Fotogrāfs pavadīja 12 dienas kopā ar mežoņiem no Amazones cilts. Viņa kadri šokē...

Advertisement
Advertisement

Tam ir grūti noticēt, bet mūsdienās vēljoprojām ir ciltis, kas dzīvo tāpat kā akmens laikmetā! Piemēram, džungļos, Ekvadorā dzīvo Guarani cilts, par kuriem mēs šodien jums pastāstīsim. 

 

Šīs cilts iedzīvotāju skaits ir neliels - tikai aptuveni 4000 cilvēku. Sakarā ar to, ka Guarani dzīvo atsevišķi un nesaskaras ar pasauli, tie izskatās ļoti atšķirīgi no mums ierastā.

 

 

 

 

 

Raksta turpinājums
Cilts pārstāvji spiesti kāpt kokos un viņu kājas ir pilnīgi plakanas,bet pirksti ir izliekušies uz visām pusēm: tā ir vieglāk turēties un kāpt pa stumbru. Turklāt daudziem Guaraniem ir pa 6 pirkstiem uz kājām un rokām.
Šī cilts dzīvo džungļos pie Napo upes, kas ietek Amazonē. Jāatzīmē, ka cilts valoda nav līdzīga nevienai citai, tostarp kečua valodai, kas ir plaši izplatīta Ekvadorā.
Šai ciltij ir saglabājies skaidrs pienākumu sadalījums, atkarībā no dzimuma. Vīrieši ir aizņemti medībām, un sievietes audzina bērnus, dara mājas darbus un savāc augļus.
Guarani uztura pamats - pērtiķu gaļa. Cilts pārstāvji spēj kāpt kokos labāk nekā pērtiķi, un var pavadīt stundām ilgi, karājoties fizāļu slazdos, lai iegūtu laupījumu.
Medībām guarani izmanto garas caurules, no kurām triecas saindētas bultas. Pēc tam, kad izdodas sašaut upuri, to panāk un nosit ar koka šķēpiem.
Papildus pērtiķiem, indiešu guarani ēd tukānus, bet papagaiļus neaiztiek. Tāpat kā mums, runājošos putnus pieradina, un tie kalpo kā mājdzīvnieki.
Guarani arī medī savvaļas cūkas - pekarus. Tikai šāds laupījums izdodas ne katru dienu. Ja vīram veicam medībās, un viņš mājās atgriežas ar pekaru, tas kļūst par lielu ģimenes notikumu, jo gaļas pietiek ļoti ilgam laikam!
Neskatoties uz to, ka Guarani ir diezgan noslēgta cilts, tie apzinās civilizētu cilvēku esamību. Viņi pat darina kaklarotas no krāsainām spalvām un pārdod tās tūristiem. Bet pieņemt svešu dzīves veidu,guarani nesteidzas.
Britu fotogrāfs- ceļotājs Pits Oksfords gandrīz divas nedēļas pavadīja kopā ar guaraniem,un detalizēti atzīmēja viņu dzīves veidu.
"Pēdējā laikā notiek liela aborigēnu kultūru un viņu uzkrāto zināšanu samazināšanās. Cilvēki arvien vairāk un vairāk līdzīgi viens otram, un tas mani ļoti uztrauc. Viens no lielākajiem priekiem manā mūžā - pavadīt laiku kopā ar cilvēkiem, kas vispār nav man līdzīgi,"- Pits stāstīja par to, kāpēc ir ieinteresējies par šo cilti.
`Es lieliski saprotu, ka izskatos pēc svešinieka guaranu acīs. Bet viņi uzņēma mani ļoti sirsnīgi un labprāt dalījās ar mani visā, kas viņiem bija,` - turpināja fotogrāfs.
Šīs fotogrāfijas - nenovērtējams materiāls, jo autors varēja iemūžināt guaranu primitīvās dzīves skaistumu. Kas zina, cik ilgi šī cilts vēl spēs pretoties civilizācijas uzbrukumam, jo netālu no viņu apdzīvotās vietas, atrodas naftas lauks....
Tas ir pārsteidzoši, cik daudzveidīga ir mūsu pasaule! Padalies ar šīm unikālajām fotogrāfijām ar saviem draugiem, lai arī tie aplūko guaranu cilts dzīvi!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 1 20:42 29.10Vladiks
Pēc 16 Tour de France posmiem riteņbraucēja kājas izskatās patiešām iespaidīgi! Tas ir neticams slodzes apjoms, ko sportisti iztur, cīnoties par katru kilometru. Starp citu, ja vēlies sajust sacensību garu arī citos veidos, apskati gg-bet-lv.com – tur vienmēr atradīsi ko interesantu. Šāda izturība ir patiesi apbrīnojama!
1 0 20:23 29.10thomzx
halo guys
0 0 13:51 26.10Ilga
Vēl pielieku svaigi rīvētu kartupeli, ir ok.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024