-
- 2087 x
-
https://torno.lv/xa7M6XJ
Ar depresiju ir grūti tikt galā un ikvienam, kurš to piedzīvo, ir nepieciešams kāds, kas viņu atbalsta. Tie, kuriem nav depresijas, varbūt nespēj sazināties ar nomāktajiem, taču viņi joprojām var viņus atbalstīt. Bieži vien cilvēkiem ar šo garīgo slimību ir jāzina, ka viņi nav vieni. Pat tad, ja viņi, šķiet, nevēlas runāt, atbalstoša drauga uzmundrinošs vārds var visu mainīt. Ne vienmēr varat atrasties fiziski blakus, taču varat viņiem likt saprast, ka domājat par viņiem. Šīs 20 īsziņas, kuras var nosūtīt cilvēkam, kurš cieš no depresijas, palīdzēs jums nosūtīt kaut ko nozīmīgu un iedvesmojošu.
Raksta turpinājums
20 īsziņas, kuras varat nosūtīt cilvēkam ar depresiju 1. ”Es apsolu, ka būšu blakus, kad būsi gatavs parunāties.”
Tie, kuriem ir garīgas slimības, var nevēlēties runāt par to, kas viņiem ir prātā. Par to var būt grūti runāt un cilvēks bieži vēlas būt viens. Ja viņus pamudināt uz sarunu, viņi nesāks runāt agrāk un tas viņus var atgrūst.
2. “Zvani vai sūti man īsziņu jebkurā laikā, kad tev nepieciešams parunāt. Es vienmēr esmu ar tevi.”
Cīņā ar slimību, viņi var justies vientuļi, tāpēc viņiem vienmēr patīkami zināt, ka jūs esat ar viņiem. Tikai zinot, ka domājat par viņiem un, ka jums nav vienalga, viņi jutīsies nedaudz labāk. Iespējams, ka jūsu draugs neatbildēs, taču viņš novērtēs šo ziņu.
3. «Тu esi man svarīgs un es mīlu tevi. Tad, kad tev ir grūti, atceries, ka tu neesi viens.»
Depresija cilvēkiem liek sajust, ka par viņiem neviens nerūpējas. Viņiem vajag dzirdēt, ka viņi jums ir svarīgi un ka viņus mīl. Šī atzīšanās viņiem palīdzēs apzināties savu vērtību un atgādinās, ka viņiem ir atbalsts.
4. «Тu dari manu dzīvi labāku.’’
Ja kāds ir nomākts, viņš var pārliecināt sevi, ka viņa tuviniekiem būtu labāk bez viņa. Kad jūs viņam sakāt, ka viņš padara jūsu dzīvi labāku, viņš sapratīs, ka viņa domas ir nepareizas. Viņiem tas ir jādzird, lai justos vajadzīgi un zinātu, ka viņi nepadara jūsu dzīvi sliktāku.
5. ”Es nevaru saprast, ko tu šobrīd pārdzīvo, bet atceries, ka tu esi ļoti spēcīgs un varēsi pārdzīvot visas šīs grūtības.”
Izlikties, ka saprotat, kā viņi jūtas, viņiem nepalīdzēs. Tas var nodarīt vairāk ļauna nekā laba, jo liek viņiem sajust, kā viņu jūtas tiek devalvētas. Paziņojot viņiem, ka jūs nesaprotat, viņi redzēs, ka esat godīgs. Tad, kad jūs viņiem pateiksiet, ka viņi ir stipri un jūs zināt, ka viņi ar to tiks galā, viņi jums ticēs.
6. “Tu neesi tavas neveiksmes. Es lepojos ar to, kas tu esi un apbrīnoju, cik tu esi stiprs.»
Tie, kas ir nomākti, lamā sevi par neveiksmi. Šis cilvēks sāk domāt, ka neveiksme nozīmē to, ka viņš neko nevar sasniegt un uzskata, ka tā ir vilšanās. Pārliecinot viņus, ka tas ir nereāli, viņi, iespējams, varēs piecelties un mēģināt vēlreiz.
7. “Atcerieties, ka viss, kas ar tevi notiek, padarīs tevi stiprāku. Kad tu tiksi ar to galā, bet es zinu, ka to tu izdarīsi, tu iegūsi spēku un gudrību.
Ļaujot viņiem zināt, ka viņi to izturēs labāk nekā iepriekš, jūs viņiem dosiet cerību. Dažreiz cerība ir viss, kas vajadzīgs, lai kāds izkāptu no gultas un atsāktu dzīvi no jauna.
8. “Tas, kā tu jūties, nebūs mūžīgi. Lietas uzlabosies un tu atkal būsi laimīgs. Tu esi stiprāks par savu depresiju, tu vari pārdzīvot visas grūtības.”
Atgādiniet viņiem, ka tuvojas gaišākas dienas. Viņi nejutīsies mūžīgi nomākti un laime atgriezīsies. Pārlieciniet savu draugu, ka viņš ir pietiekami spēcīgs, lai tiktu cauri tumsai.
9. “Nesteidzies justies labāk. Nav jāsteidzas, es būšu blakus, kamēr nebūsi patiesi gatavs. Es nekur nepazudīšu. ” Kā paskaidrots iepriekš, jūs nevarat viņus steidzināt, kad runa ir par viņu jūtām. Dariet viņiem zināmu, ka ikreiz, kad viņiem būs nepieciešams parunāties vai pavadīt laiku ar kādu, jūs gaidīsiet.
10. “Tavas mazās uzvaras ir svarīgākas par visu citu. Ja tu vari piecelties no gultas, tad viss nav tik slikti. Turpini šos sasniegumu un tu redzēsi, uz ko esi spējīgs. ”
Izkļūt no gultas nomāktajam cilvēkam var būt visgrūtāk. Pārlieciniet viņus, ka, ja tas ir viss, ko viņi šodien dara, viņi ir kaut ko paveikuši. Tas viņus mudinās darīt vairāk un galu galā viņi sāks iet ārā.
11. ”Es iešu ar tevi, ja tu baidies iet ārā viens pats.”
Depresija var izraisīt cilvēka izolāciju, kas pasliktina situāciju. Viņi var izvairīties no došanās uz būtiskām vietām, piemēram, pārtikas preču veikalu, jo tas var viņus izprovocēt. Ja jūs piedāvājat doties viņiem līdzi, viņi var kļūt drošāki un varēs iziet.
12. “Tavas jūtas nav nepareizas un neviens tev nepārmet par depresiju. Es rūpējos par tavu labklājību un es vienmēr būšu ar tevi. ”
Apstiprinot viņu jūtas, viņi zinās, ka jūs viņus atbalstāt. Viņi bieži vaino sevi, jo domā, ka visi viņus vaino depresijā. Pārlieciniet viņus, ka neviens viņus nevaino, ka par viņiem rūpējas un ka viņi nav vieni.
13. ”Kad tev ir grūti un tu jūties vientuļš, atcerieties, ka es vienmēr esmu ar tevi.”
Kad kāds ir nomākts, viņš bieži jūtas vientuļš. Viņiem šķiet, ka neviens viņus nesaprot un neuztraucas. Dariet viņiem zināmu, ka jums nav vienalga un ka esat blakus viņiem grūtos brīžos.
14. “Es varu atnākt pie tevis. Mums nav jārunā, es varu vienkārši pasēdēt tev blakus, lai tu nejustos vientuļš. Varbūt tu vēlies, lai es tev kaut ko nopirktu?
Tā kā viņi var izolēties naktī, viņi jūs neaicinās. Tomēr viņi joprojām var vēlēties sabiedrību un, uzaicinot jūs ciemos, jūs varat padarīt viņu dienu labāku. Izolēšanās nozīmē, ka viņi, iespējams, nav ieguvuši vajadzīgo, tāpēc varētu palīdzēt arī piedāvājums kaut ko atnest.
15. “Man ļoti žēl, ka tev tagad sāp. Informē mani, ja vēlies parunāties vai ja tev ir nepieciešama sabiedrība.’’
Sākumā vienmēr ir noderīgi atzīt savas jūtas. Tas viņiem ļauj uzzināt, ka jūs viņiem pievēršat uzmanību un viņos klausāties. Parādiet viņiem, ka jūs neliekat viņiem neko teikt vai darīt, bet ka jūs būsiet pieejams, ja jūs viņiem būsiet vajadzīgs.
16. «Vai vēlies kopā pastaigāties?»
Laika pavadīšana kopā ar mīļoto cilvēku vai draugu var palīdzēt izkļūt no depresijas. Uzaicinājums sanākt kopā var paaugstināt viņu garastāvokli un novērst viņu uzmanību no pārdzīvotā. Pastaiga ir labs padoms, jo fiziska aktivitāte var mazināt depresiju un ir īstais laiks sarunām.
17. «Vai varu tev kaut kā palīdzēt?»
Tā kā depresija ir noguruma simptoms, jūsu mīļais cilvēks var būt pārāk noguris, lai veiktu elementāras lietas. Viņi var aizmirst iepirkties veikalā, kas nozīmē, ka viņiem nebūs veselīgas pārtikas. Mājas darbi viņiem var būt pārāk sarežģīti un palīdzība tīrīšanā viņiem var nozīmēt ļoti daudz.
Ir daudzi uzdevumi, kurus lielākā daļa cilvēku uztver kā pašsaprotamus, bet kuri nomāktai personai ir grūti. Piedāvājot palīdzību, var mazināt stresu un likt viņiem sajust, ka viņiem nav ar ko tikt galā.
18. “Kā tu tiec galā ar savu depresiju? Vai es varu doties ar tevi kopā pie ārsta?’’
Visiem, kam ir depresija, jābūt ārstēšanas plānam. Tas ne vienmēr var ietvert medikamentus, bet tas sastāvēs no ārsta regulāras uzraudzības.
Ja jūs jautājat, kā viņi tiek galā, jūs varat labāk izprast viņu ārstēšanas plānu. Ja viņi nav apmeklējuši ārstu, piedāvājiet doties viņiem līdzi, lai viņiem būtu ērtāk. Tāpat, ja viņi apmeklē ārstu, bet viņu simptomi pasliktinās, iesakiet vēlreiz doties ar viņiem kopā.
19. “Atceries, kas tu biji pirms depresijas. Tas ir cilvēks tavā iekšienē un viņš drīz atgriezīsies. Es ticu tavām spējām. Es esmu pārliecināts, ka tu esi pietiekami spēcīgs, lai to pārvarētu.”
Liekot viņiem atcerēties, kas viņi bija iepriekš, viņi domās par laimīgākiem laikiem. Tas var palīdzēt viņiem atkal tiekties pēc laimes un palīdzēt pamest tumšo vietu, kur viņus ir novietojusi depresija.
20. “Es nevaru saprast visu, ko tu pārdzīvo, bet es centīšos darīt visu iespējamo. Es vienmēr būšu blakus, lai tevi uzklausītu, ja tu vēlēsies ar kādu parunāt.”
Kā paskaidrots iepriekš, jums nav jāizliekas, ka zināt, ko viņi pārdzīvo. Pat ja jums arī ir bijusi garīga slimība, visi to piedzīvo atšķirīgi. Tā vietā vienkārši dariet viņiem zināmu, ka jūs klausīsieties pat tad, ja nevarat viņus saprast. Tie bija 20 ziņojumi, kurus var nosūtīt cilvēkam, kas cieš no depresijas.
Ciešot no depresijas, cilvēki var justies vientuļi, nevajadzīgi, nemīlēti un sakauti. Vienkārši paziņojot viņiem, ka domājat un rūpējas par viņiem, ka jūs varētu viņiem palīdzēt.
Šie 20 ziņojumi, kurus var sūtīt cilvēkam, kurš cieš no depresijas, var palīdzēt viņiem izkļūt no tumšās vietas, kurā viņi atrodas. Nevajag izlikties, ka zināt, kā viņi jūtas, bet iedrošiniet viņus un dariet viņiem zināmu, ka vienmēr esat ar viņiem. Viņiem būs vajadzīgs atbalstošs draugs, kas viņiem palīdzēs noiet šo dzīves posmu.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts
Pierakstīties iknedēļas jaunumiem
|