeniem. Manuprāt, tas ir ļoti pārdomāti.
4. Aizraušanās ar visu, kas izraisa jaukas emocijas

Lai cīnītos pret palielināto stresa līmeni, japāņi nāca klajā ar oriģinālu risinājumu. Tur, uz katra stūra gaida kāds patīkams pārsteigums: interesanti autobusi, smieklīgas reklāmas, kancelejas un kosmētikas preču oriģināls dizains. Visu, kas jums ir visapkārt, ir vēlēšanās apskaut. Patiešām, šādā vidē cīnīties ar stresu ir daudz vieglāk.

5. Pilis no kartona kārbām

Kā zināms, Japāna ir progresīva un tehnoloģiski attīstīta valsts. Bet, pat šādā valstī ir bezpajumtnieki, lai gan šeit tie nav tādi, kā citur. Viņi neiekārtojas pavadīt nakti tuvākajā veikalā, bet “būvē” mājas no kartona kastēm un citiem atrastajiem materiāliem.

Tāpat, bezpajumtnieki seko savai higiēnai un no rītiem dodas uz publisko tualeti, lai savestu sevi kārtībā.
6. Sejas un roku skūšana

Japāņu sievietēm roku un sejas skūšana ir ierasta kosmetoloģiska procedūra. Viņas tajā neredz neko dīvainu, gluži pretēji, ir pārsteigtas, ka citas sievietes nedara tāpat. Japānas sievietēm nepatīk mati uz ķermeņa, tāpēc viņas no tiem izvēlas atbrīvoties. Tas ir tikai estētikas jautājums.

Bet nevajag domāt, ka pēc tam viņām izaug sari. Skūšanās laikā tiek noņemts ādas augšējais slānis, noņemtas mirušās ādas šūnas un uzlabojas asinsrite. Varbūt tas ir viens no japāņu sieviešu skaistuma un jaunības noslēpumiem.
7. Medicīnas maskas

Jau 10 gadus gandrīz visi japāņi nēsā medicīniskās maskas. No profilakses līdzekļiem dažreiz maskas kļūst par aksesuāriem. Kāds nēsā tās, lai aizsargātos pret gripu vai alerģijām, bet citi tās valkā, lai pievērstu sev uzmanību. Šim mērķim paredzētas īpašas dizaina maskas. Šim jautājumam tiek pievērsta liela uzmanība, lai gan, patiesībā, katram ir savi iemesli valkāt maskas.
8. Pārcelšanās pakalpojums

Šķiet, ka Japānā katru dienu izgudro kaut ko jaunu, lai padarītu cilvēku dzīvi ērtāku. Piemēram, šajā valstī var pasūtīt pārcelšanās pakalpojumu. Un tā nav tikai automašīna, kas transportēs jūsu mantas; japāņi ir gājuši daudz tālāk. Tas ir sarežģīts process, kas samazina jūsu dalību pārcelšanās laikā.

Nedēļu pirms pārcelšanās pie jums atbrauc cilvēks, kas novērtē darba apjomu: pieraksta mēbeļu un citu mantu izmērus, lai aprēķinātu materiālu daudzumu, kas būs nepieciešams iepakošanai. Pārcelšanās dienā ierodas darbinieku brigāde, kas iepako visas mantas speciālās kastēs. Turklāt, darbinieki sastāda plānu, lai pēc tam visas mantas noliktu savās vietās.

Mantas tiek aizvestas uz jauno dzīvokli un izkravātas saskaņā ar plānu. Vienas dienas laikā jūsu jaunais dzīvoklis ir gatavs dzīvei. No jums ir nepieciešams tikai novērot procesu, un pēc tam samaksāt par pakalpojumu. Godīgi sakot, tas ir neticami.
9. Uz ielām nav atkritumu tvertņu

Japānas dzīvojamo rajonu ielās praktiski nav atkritumu tvertņu. Iepakojumi paliek uz ielas. Tomēr tas nenozīmē, ka ielas ir netīras.

Fakts ir tāds, ka Japānā atkritumi tiek šķiroti un noteiktā dienā tiek savākti noteikti atkritumu veidi. Tas nozīmē, ka nav vajadzīgas atkritumu tvertnes. Jums tikai ir nepieciešams noteiktā dienā iznest attiecīga veida atkritumus. Ļoti vienkārši.
10. Noteikumi, kurus nevar pārkāpt

Japāņi pievērš lielu uzmanību sīkumiem un tradīcijām, kas jāievēro. Dzīve sastāv no šiem sīkumiem, un cilvēki to uztver ļoti nopietni.

Piemēram, staigāšana apavos dzīvoklī ir aizliegta, bet noaujot apavus, tie jāliek ar purngaliem uz durvju pusi. Pastāv daudz sīkumu, kas saistīti ar irbulīšiem. Tiem ir paredzēts īpašs statīvs, jūs varat tos nolikt uz šķīvja, bet nekādā gadījumā uz tiem nedrīkst uzdurt ēdienu. Šādi tos atstāj tikai mirušajiem.
Japānā ir simtiem un tūkstošiem rituālu. Japāņiem ir ļoti svarīgi katru dienu sekot savām tradīcijām. Tikai, apgūstot visus šos sīkumus, var patiesi izprast Japānu un tās iedzīvotājus.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024