Domāju, ielika brāķētus logus... par to montētāji nestāsta!

Advertisement
Advertisement

Mūsdienu plastikāta logiem ir daudz priekšrocības: netek, labi absorbē ielas skaņas, saglabā siltumu. Bet, kā tas bieži dzīvē mēdz gadīties, pēc plusiem neizbēgami seko mīnusi. Ir pagājušas pāris dienas pēc ielikšanas, un logos sāk parādīties ievērojams kondensāta pleķis. Ar veciem koka logiem tā nebija! Kādēļ tas notiek un kā ar to cīnīties?

Raksta turpinājums
Kondensāts uz logiem

Kādēļ ir aizsvīst plastikāta logi? Iemesls ir tajā, ka ir temperatūras atšķirība starp gaisa temperatūru telpā un ārpusē. Robeža starp tām ir loga stikls. Tvaiks nonākot uz stikla, pārvēršas par ūdeni un paliek kondensāta izskatā. Jo aukstāka telpā, jo mazāk vajag mitrumu, lai rastos rasa.
Citiem vārdiem, aukstā un mitrā telpā šāda kondensāta rašanās iespēja ir daudz lielāka. Sausā un siltā telpā kondensāts, kā likums, nerodas.
”Ar veciem logiem tā nebija” - tu teiksi. Pareizi, bet nevis tādēļ, ka jaunie logi ir sliktāki. Koka logos, kā likums, ir daudz sīku šķirbu, caur kurām visu laiku iekļūst sauss gaiss no ielas, mazinot kopējo mitrumu telpā.

Diemžēl aizsvīduši logi ir tikai ne estētiska problēma. Kondensāts uz plastikāta logiem signalizē par neveselīgu mikroklimatu dzīvoklī. Mitruma pacelšanās noved pie dažādu sēnīšu, pelējuma rašanās.

Nepietiekama ventilācija veicina ogļskābās gāzes savākšanos un kaitīgo vielu koncentrāciju gaisā. Tā rezultātā iemītniekiem pasliktinās pašsajūta, mazinās imunitāte.
KĀ IZVAIRĪTIES NO LOGU AIZSVĪŠANAS

1. Sāc ar ventilācijas sistēmas pārbaudi. Iespējams tā ir aizsērējusi vai ir nepieciešams uzstādīt ventilācijas režģi ar lielāku režģi. Papildus var uzlikt virtuves gaisa izsūcēju.
2. Pārbaudi, kā ir ielikti logi. Ja no ārpuses ir palikušas šķirbas, tajās ies iekšā auksts gaiss un mitrums, kas atdzesēs visu konstrukciju.
Uztaisi palodzi šaurāku, lai nodrošinātu siltuma piekļuvi no radiatoriem. Var uzlikt spēcīgāku radiatoru vai ielikt palodzē režģi ventilācijai. Pārliecinies, ka blīvie aizkari neaizsedz radiatoru.
4. Nosiltiniet sienas. Lai no ārpuses nosiltinātu sienas, būs nepieciešami speciālisti, bet efekts ir tā vērts. Ziemā sienas saglabās siltumu, bet vasarā - vēsumu.
5. Novāc no palodzēm augus un akvārijus. Iespējams, tie ar ir lieka mitruma avoti.
6. Ja tu dzīvo savrupmājā, mēģini novērst mitruma ieplūšanu telpā. To var panākt, salabojot jumtu vai pagrabu.
Lai lieki nedomātu par to, kā atbrīvoties no kondensāta uz plastikāta logiem, uztici ielikšanu tikai pieredzējušiem meistariem, seko viņu darbam. Gandrīz visi mūsdienu logi ir nodrošināti ar regulēšanas iespēju. Pareiza un savlaicīga loga regulācija palīdzēs tev piemeklēt optimālo vēdināšanas režīmu.

Dalies ar šo rakstu ar draugiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 00:20 10.08Anna
Un galā iznāk darva ????????
0 1 00:18 10.08Anna
Man vēl joprojām ļoti garšo ķiršu, plūmju - tās dzintara lasēm līdzīgie sveķi.
Gribēju tikai zināt , ko šie sveķi satur ,un vai kāds zin kam domāts.
Nu labi, tagad zinu.
Pateicos jums.
Man vēl joprojām patīk ????
0 0 13:52 20.07Vara pār uguni
2056623020 12 1944
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024