Frāzes, kas palīdzēs pabeigt nepatīkamu sarunu

Advertisement
Advertisement

Tā mēdz būt, ka nemaz negribās atbildēt uz jautājumu vai turpināt sarunu. Reizēm tas saistīts ar sliktu garastāvokli vai sarunai nepiemērotiem apstākļiem, bet visbiežāk tas, ka cilvēki ar saviem jautājumiem pārkāpj tavas personīgās telpas robežas. Kā cilvēkam pareizi atbildēt tā, lai neaizvainotu un pabeigt nepatīkamo sarunu?

 


Psihologi iesaka neturēt sevī negatīvas emocijas, lai beigās nesanāktu pabeigt sarunu ar grandiozu skandālu. Labāk izmantot frāzes, kuras tik tiešām liks sarunu biedram saprast, ka turpināt nevajag. Par tām mēs tev pastāstīsim.

Raksta turpinājums
Nepatīkama saruna

1. “Paldies, bet es padomu neprasīju”

Pieņemsim, tu stādi puķes uz ielas. Un te pienāk svešinieks un sāk tevi pamācīt, ka tu nepareizi turi lāpstu vai nopirki nepareizās sēklas. Vai tāda situācija: kāds sāk tev uzmākties ar morāli par tavu ārējo izskatu. Lai nebojātu garastāvokli ne sev, ne svešiniekam, pasaki paldies, bet pēc tam stingri aizliedz viņam piedalīties tavā dzīvē.

Тu it kā pateicies cilvēkam par vērību, bet nepieļāvi viņam iejaukties tavās darīšanās. Šī frāze labi darbojas arī pret uzmācīgiem radiem un kolēģiem.
2. “Tāpēc jau mana personīgā dzīve ir personīga, lai to ar jums neapspriestu”

“Bet ko tur vīrs, kā runā, sācis pļēgurot?”, “Kad precēsies?”, “Bet ko bērniņu negādājat?” - pieklājīgs cilvēks neatļausies uzdot tādus jautājumus. Taču daudziem tā vien gribās paskatīties aiz aizkara. Varbūt atbilde ir parupja, bet tā uzreiz parādīs tavu nevēlēšanos apspriest personīgo dzīvi.
3. “Mūs ietekmē emocijas. Parunāsimies pēc kāda laika”

Šī ir pati vajadzīgākā un svarīgākā frāze. Kad emocijas ir saspringtas un ir vēlēšanās pateikt to, par ko vēlāk nožēlosi, vienkārši atliec sarunu. Atdziesti, padomā, bet pēc tam parunā. Ar to tu dod iespēju sev un sarunu biedram savaldīties un nesarunāt lieku.
4. “Sakiet konkrēti, kā varu palīdzēt”

Ja tavā virzienā birst ļoti daudzi, nepamatoti apvainojumi vai cilvēks jau ir apnicis ar savām želabām par savu dzīvi, uzdod šo jautājumu. Tā tu parādīsi, ka esi dzirdējusi par visām viņa problēmām, cilvēkam nodemonstrēsi viņa nozīmību un saņemsi iespēju sākt konstruktīvu sarunu.
5. “Man šī saruna nav patīkama, piedāvāju to izbeigt”

Ja sarunu biedrs skar tēmu, kas tev ir pilnīgi nepatīkama, pasaki šo frāzi. Iespējams, ar radiem tas nedarbosies, bet ar citiem cilvēkiem pat ļoti. Skan pieklājīgi un saprotami.
6. “Jūs ielaužaties manā personīgajā telpā”

Pārmērīga piekāpība – mūsu galvenais ienaidnieks. Sarunas sākumā vajag noteikt un parādīt cilvēkam, kādas robežas nedrīkst pārkāpt. Taču, ja tavs sarunu biedrs uzvedās pārāk uzstājīgi vai sāk tevi apvainot, saki, lai nepārkāpj tavas personīgās telpas robežu. Ir jādomā par savu psiholoģisko veselību nevis par to, ka neļāvi cilvēkam izteikt visas nekrietnības.
Ne katrs jautājums un vēl jo vairāk, ne no katra cilvēka ir pelnījis atbildi. Ja kaut kas tevi aizvaino vai liek just dvēseles sāpes, pasaki par to tieši. Tev nevienam nekas nav jāpierāda. Audzināts cilvēks vienmēr sapratīs un mainīs sarunas tēmu.
Pastāsti mums komentāros, kā tu sarunu biedram liec saprast, ka nevēlies turpināt sarunu. Ar noderīgām frāzēm padalies ar saviem draugiem soctīklos!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024