Hipnotiskā saraušanās, kritiens no augstuma... kas ar mums notiek miega laikā?

Advertisement
Advertisement

Vai ar jums ir gadījies, kad tad, kad sākat iemigt, jūs saraujaties? Visticamāk, ka jā, jo šī parādība ir daudz vairāk izplatīta, nekā varētu padomāt. Katrs cilvēks to ir izjutis kaut reizi dzīvē. Tas ir visai nepatīkam, pat var teikt biedējoši. Ar ko tas ir saistīts?



Raksta turpinājums
Par laimi, zinātnieki, kuri studē miega laikā notiekošo, arvien vairāk uzzina par šo stāvokli un spēj izskaidrot, kas tieši ar mums notiek, kad guļam. Hipnotiska saraušanās ir līdzīga momentam, kad istabā, kurā guļ cilvēks, negaidīti nogrand skaļa skaņa. Bet te ir kas cits.
Ja agrāk šo nepatīkamo sajūtu cilvēki paskaidroja ar pārdabiskiem spēkiem, vai vēl kaut ko , tad mūsdienās, zinātne spēj izskaidrot tās mehānismu.

Vai esat kādreiz jutuši, ka krītat, kad pārkāpjat šauro robežu no nomoda uz miegu?
Un pēkšņi strauji pamostaties...

Cilvēce veiksmīgi ir sadomājusi neskaitāmus šausmu stāstus par šo tēmu, ieskaitot monstrus un dēmonus, kuri neļauj cilvēkam gulēt. Pirms zinātne sāka pētīt šo procesu, cilvēkiem nebija skaidra priekšstata, kas notiek miega laikā.

Zinātnieki noskaidroja, ka hipnotiskā saraušanās notiek, kad organisms strauji pāriet miega fāzē, stipra noguruma laikā.

Tas palīdz saprast procesus, kas notiek smadzenēs.
Pirmos miega etapos mūsu sirdsdarbība un elpošana strauji palēninās.

Dažreiz, kad organisms ir stipri noguris, smadzenes apiet šo miega fāzi un strauji pāriet uz dziļa miega fāzi. Tad notiek kļūme un smadzenes, faktiski sevi apmānot, sūta signālu locekļiem par trauksmi, noturot iemigšanas momentu par nāvi.
Organisms atbild uz to ar strauju hormonu izdalīšanu, kas noved pie visa ķermeņa noraustīšanos.

Tā darbojas hipnotiskā grūdiena teorija. Protams, tā ir tikai teorija, un zinātnieki, kuri pēta miegu, turpina to darīt.
Vēl viens noslēpums, kurš ir saistīts ar vizuālām halucinācijām, kuras rodas, kad pirms pamošanās, cilvēks miegā redz strauju kritienu no augstuma.
Tiek uzskatīts, ka smadzeņu daļas, kuras atbild par miega procesu, tā atbild par strauji radušos vajadzību pamosties.
Ko jūs domājat par šo tēmu? Dalieties ar mums komentāros, par šīm sajūtām un pastāstiet arī draugiem, būs interesanti uzzināt vai arī viņi ir krituši miegā.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Komentāri [3]

1 1 20:33 02.03.2017mēnesserdzīgā
Ļoti interesanti,aizrāva raksts.Par maz informācijas.
1 1 13:15 20.02.2017HugoST
Ir bijus'i gadījumi... Pie agra rīta pēkšņas pamosanas gan nekā tāda nav. Droši vien tāpēc, ka darbs saistīts ar regulāru celšanos ap 4.
0 2 12:15 09.11.2016Daiga
Man tas ir diezgan bieži.un ta arī ir,ka sapnī redzi ka kriti
Vārds...
Rakstīt komentāru...

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 19:27hm
Vai tik šito nav rakstījis vīrietis? Tikai viņam vajag miera ostu. Bet sieviete nē?
protams ka muļķibas, un kāpēc gan vīrietim nav jāsagādā miera osta sievitei- vai viņa arī nav nogurusi - sievietei nav pienākums lutināt mājdzīvnieku - lutināšanai ir jābūt abpusējai
0 0 09:18 31.03ER
Izvēlētais skaitlis pareizs, vecums sanāk - daudz jaunāka
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | Daily Life Tips | © Torno.lv 2012 - 2025