9 graciozi veidi kā izrēķināties ar nekaunīgiem cilvēkiem

Advertisement
Advertisement

Mācāmies aizstāvēt savu personīgo telpu. “Ja kāds jums saka rupjības, smaidiet. Kad jūs saglabājat savu prieku, nekauņas zaudē savu spēku,” – Džoels Ostins.


Cilvēki bieži vien nedomā, kādu ļaunumu var nodarīt viņu vārdi. Jo, ja kāds apvainojas, tas var novest līdz katastrofai. Tomēr jums vienmēr ir tiesības sevi aizstāvēt un izteikt savu viedokli un tādā situācijā, kad jums saka rupjības vai ļaunprātīgi izmanto jūsu viesmīlību, var palikt pieklājīgam, bet dot pretsparu, apgalvo Power Of Positivity.


Ne vienmēr ir viegli pareizi atbildēt rupjiem cilvēkiem, īpaši, ja šis cilvēks maksā jums algu. Ja jūs nezināt kā sarunāties ar jūsu vīramāti, kura nevar paklusēt par jūsu svaru vai ar jūsu bosu, kurš mierīgi uzkrauj jums papildu darbu, izmantojiet šos padomus, lai nākamreiz atbildētu uz rupjību. 9 veidi kā uz rupjību atbildēt adekvāti.

Raksta turpinājums
1. Paldies

Vienkāršs “paldies” izsaka daudz, kad jūs saskarieties ar rupjību. Tas ne tikai liks otram cilvēkam saprast, ka jūs nepieļāvāt viņa vārdiem jūs aizvainot, bet arī parāda jūsu briedumu. Jūs nolēmāt cilvēku neignorēt un nedusmoties.

Šajā gadījumā jūsu “paldies” nozīmēs, ka jūs atzīstat otra cilvēka rupjību, bet neļaujat tai jūs ietekmēt. Tas ātri apturēs apvainotāja ļaunumu, kad viņš vai viņa sapratīs, ka piezīme jūs neaizskāra. Jebkurā situācijā jūs paši izvēlaties kā reaģēt, tāpēc izvēlieties laimi. Jūsu domas un rīcība būs pozitīva un rupjiem vārdiem vienkārši nebūs nekāda spēka.

2. Es cienu jūsu viedokli

Tā jūs parādīsiet cilvēkam, ka vēlaties sazināties pieaugušo manierē nevis nolaisties līdz viņa līmenim. Jebkuri rupji komentāri atspoguļo otra cilvēka svārstīgu sevis uztveršanu. Atcerieties to, kad kāds izspļauj kaut ko netaktisku. Viņi centīsies sabojāt jums garastāvokli, bet jums nevajag to pieļaut.

Parādiet, ka jūs turpināsiet sarunu tikai ar pašcieņu un cieņu. Viņi sāks jūs vairāk cienīt, ja jūs tik mierīgi reaģēsiet. Ja tas nenotiks, pievērsiet uzmanību nākošam padomam.

3. Šī saruna izbeigta

Ja jūs pārāk sadusmojāties un vairs nespējat kulturāli atbildēt, vienkārši pabeidziet sarunu. Jūs nevēlaties, lai attiecības pilnīgi sabojātos, bet jūs arī cienāt sevi, tāpēc nevarat izlikties, ka šīs personas komentāri vai jautājumi ir pieņemami. Nepieļaujiet sarunas turpinājumu. Tā jūs varēsiet saglabāt savu pašcieņu, izvairoties no karsta strīda.
4. Kāpēc jūs uzskatāt, ka tas bija nepieciešams un vai tiešām jūs vēlaties, lai es jums atbildētu?

Īpaši citu cilvēku klātbūtnē tas, visticamāk, otru cilvēku iedzīs strupceļā. Tā vietā, lai jūs saniknotu, viņš ieraudzīs mierīgu un savaldīgu cilvēku, kas gatavs skaidri un pienācīgi visu apspriest. Turklāt, tas dos viņam iespēju izpirkt savu vainu un atvainoties jums un draugiem, ģimenei vai kolēģiem.

Citiem cilvēkiem ir jāzin, ka jūs neciešat rupjību vai netaktiskus komentārus. Ja viņi atbildēs “jā” uz jūsu jautājuma otro daļu, jūs varat vienkārši pateikt: “Kā redzams, šī nav jūsu laimīgā diena” un izbeigt sarunu.

5. Tas mani gandrīz ievainoja

Ar sarkasma pieskaņu, tas liks otram cilvēkam saprast, ka esat nolēmuši neuztvert negatīvismu. Šis cilvēks diezin vai jums vēl ko teiks, kolīdz sapratīs, ka jūs neaizskar viņa rupjība.

6. Jums taisnība

Ko vēl var pateikt pēc tādas atbildes? Jūs atzīstat viņa taisnību, bet pēc tam pārtraucat sarunu. Jā, jūs negūsiet īpašu gandarījumu, izmantojot šo taktiku, bet jūs pārvilksiet krustu otra cilvēka mērķim, jo viņš nespēs piespiest jums zaudēt savaldīšanos, bet tieši to viņš centās panākt.
7. Jums vienmēr ir, ko sliktu pateikt, vai ne tā?

Tas novirza uzmanību atpakaļ uz apvainotāju un liek viņam divreiz padomāt par savu sarunas tēmas izvēli. Jūs ne tikai pievērsīsiet viņa uzmanību viņa paša vārdiem, bet arī liksiet šim cilvēkam turpmāk domāt par to, ko viņš saka.

8. Es mīlu sevi un tāpat es mīlu tevi

To var lietot situācijās tikai ar draugiem, ģimenes locekļiem un jūsu laulāto. Ja jūs to pateiksiet savam bosam, tas, mazākais, būs dīvaini. Katrā gadījumā, labsirdība vienmēr uzvar negatīvismu, tumsa nevar izplesties tur, kur ir gaisma.

Kad jūs sakāt otram cilvēkam, cik ļoti jūs mīlat dzīvi un citus cilvēkus, ļauni komentāri kļūst neaktuāli un ātri zaudē spēku.

Viņu skābais garastāvoklis un drūmās emocijas neatbildīs jūsu laimei un dzīvespriekam. Jūsu vārdi izraisīs arī vēl pozitīvāku sarunu.

9. Smejieties!

Šī reakcija noteikti nekauņu samulsinās un izraisīs neveiklības sajūtu. Piemēram, ja jūsu tante pie galda atkal aizskar jūsu zaudētā darba tēmu, vienkārši smejieties.

Tas gaisotni padarīs nenopietnāku un liks saprast, ka jūs nepieļaujat citu cilvēku skarbiem komentāriem ietekmēt jūsu noskaņojumu vai jūsu viedokli par dzīvi. Secinājums: jūs paši izvēlaties kā reaģēt katrā situācijā, tā ka izvēlieties laimi.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
2 0 12:26 12.02Valentīna
Kādēļ lauvām tiek piedāvāts tāds milzīgs gredzens,man tādu pat par velti nevajag un punkts!!!!
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024