Baisas viesnīcas ar spokiem

Advertisement
Advertisement

Viesnīca ir vienkārša ēka, kur tūristiem ir iespēja pārlaist nakti par to samaksājot. Viesnīcu vēsturiskās saknes stiepjas tālu pagātnē, senatnē tās neizbaudās kā atsevišķa ēka tūristiem, bet gan daļa no apdzīvotām telpām, ko ēku saimnieki piešķīra pasaules apceļotājiem. Faktiski cilvēki dalījās ar savu mājvietu, bet pasaulei lēnām materializējoties, cilvēki saprata, ka šī ir iespēja labi nopelnīt, jo cilvēkiem patīk ceļot.


Šajā rakstā apskatīsim pasaulslavenas viesnīcas, kas ap sevi apvij daudz noslēpumu, jo tajās spokojās. Spoki vai nu piesaista tūristus vai aizbaida, bet pats stāsts liekas interesants visiem.



 

Avots: infoniac.ru

Raksta turpinājums
10. Viesnīca Chelsea

Ņujorka

Šis hotelis tika uzcelts laika posmā no 1883.gada līdz 1885.gadam, un bija bohēmas iecienīts.
Lai gan tās bija mājas neskaitāmiem māksliniekiem, rakstniekiem, dzejniekiem un muzikantiem, tomēr, šī vieta ieguva vislielāko popularitāti pēc tam,kad Sex Pistols basists Sids Višess (Sid Vicious) nodūra savu draudzeni Nensiju Spangenu (Nancy Spungen) un pats nomira no narkotiku pārdožēšanas. Te, tāpat, dzīvoja dzejnieks Dilans Tomass (Dylan Thomas), un tieši hotelī viņš nokļuva komā, un mazliet vēlāk slimnīcā nomira.
Pilnīgi iespējams, ka Višess un Tomass tā arī nekad neatstāja hoteli, jo viņu spoki ne vienu vien reizi tika redzēti klejojam pa viesnīcas zālēm. Runāja arī par klaiņojošiem dramaturgu Judžina Onīla (Eugene O’Neill) un Tomasa Vulfa (Thomas Wolfe) spokiem.
Citi viesi ziņoja par citām paranormālām parādībām, ieskaitot to, ka pēkšņi ieslēdzās vai izslēdzās gaisma, kā arī manīja auksta vēja pūsmas. Kas bija radušās pēkšņi un nevarēja saprast, no kurienes.
Pašreiz hotelis ir apmeklētājiem slēgts, jo tajā tiek veikti remontdarbi.
9. Talbota Hotelis

Oundla, Anglija


Krāšņā pils tika uzcelta aptuveni 1100.gadā. Tieši šajā pilī piedzima Ričards III, kura mirstīgās atliekas tika atrastas pagājušā gadā netālu no mašīnu autostāvvietas, kā arī, šajā vietā tika notiesāta Marija Stjuarte, kurai piesprieda nāvessodu un nocirta galvu.
1600-o gadu sākumā pils tika sagrauta un pārvērtās drupās, tomēr, atsevišķas tās daļas izdevās glābt. Viena no nozīmīgākajām lietām izrādījās milzīgas ozolkoka kāpnes, kuras turpināja kalpot Talbota hotelī, kas atrodas Northemptonšīrā.
Leģenda vēstī, ka Marija Stjuarte, dodoties uz nāvi tieši pa šīm kāpnēm, atstāja uz tām zīmi, „uzzīmējot” ar gredzenu kroņa simbolu. Neskatoties uz to, ka viņa mirusi jau četrus gadsimtus, Marija vēl joprojām neatstāj šīs kāpnes.
Viņas spoku bieži vien pamana hotelī. Viņa soļo lejā pa kāpnēm, šajā brīdī mēbeles sāk pārbīdīties pašas no sevis, tas pats notiek arī ar Marijas portretu, kas karājas pie sienas.
8. Hotelis Castello Della Castelluccia

Roma, Itālija

Roma ir viena no vecākām pasaules pilsētām un ir slavena ar to, ka tajā ir izliets tik daudz asiņu, kā nekur citur. Castello Della Castelluccia atrodas restaurētā 11.gadsimta ēkā, un par to no bijušo apmeklētāju puses var dzirdēt, ka viesnīcā notiek lietas, kas ir ārpus mūs saprašanas. Daudzām aristokrātiskajām ģimenēm, tādām, kā Orsini, Muti, Odelskani, kā arī operas tenoram Frančesko Markoni tās bija mājas.
Šis mantojums, protams, atstāja savas pēdas. Pēc viesu apgalvojumiem, viesnīcā mīt trīs spoki, tajā skaitā, arī neprātīgais imperators nerons, kurš nakts stundās klīst pa dārzu viens pats vai arī kompānijā ar saviem zirgiem.
7. Queen Mary

Kalifornija, ASV

Queen Mary bija pirmais okeāna laineris paredzēts transatlantiskajiem ceļojumiem. Laineri uzbūvēja kompānija Cunard Line. Tas pārvadāja slavenības un augsti stāvošas personas.
Otrā pasaules kara laikā to nokrāsoja pelēkā krāsā un izmantoja karaspēka pārvadāšanai, bet, pēc kara beigām, tam atgrieza iepriekšējo izskatu. Queen Mary pabeidza savu „darbu”1967.gadā, un par pēdējo tā piestātni kļuva Longbīča Kalifornijā.
Te viņš pārvērtās par peldošo hoteli. Vajag pieminēt, ka ilgās pastāvēšanas laikā daudzi desmiti cilvēki atvadījās no dzīvības tieši uz šī lainera borta, bet divus vīriešus saspieda mašīnu nodaļas durvis.
Hoteļa viesi bieži runā par to, ka blakus baseinam staigā sievietes spoks, kas ģērbies 1930-o gadu peldkostīmā. Bieži vien naktī ir dzirdami bērnu kliedzieni un telefona zvani, kas patiesībā nemaz nezvana.
Atšķirībā no citiem hoteļiem, kur spoki parādās periodiski, te viņi dod par sevi zināt praktiski katru dienu.
6. Akasaka Weekly Mansion

Tokio, Japāna

Japāņi vienmēr nopietni izturējās pret saviem spokiem, bet Tokija bija mājas pasaku varonim Noppera, briesmīgam spokam, kas izskatās kā vienkāršs cilvēks līdz brīdim, kamēr pie viņa nepietuvojas.
Kad viņš pamana cilvēka tuvošanos, spoks pazūd. Viena no visbiežāk apmeklējamām spoka vietām Tokijā, pēc nostāstiem, ir Akasaka Weekly Mansion, neliela viesnīca, kuras viesi ziņo par biezu miglu istabās un viņiem pieskaras kaut kas bezķermenisks, kad viesi guļ.
5. Fairmont Banff Springs Hotel

Banfa

Šis hotelis, atrodoties augstu Kanādas kalnos, atgādina viduslaiku pili tuksnesī. Hoteļa vadība kategoriski noliedz , ka viesnīcā būtu jebkādi spoki, bet stāstu, kas vēsta par pretējo, ir ļoti daudz.
Viens spoks, kuru te bieži var satikt. Pieder mirušai līgavai, kas gāja bojā nelaimes gadījumā, pirms došanās pie altāra.
Cits spoks, kā baumo, pieder vecajam metrdotelim Semam Makoli, kas tik ļoti mīlēja savu darbu un hoteli, ka palika tur dzīvot arī pēc savas nāves. Viesi stāsta par to, ka viņiem bieži palīdz sirmgalvis aiznest bagāžu līdz numuriņam, bet, kad viņi tam grib iedot dzeram naudu, tas uzreiz pazūd.
4. Russell Hotel

Sidneja , Austrālija

Austrālijai ir ļoti interesanta, dažviet pat tumša, vēsture, kas sākās ar to, ka tā bija Britu kolonija.
Russel hotel zināmā mērā sadala daži tumši notikumi, jo nāvējošas mēra un vēja baku epidēmijas laikā tā bija slimnīca, bet vēlāk kļuva par viesnīcu jūrniekiem.
Kā izrādījās, viens no jūrniekiem negribēja šķirties no savas dzīves vietas arī pēc nāves. Viesnīcas istabas Nr. 8 viesi bieži runā par to, ka pēc pamošanās uz viņiem no augšas skatās spoks, kas atrodas virs gultas.
Citi stāsta par to, ka ir redzējuši prostitūtu spokus, kas klīst vēlu vakarā pa koridoriem. Vēl citi apgalvo, ka nesen izremontētā vecā smilšakmens ēka iztraucēja spokus un to aktivitāte tikai pieauga.
3. Grand Hyatt Hotel

Taiveja, Taivāna

Runā, ka šis hotelis tika uzcelts teritorijā, kas Otrā pasaules laikā kalpoja par japāņu spīdzināšanas nometni. Zeme ir tiktāl saindēta ar nāvi un izmisumu, ka paranormālas parādības te notiek ar apskaužamu regularitāti, bet vietējie iedzīvotāji no šīs vietas bēg kā no nāves.
Pat Holivudas zvaigzne Džekijs Čans pārdzīvoja briesmīgas izjūtas, kad ar savu komandu apmetās šajā hotelī. Viņš pastāstīja par nakts tikšanos ar spokiem. Izmisušie īpašnieki griezās pie fenšuj speciālista, kas visur izvietoja zvaniņus, dažādus amuletus un budistu svilpes, kas paredzētas spoku atbaidīšanai.
2. Ballygally Castle Hotel

Larna, Ziemeļīrija

Ballygally Castle ir uzcelts 1625.gadā un tam ir apskaužama vēsture. Daudzu gadu garumā tas piederēja Šovu ģimenei, līdz beidzot nonāca paklāju magnāta Sirila Lorda īpašumā, kas modernizēja un paplašināja īpašumus.
Vēlāk pils tika pārdota un gala rezultātā kļuva par hoteli. Viens no pils bijušiem iedzīvotājiem bija Džeims Šovs (James Shaw), lēdijas Izabellas vīrs. Daži stāsta, ka viņa bija neuzticīga sieva, citi apgalvo, ka sieviete nevarēja viņiem dāvāt mantinieku. Sakarā ar vienu no šiem iemesliem, Šovs viņu ieslodzīja tornī un nolēma bada nāvei, bet sieviete izlēca pa logu.
Stāsta, ka lēdiju Izabellu bieži redz pilī, viņa hoteļa viesiem parādās nakts stundās un klauvē pie durvīm. Vēl ir dzirdēti stāsti, ka bieži „uz arēnas uznāk” arī pats Džeimss, kas bija pilī noindēts.
Pilī dzīvo vēl viens spoks- Niksona kundze, kas pa koridoriem pastaigājas elegantā kleitā. Tāpat, bieži dzirdami skaļi bērnu smiekli.
1. Le Pavillon Hotel

Jaunorleāna, ASV

Hotelis tika uzcelts 1907.gadā, interneta vietnē Le Pavillon viesnīca tiek noraksturota kā „vieta, kur viesi var ieslīgt greznības, romantisku vakaru un dzirkstošo nakšu atmosfērā.
Pēc dažiem avotiem, šis hotelis ir mājas, kā minimums, pieciem spokiem. Pats slavenākais no tiek ir Addas – meitenes pusaudzes spoks, kuru sabrauca rati, kas iebrauca pa vārtiem. Adda bija, visdrīzāk 19.gadsimta iedzīvotāja, jo tie kas redzēja viņas spoku, stāstīja, ka apģērbs, kas viņai bija mugurā, ļoti atgādināja 1800-o gadu stilu.
Tāpat, starp spokiem bieži var redzēt sirmu sievieti, un sadevušos rokās pārīti. Daži viesi stāsta par to, ka viņi no spoka jūt cigarešu dūmu un smaržu aromātus.
Pats jocīgākais spoks ir jauns cilvēks hipijs, kas ģērbs krāsainā apģērbā un staigā basām kājām. Viņš bieži skraida pa hoteļa koridoriem, joko ar apmeklētājiem, kas neko nenojauš un iziet caur sienām.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024