-
- 7887 x
-
https://torno.lv/SghMuyx
Visums- tā ir dīvaina lieta, un pateicoties zinātnei, mēs aizvien vairāk uzzinām par tās uzbūvi. Kad parādās viena no zemāk minētām teorijām par mūsu eksistenci, daudzi no mums tās uztver ar lielu daļu skepticisma. Bet nevajag aizmirst, ka tās izstrādāja pazīstami zinātnieki, un neskatoties uz neprātīgām idejām, tajās var būt daļa patiesības.
Avots: infoniac.ru
Raksta turpinājums
1. Visums- tā ir Matrica
Teorija: Mēs visi dzīvojam Matriksā Filmā „Matriks” galvenais varonis, kurā spēlē Kiano Rīvzs, stāsta, ka Visums, kurā viņš dzīvo – ir tikai datorprogramma, ko radīja milzīgs robotizēts intelekts. Tomēr ir zinātnieki, kuri nopietni aizdomājās par ideju, ka mēs dzīvojam īstā Matriksā. Britu filosofs Niks Bostroms (Nick Bostrom) izdarīja secinājumu, ka mēs dzīvojam ļoti sarežģītā spēles „The Sims” versijā. Ideja ir tāda, ka mēs esam spējīgi un mums ir nosliece veidot mākslīgu realitāti, ko pierāda spēļu industrija, kas pastāvīgi attīstās.
Neizbēgami vienā no dienām, kad tehnoloģijas mums atļaus, mēs radīsim savu Matriksu. Tā kļūs aizvien reālistiskāka un sarežģītāka, kamēr neradīs savu civilizāciju, kas, savukārt, uzbūvēs savu Matriksu, un tā tālāk, līdz bezgalībai. Vēlāk Vācijas pilsētas Bonnas universitātes fiziķis Silas Bīns (Silas Beane) piedāvāja savu teoriju. Saskaņā ar to, ka, ja mēs dzīvojam datora modelī, tad mūsu Visumam ir jābūt „atļaujai”. Citiem vārdiem, ir jābūt ierobežojumam tam, cik mazam vai lielam ir jābūt konkrētam objektam , jo nekas nevar būt mazāks par pikseli datora ekrānā. Tāds ierobežojums tika atrasts un tika nosaukts par Graizena- Zacepina- Kuzmina ierobežojumu. Lai gan zinātniskā valodā tas skan diezgan sarežģīti, tiek uzskatīts, ka tas ir pirmais pierādījums tam, ka pasaule mums apkārt sastāv no mākslīgiem bitiem, ko radīja cits intelekts.
2.Dubultnieki Visumā
Teorija: Kaut kur eksistē mūsu dubultnieks Ja ir taisnība atsevišķiem ekspertiem, tad kaut kur Visumā eksistē mūsu dubultnieks. Saskaņā ar šo pieņēmumu, ir iespējams tikai atsevišķs daļiņu savienojumu skaits. Tā, piemēram, ja telpā ar bērniem atstāt komplektus LEGO ar 5 detaļām, tad kāds noteikti uzbūvēs vienādas struktūras. Tāpat, arī pasaulē, ieskaitot cilvēkus, līdzīgi LEGO struktūrām, kas sastāv no sīkām detaļām. Eksistē noteikts kombināciju skaits, un milzīgajā Visumā šīs kombinācijas atkārtosies atkal tajā pašā vietā un radīs citu „Jūs” versiju’ Bet diez vai jūs satiksieties. Saskaņā ar aprēķiniem, jūsu dubultnieks dzīvo aptuveni no 10 līdz 10^28 metriem attālumā no jums. Tomēr, jo lielāks Visums, jo lielāka varbūtība, ka kaut kur staigā vēl viens „Jūs”. Zinātnieki nezina, cik liels ir Visums, bet ja izrādīsies, ka tas ir bezgalīgs, tad fakts, ka jums ir kosmiskais dvīnis, ir noteikts. Bezizmēra mērogā, katra struktūra, galu galā, atkārtojas.
3.Visums un stīgu teorija
Teorija: Kādreiz mēs sadursimies ar citu Visumu
Saskaņā ar stīgu teoriju, Visums ir iestrēdzis milzīgā 4 dimensiju auduma plāksnē, kuru sauc „brana” Vēl jo vairāk, kosmiskajā izplatījumā ārpus mūsu Visuma peld citas „branas”. Citiem vārdiem, paralēli Visumi. Nekas neregulē to kustību, un vienā no momentiem , tās var sadurties. Zinātnieki atrada pirmos pierādījumus par citu Visumu eksistenci. Tafta universitātes fiziķis Alekss Vilenkins (Alex Vilenkin) mūsu un cita Visuma sadursmes pēdas kādā no vēstures momentā. . Zināms, ka reliktais starojums – vājš radioaktīvais signāls, kas caurauž visu Visumu, un ir viemērīgs visā Visuma telpā. Bet atsevišķās vietās tika konstatētas „karstās”un „aukstās”vietas, kas var liecināt par to, ka viti Visumi bija saskarsmē ar mūsējo.
4.Pasaule- kvantu dators
Teorija: Mūsu pasaule- kā milzīgs dators
Eksistē vēl viena teorija, kas apgalvo, ka mūsu pasaule ir dators. Saskaņā ar šo uzskatu, visas zvaigznes un planētas, galaktikas un melnie caurumi- tas nav nekas cits, kā procesori mātes platē. Teorijā, kuru piedāvā Oksfordas profesors Vlatko Vedrals (Vlatko Vedral), Visuma pamatkomponents nav matērija vai enerģija, bet „bits”- pati sīkākā informācijas vienība, kas tiek izmantota datorā. Pēc būtības, viens bits- tā ir atbilde „jā” vai „nē”, „1”vai „0” un dators izmanto sīkākos slēdžus savos aprēķinos.
Subatomās daļiņas ir triljoni tādu „bitu”. Katru reizi, kad daļiņa nonāk kontaktā ar citu, notiek bitu informācijas apmaiņa. Masačusetsas tehnoloģiskā institūta profesors Sets Loids (Seth Lloyd) tāpat uzskata, ka Visums ir milzīgs kvantu dators, kas iedarbinot kosmisko programmu, radīja visu, ko mēs redzam un mūs pašus.
5.Melnie caurumi
Teorija: Mēs dzīvojam melnajā caurumā
Kā zināms, melnie caurumi- tie ir tik blīvi objekti, ka caur tiem nevar izkļūt pat gaisma. Kā norāda Indiānas universitātes doktors Nikodems Poplavski (Dr. Nikodem Poplawski), visas matērijas , kas tiek ievilktas melnajā caurumā, var pārveidoties par jaunu Visumu tā otrajā pusē. Kā izskatās melnais caurums.? Jauns pārsteidzošs attēls Citiem vārdiem sakot, melnais caurums ievelk matēriju un to saspiež, bet „baltais caurums” to izspiež un paplašina. Matērijas saspiešana un paplašināšana ir vienlīdzīga ar Visuma rašanos.
6.Lielā sprādziena teorija un Visuma apstāšanās
Teorija: Visums var apstāties No tā brīža, kad 14 miljardi gadu atpakaļ notika Lielais sprādziens, Visums izpletās. Tomēr, pretēji saprātam, tā paplašināšanās ātrums paliek lielāks. Līdz nesenam brīdim tika uzskatīts, ka visam ir jāpaliek lēnākam ciktāl tiek iesūktas visas galaktikas atpakaļ viena pie otras.
Daudzi fiziķi izsaka teoriju par „tumšo enerģiju”- neredzamu antigravitāciju, kas atgrūž tālās galaktikas vēl tālāk. Bet saskaņā ar divu spāņu universitāšu jauno teoriju, Visums paātrinās, bet laiks īstenībā paliek lēnāks. Laiks var pilnīgi apstāties Ja tas tiešām ir tiesa, tas var izskaidrot, kāpēc liekas, ka it kā tālās galaktikas paātrinās. Vienkārši nepieciešams daudz laika, lai to gaisma mūs sasniegtu, un mēs redzam tās tajā momentā, kad galaktikas kustējās ātrāk, nekā tagad. Tas tāpat nozīmē, ka laiks turpina palēnināties, kamēr tas vispār neapstāsies un nesastings uz vietas uz visiem laikiem.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts
Pierakstīties iknedēļas jaunumiem
|