Efektīvāku līdzekli neatrast pat aptiekā! Parazīti nonīkst, vajag tikai izmazgāt galvu…

Advertisement
Advertisement

Pedikuloze – galvas ādas un matu parazitāra saslimšana. Cilvēku uts – parazīts, kurš nomitinās uz cilvēka ķermeņa un barojas ar tā asinīm. Cilvēkam no tā nav kur likties, jo šī problēma pastāv ne vienu gadsimtu vien, bet, ja būt precīzākiem, tad ap 80 tūkstošiem gadu!


Dzīvošana saspiestos antisanitāros apstākļos, globālas kataklizmas un pat nervu pārslodze – visi šie faktori stimulē pedikulozes slimnieku skaita palielināšanos.


Utis pāriet no cilvēka uz cilvēku cieša kontakta laikā. Biežu kontaktspēļu dēļ bērni no pedikulozes cieš biežāk nekā pieaugušie.

Raksta turpinājums
Ja tu pamanīji sekojošus simptomus, vajag rīkoties nekavējoties!

1. Kukaiņu koduma pēdas vai mazas rētiņas. Stipra nieze kukaiņa koduma vietā.
2. Sakasījumi un sakaltušas garoziņas koduma vietā.
3. Palielināti limfmezgli strutojošas infekcijas pievienošanās rezultātā (piodermija).
4. Gnīdu atrašanās matos.

Uz doto brīdi ir daudz speciālu pretparazītu preparātu, bet absolūta efektivitāte nevienam no tiem tā arī nav pierādīta.
Mēs atradām pieejamu līdzekli cīņai ar parazītiem, kurš tiešām darbojas!
Līdzeklis no utīm un gnīdām

Pats iedarbīgākais līdzeklis pret utīm tiek uzskatīts etiķis. Tas ir pietiekoši efektīvs un atradīsies katrā mājā. Vienīgais mīnuss – tā ir specifiskā smarža, bet tas mums arī ir vajadzīgs! Saelpojušās etiķa izgarojumus, utis kļūst gurdenas un viegli padodas izķemmēšanai.
Svarīgi! Uz gnīdām izgarojumi neiedarbojas vispār. Taču šeit etiķis izrāda citu efektu – tas neitralizē lipīgo vielu, ar kuru olas piestiprina pie matiem, tas nozīmē, ka tās izķemmēt būs daudz vieglāk.

Noskaidrosim, kā tad atbrīvoties no utīm mājas apstākļos!

Tev vajadzēs
• galda etiķi
• cepurīti dušai vai polietilēna maisiņu
• ķemme parazītu izķemmēšanai
• tīrs dvielis
1. Sākumam nepieciešams pareizi atšķaidīt etiķi, lai izvairītos no ķīmiska apdeguma. Uz katriem 100 ml silta ūdens pievieno 1 ēd.k. 9% etiķa. Kopējais šķīduma daudzums atkarīgs no apstrādājamo matu garuma.
2. Ar gatavo šķīdumu samitrinām matus. Ērtību labad var izmantot trauku mazgājamo sūkli.
3. Tad galva jāaptin ar polietilēna maisiņu vai jāuzliek cepurīte dušai uz 30 minūtēm (var arī ilgāk).
4. Sākam pamata stadiju – utu ķemmēšanu. Ar biezu ķemmi kārtīgi izķemmējam matus, lai izkristu pēc iespējas vairāk parazītu un olu. Iesakām to darīt virs vannas, lai neizplatītu infekciju pa visu māju.
5. Pēc procedūras matus skalojam ar lielu ūdens daudzumu. Var izmantot speciālu šampūnu pret utīm un ar to izmazgāt matus pēc procedūras - nu tāds kā kontrolšāviens.
6. Un galvenais: atbrīvoties no utīm vienā reizē nekādi neizdosies! Ja ne parazīti, tad svaigi olu dējumi tiešām paliks uz matiem. Tā ka nepieciešams atkārtot doto procedūru pēc nedēļas. Bet, lai būtu droši, var procedūru atkārtot vēl trešo reizi pēc 7 dienām.
Interesants fakts! Pētījumi rāda, ka utis dod priekšroku cilvēkiem, kuri bieži mazgā matus, jo galvas āda viņiem ir tīra un parazītiem vieglāk sūkt asinis. Tā gan!

Bet atceries, ka jebkurā gadījumā vajag apmeklēt ārstu-dermatologu!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024