Cilvēka dzīves septiņgadu cikli

Advertisement
Advertisement

Ļoti interesanta informācija

 

Cilvēka dzīve ir cikliska un tā ir saistīta ar ciparu septiņi. Katrs septiņgadu cikls beidzas ar noteiktu krīzi, lūzuma punktu, situāciju, kura obligāti radīs noteiktus zaudējumus: fiziskus, intelektuālus, emocionālus un citus. Šis lūzuma moments ir pāreja uz nākamo ciklu. Visas dzīves laikā cilvēks pārdzīvo noteiktu septiņgadu ciklu skaitu, kuri atšķiras pēc sava raksturojuma.

Raksta turpinājums
No 0 līdz 7 gadiem

Spēcīga saikne ar māti. Horizontāla pasaules iepazīšana. Jūtu rašanās. Mātes smarža, mātes piens, mātes balss, mātes siltums, mātes skūpsti ir pirmās sajūtas. Periods, kā likums, beidzas ar izšķilšanos no mātes mīlestības kūniņas un ar mazāk vai vairāk aukstās pārējās pasaules atklāšanu.

No 7 līdz 14 gadiem

Spēcīga saikne ar tēvu. Vertikālā pasaules iepazīšana. Personības veidošanās. Tēvs kļūst par jaunu izņēmuma partneru, sabiedroto pasaules atklāšanā ārpus ģimenes kūniņas. Tēvs paplašina ģimenes aizsargkūniņu. Tēvs kļūst par orientieri. Māte bija mīļota, tēvam jābūt dievinātam.

No 14 līdz 21 gadam

Sacelšanās pret sabiedrību. Matērijas iepazīšana. Intelekta veidošana. Tā ir pusaudžu vecuma krīze. Rodas vēlēšanās mainīt pasauli un sagraut pastāvošās struktūras. Jaunatne uzbrūk ģimenes kūniņai, pēc tam sabiedrībai kopumā.
Pusaudzi valdzina viss, kas ‘saceļas’ – skaļa mūzika, romantiskas attiecības, tiekšanās pēc neatkarības, bēgšana, saistība ar marginālām jauniešu grupām, anarhistiskas vērtības, sistemātiska veco vērtību noliegšana. Periods beidzas ar iziešanu no ģimenes kūniņas.
No 21 līdz 28 gadiem

Iestāšanās sabiedrībā. Stabilizācija pēc sacelšanās. Ciešot neveiksmi ar pasaules graušanu, integrējas tajā, vēloties vispirms būt labākiem nekā iepriekšējā paaudze. Interesantāka darba nekā vecākiem meklējumi. Interesantākas vietas dzīvē nekā vecākiem meklējumi. Mēģinājums izveidot laimīgāku pāri nekā vecākiem. Partnera izvēle un ģimenes pavarda izveidošana. Savas kūniņas izveidošana. Periods parasti beidzas ar laulību. No šī brīža cilvēks ir izpildījis savu misiju un pabeidzis pirmo aizsargkūniņu.

PIRMĀ KVADRĀTA BEIGAS 4×7 GADI.

Pēc pirmā kvadrāta, kurš noslēdzas ar savas kūniņas izveidošanu, cilvēks nokļūst otrā septiņgadu cikla sērijā.
28-35 gadi

Ģimenes pavarda izveidošana. Pēc laulībām, dzīvokļa, mašīnas, rodas bērni. Vērtības asimilējas kūniņas iekšienē. Taču, ja pirmie četri cikli netika izieti veiksmīgi, ģimenes pavards sabrūk. Ja attiecības ar māti netika nodzīvotas pienācīgā veidā, viņa kaitēs savai vedeklai. Ja ar tēvu arī, viņš sāks jaukties jaunā pāra darīšanās.

Ja sacelšanās pret sabiedrību netika pārdzīvota, ir konfliktu risks darba vietā. 35 gadi – tas vecums, kad slikti nobriedusi kūniņa bieži uzsprāgst. Tad notiek šķiršanās, atbrīvošana no darba, depresija, psihosomātiskās slimības. Tad pirmā kūniņa ir jāatmet un…

35-42 gadi

Viss sākas no nulles. Pēc krīzes cilvēks, piesātināts ar iepriekšējo pieredzi un kļūdām, rekonstruē otro kūniņu. Jāpārskata attieksme pret māti, ģimeni, tēvu, briedumu. Tas ir periods, kad šķirtiem vīriešiem uzrodas mīļākās, bet šķirtām sievietēm – mīļākie. Viņi mēģina pieņemt to, ko gaida, jau nevis no laulības, bet no pretējā dzimuma.

Attiecības ar sabiedrību arī jāpārskata. No šodienas darbu izvēlas nevis no tā drošības viedokļa, bet pēc tā, cik tas ir interesants vai pēc tā brīvā laika, cik tas atvēl. Pēc pirmās kūniņas sagraušanas, cilvēkam vienmēr ir vēlēšanās pēc iespējas ātrāk izveidot otru. Jauna laulība, jauns darbs, jaunas attiecības. Ja atbrīvošanās no parazitāriem elementiem notikusi veiksmīgi, tad cilvēkam jābūt spējīgam atjaunot nevis līdzīgu, bet uzlabotu kūniņu. Ja viņš nav sapratis bijušās kļūdas, viņš izveidos tieši tādu pašu apvalku un nonāks pie tieši tādiem pašiem zaudējumiem. Tas ir tas, ko sauc par ‘skrējienu pa apli’. No šī brīža visi cikli kļūs tikai par vienu un to pašu kļūdu atkārtojumu.
Foto: imgur.com
42-49 gadi

Sabiedrības iekarošana. Kolīdz otra, uzlabotā kūniņa atjaunota, cilvēks var iepazīt dzīves pilnību laulībā, ģimenē, darbā, personīgā attīstībā. Šī uzvara noved pie diviem uzvedības tipiem.

Ja cilvēkam ir svarīgas materiālās labklājības pazīmes: vairāk naudas, vairāk komforta, vairāk bērbu, vairāk mīļāko, vairāk varas, viņš nepārtraukti palielina un bagātina savu jauno, uzlaboto kūniņu.

Ja cilvēks dodas iekarot jaunas teritorijas, bet konkrēti garīgās, tad sākas patiesa viņa personības veidošanās. Loģiski šim periodam būtu jābeidzas ar pašapziņas krīzi, eksistenciālu jautājumu. Kāpēc es esmu šeit, kādēļ es dzīvoju, kas man jāizdara, lai dzīve iegūtu jēgu ne tikai ar materiālām vērtībām?

49-56 gadi

Garīgā revolūcija. Ja cilvēkam izdevies izveidot vai atjaunot savu kūniņu un realizēties ģimenē un darbā, tad viņš, dabiski, jūt vēlēšanos iegūt gudrību. No šodienas sākas pēdējais piedzīvojums, garīgā revolūcija.

Garīguma meklējumi, ja tie notiek godīgi, nekrītot grupējuma vai gatavu ideju vieglumā, nekad netiks pabeigti. Tie aizņems visu atlikušo mūžu.

OTRĀ KVADRĀTA BEIGAS 4×7 GADI

P.S. 1: Tālāk attīstība notiek pa spirāli. Katrus septiņus gadus cilvēks paceļas pa vienu loku un no jauna iziet cauri tiem pašiem jautājumiem: attiecības ar māti un tēvu, attieksme pret sacelšanos pret sabiedrību un pret ģimeni.

P.S. 2: Reizēm daži cilvēki tīšām cieš krahu ģimenes attiecībās vai darbā, lai būtu spiests sākt visus ciklus no sākuma. Tādā veidā viņi cenšas izvairīties vai attālināt to brīdi, kad viņiem nāksies pāriet uz garīgo fāzi, tā kā viņi baidās satikties pašiem ar sevi aci pret aci.

Bernarda Verbera grāmata ‘Eņģeļu impērija’.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024