Atklāta pavāra atzīšanās no `viss iekļauts` viesnīcas. Beidzot patiesība!

Advertisement
Advertisement

Daudzi visu gadu strādā, lai pēc tam kartīgi atpūstos vienā no ārzemju viesnīcām, kurās `viss ir iekļauts`. Šie divi vārdi nozīmē to, ka katrā no viesnīcas ēdienreizēm var ēst tik daudz,cik vēlies -liec pilnu šķīvi un tad vari likt vēl un vēl.

 

Un, ja tev viss ir iekļauts, tad var ēst visu dienu. Mūsu tūristiem patīk. Tomēr šeit var būt dažas nianses, kuras būtu noderīgi zinat.

 

`Viss iekļauts` viesnīcas sistēma

 

Es pati mīlu laisku atpūtu pie jūras, vēlams siltā valstī, un galvenais - lai nav jāuztraucas par pārtiku. Gribās, lai ēdiens būtu daudzveidīgs, kvalitatīvs un pagatavots no dažādiem produktiem. Un lūk, kas izrādās!

 

Zviedru galda noslēpums ir atklāts: vienas viesnīcas šefpavārs atzinās par to, kas īsti notiek `aizkulisēs`, kamēr mēs atpūšamies. Mēs uzzinājām par virtuvi visās tās niansēs. Vai tā ir taisnība?

 

Mūsu redakcija nolēma noskaidrot, kas ir mīts un kas realitāte.

 

 

Raksta turpinājums
Mīti un patiesība par viesnīcu virtuvēm, kur "viss ir iekļauts"

1. Sniegbaltīte un tīri trauki
Pievērs uzmanību, trauki daudzās viesnīcās izskatās balti un spīdīgi. Liels skaits cilvēku pēc brokastīm aiz sevis atstāj daudz netīru krūzīšu no tējām un kafijām. Trauku ir daudz un tos mazgā trauku mazgājamā mašīna.

Ne gluži. Mana draudzene, kurai bija pieredze vienā no 4 zvaigžņu viesnīcām, pastāstīja šo informāciju. Lai no baltajiem traukiem noņemtu tējas un kafijas traipus, vispirms tos iemērc "Domestos", jo trauku mazgājamā mašīna nevar visu atmazgāt. Ak, šausmas ...
2.Sarkanā gaļa

Steiki bieži izskatās ļoti kārdinoši, un tu domā, ka viņi tādi patiešām ir.

Ne gluži. Bieži vien liellopu gaļas vietā izmanto tītaru. Šai gaļai ir elastīga struktūra, tāpēc to var pagatavot vairākas reizes. Protams, to nedara visās viesnīcās, bet, kā saka, nav dūmu bez uguns.
3. Ēdiena atliekas

Atbrīvoties no 50-60 kg gaļas no vakardienas zviedru galda - tā ir izšķērdība, tāds viedoklis pastāv. Daudzas viesnīcas grēko ar to, ka mazgā gaļu ar mērci un nākošajā dienā pasniedz to pašu gaļas produktu, bet ar jaunu mērci.

Ne gluži. Pēc sarunām ar cilvēkiem, kas strādā šajā jomā, mums ir pierādījumi, ka jebkura neapēstā pārtika tiek izmesta pēc katras ēdienreizes. Neatstāj, nesasaldē, un nepasniedz otro reizi. Dažkārt izmet veselas paplātes ar gatavu pārtiku.

Daudzi jautā, kāpēc paši nesavāc šo pārtiku vai neatdod bezpajumtniekiem noteiktās stundās? Atbilde ir vienkārša un tieša.

Viesnīcām nav nepieciešams, lai tām apkārt grozītos bomži un gaidītu ēdienu. Tas varētu sabojāt viņu reputāciju un izskatītos diezgan smieklīgi. Tas ir iemesls, kāpēc tonnas ar pārtiku tiek izmestas miskastē.
4.Svaigas jūras veltes

Kad tu dodies uz valsti pie jūras, tad viens no taviem plāniem - izgaršot pietiekoši daudz jūras produktus. Bet kur gan citur, ja ne restorānā pie jūras, jo tur sola vissvaigākās zivis! Un to, protams, tu gaidi arī vakariņās viesnīcā, kurā "viss iekļauts".

Ne gluži. Neesiet naivi, asari un kalmāri virtuvēs - konservēta pārtika. Tie ir konservi, iepriekš iemērcēti alū!
5.Sulīga forele

Tev garšo foreles, un tavas viesnīcas aprakstā ir daudz garšīgu zivju ēdienu. Nevari vien sagaidīt, lai pamēģinātu...

Ne gluži. Foreļu un citu vietējo zivju vietā pasniedz haizivs gaļu. To vāra sālsūdenī, lai izmainītu garšu. Atšķirt ir praktiski neiespējami.

Bet mēs nevaram teikt, ka tas notiek visās viesnīcās. Tas atkarīgs no viesnīcas tipa un valsts izvēles.
6.Visas gaļas un subproduktu atliekas izmet

Ne gluži. Gaļas nodaļā atliekas nepaliek, tiek izmantoti visi gabaliņi. Parasti kotletēs liek teļa krūtiņu, bet arī vēl daudz ko tādu, kas tev nepatiks.

Varbūt veselībai būs labāk, ja atteiksies no kāda gaļas gabaliņa.
7.Ēdienu lietošana

Ja tu analizē zviedru galda ēdienkarti, tad pārliecināsies, ka lielākā daļa ēdienu sastāv no kartupeļiem. Tas ir tāpēc, ka tiem ir ļoti daudz kaloriju un uztur sāta sajūtu uz ilgu laiku. "Virtuvē, kur es strādāju, trīs cilvēki, visu dienu ir iesaistīti tikai kartupeļu tīrīšanā. Es pievienoju kartupeļus vismaz 3 ēdieniem dienā"- mums pastāstīja viens no pavāriem, kurš strādā viesnīcā, kurā "viss ir iekļauts".
8.Salāti ar majonēzi

Ir viedoklis, ka nav pat jēgas iet klāt salātiem ar majonēzi. Jo ēdiens lielajās viesnīcās tiek gatavots uz vairāk nekā 2000 cilvēku, un ne viss vienmēr notiek pareizi no higiēnas viedokļa. Bet salāti ar majonēzi veicina baktēriju augšanu.

Ne gluži. Galvenokārt viesnīcās salātus gatavo bez majonēzes, un sastāvdaļas bieži vien atrodas atsevišķos traukos. Protams, viss ir atkarīgs no tā, kurā viesnīcā tu atrodies, bet lielākajā daļā ir tā.
9. Svaigas maizītes brokastīs

Viesiem viesnīcas virtuve katru rītu cep svaigas un garšīgas maizītes.

Ne gluži. Maizītes brokastīm - tie ir pusfabrikāti, kas tiek uzglabāti saldētā veidā un vienkārši tiek uzsildīti krāsnī.
10. Plašs alkoholisko dzērienu klāsts

Sistēma "viss iekļauts" ietver daudz alkohola. Pat ja tu nedzer vai dzer maz, neesi pārsteigts, ka tur būs cilvēki, kas dzers daudz un bieži.

Ne gluži. Gandrīz jebkuram kokteilim klāt ir daudz ledus un tikai pavisam nedaudz alkohola. Un par dzērienu kvalitāti šādās viesnīcās varam vēlēties tikai to labāko. Iestādēs, kurās "viss ir iekļauts" tu vari ēst un dzert cik gribi. Bet ir viens jautājums: Vai tu vēlies to ēst un dzert?
11. Skaists augļu dekors

Turcijas viesnīcās var redzēt daudz izgrieztu augļu un dārzeņu. Tajā pašā laikā izgriezts ir tik skaisti, ka pat acis neatraut.

Ne gluži. Tas tiek darīts, lai maldinātu klientus. Pavārs virtuvē to skaidro šādi: "Mēs griežam arbūzus un ķirbjus. Pēc maniem aprēķiniem uz 20 ēdieniem ir 50 dekoru varianti. Vispirms ir nepieciešams paēst ar acīm un tikai tad ar vēderu. Mēs zinām, kāds tajā ir labums."

Protams, arī mājās ne vienmēr pastāv sterila tīrība un mēs ne vienmēr zinām, kādas kvalitātes produktus pērkam veikalos. Gatavojam ne tikai uz vienu dienu un nemarķējam produktus ledusskapī. Bet mājas virtuve tomēr vienalga ir veselīgāka!

Labas viesnīcas ir cenšas saglabāt visu pareizajā līmenī, jo starp tām ir liela konkurence. Centies uzmanīgāk izvēlēties atpūtas vietu. Parunā ar cilvēkiem, kuri tur jau ir bijuši, ieklausies pieredzes stāstos, lasi atsauksmes, pievērs uzmanību ēdiena kvalitātei. Izfiltrē iegūto informāciju un nonāc pie vidusceļa.
Es novēlu tev labu atpūtu, neatkarīgi no tā, kur tu to pavadīsi, ko ēdīsi un dzersi. Ir svarīgi, lai tu iegūtu apmierinātību un pozitīvu enerģiju visam gadam!

Ja tev noderēja šis raksts, neaizmirsti padalīties arī ar draugiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024