17 dzīvas radības ar unikālām spējām!

Advertisement
Advertisement

Kurš gan no mums negribētu, lai viņam būtu kādas pārdabiskas spējas, piemēram, pārvietoties kā Fleš vai lidot, kā Supermens? Bet, diemžēl, tas notiek tikai komiksos un filmās. Kaut gan dažreiz sastopas indivīdi ar kādu pārsteidzošu spēju!

 

Bet tas, ja runa ir par cilvēku pasauli, bet dzīvnieku pasaulē viss ir daudz interesantāk. Daudziem dzīvniekiem ir spējas, kuras mums šķiet unikālas vai pat pārdabiskas. Neiedomājams ātrums, spēks, izdzīvošanas spēja jebkuros apstākļos un dažādas manipulācijas ar savu ķermeni.


Ir jāatzīst, ka evolūcijas gadu laikā daba ir pamatīgi ieskrējusies, radot ar vien jaunākas sugas ar neiedomājamām spējām.

Raksta turpinājums
Pīļknābis. Elektrorecepcija

Elektrorecepcija - tā ir spēja uztvert enerģijas laukus. Ar to var lielīties daudzi okeāna iedzīvotāji, bet no sauszemes iedzīvotājiem tikai pīļknābis. Viņa knābis uztver laukus, kuri rodas no zivju un vēžu muskuļu saraušanās. Neaizvietojama spēja zemūdens medību laikā.
Vanagveidīgie, vanagveidīgo putnu kārta. Pārsteidzošs ātrums.

Šie patiešām veiksmīgie plēsēji dzīvo visā pasaules teritorijā, izņemot polus. Fakts ir tāds, ka sekojot upurim, tie ir spējīgi attīstīt ātrumu līdz pat 390 km/h.
Darvina zirneklis. Super stiprums.

Šo zirnekļu sugu atklāja salīdzinoši nesen, salā Madagaskara. Tie pievērsa arheologu uzmanību ar saviem zirnekļu tīkliem. Neskatoties uz nelielo izmēru - no 6 - 18 mm, tie ir spējīgi uzpīt tīklu 3m platumā un 25m garumā. Kā zināms zirnekļu tīkls ir pats noturīgākais materiāls. Bet, Darvina zirnekļu tīkli ir 10 reizes noturīgāki par visiem pārējiem zirnekļu tīkliem.
Astoņkājis Thaumoctupus mimicus. Mīmikrisks.

Visi astoņkāji spēj mainīt krāsu un sava auguma struktūru, bet tikai šis ir spējīgs attēlot cita uzvedību. Šie dzīvnieki ir spējīgi vienmēr izlikties par zuti vai kādu citu indīgu radījumu.
Mēslu vabole. Spēks.

Bez tā saraksts būtu nepilnīgs. Jo šīs vaboles ir spējīgas pārnēsāt priekšmetus, kuri ir smagāki par viņiem 1 400 reizes. Salīdzinoši: cilvēks ar šādu spēku paceltu uzreiz 2 T-90 tankus.
Gauskājis. Izturīgums.

Mikroskopiskie ”ūdens lāči” ir spējīgi izdzīvot patiešām ekstremālos apstākļos. Tie izdzīvo temperatūrā, kurā ir no -272 līdz pat +151 grādiem pēc Celsija. Spēj izdzīvot radiācijā 570 000 bareli, tas ņemot vērā, ka cilvēkam nāvējoša doza ir tikai 500 bareli. Vēl viņi var viegli izdzīvot, ja nokļūtu atklātā kosmosā.
Spalvainā varde.

Briesmu gadījumā šī varde var salauzt pati savus kaulus, kuri izduras caur ādu un kļūst par savdabīgiem nagiem. Pēc kaujas, līdzīgi kā x-cilvēki, varde var sevi sadziedēt un ievilkt atpakaļ visus savus kaulus.
Vēzis - dievlūdzējs. Super laba redze. Super liels spēks.

Vēzis - dievlūdzējs ir spējīgs sist ar graujošu spēku ar savām spīlēm. Tāds spēks sasniedz ātrumu 80 km/h, tādēļ zinātnieki šos radījumus uztur plastmasas konteineros, jo viegli sasit stiklu. Vēl tam ir redze, kura palīdz saskatīt infrasarkanos un ultravioletos spektros. Dažas sugas var pat uzķert polarizētu gaismu.
Aksolotls. Reģenerācija

Šķiet, ka ar reģenerāciju nevienu nepārsteigsi, bet šī īpašais abinieks spēj atjaunot ne tikai ekstremitātes, bet arī iekšējos orgānus, žokli un pat traumētās smadzenes daļas.
Šāvējgarnele. Super liels spēks.

Iespējams pats interesantākais radījums mūsu sarakstā. Šī garnele spēj ar tādu spēku klikšķināt spīles, ka nelielā rādiusā tiek apdullināts viss dzīvais. Klikšķināšanas laikā izveidojas ūdens strūklaka, kuras ātrums var sasniegt 100 km/h. Tās iekšpusē atrodas burbulis ar verdošiem garaiņiem, kas uzreiz pārsprāgst ar apdullinošu skaņu. Turklāt pats klikšķis izsauc žilbinošu gaismas zibsni, kuras temperatūra sasniedz sauli - aptuveni 4000 grādi.
Medūza - Nutrikula. Mūžīga dzīve.

Šīs medūzas pastāv divās formās - medūzas un polips. Kad pieaugusi radība noveco vai gūst nopietnas traumas, tad pāriet polipa formā, no kura pēc tam rodas jauna medūza. Tāds interesants dzīves cikls. Nomirt tā var tikai tādā gadījumā, ja ir kļuvusi par kāda lomu.
Philaenus spumarius. Pļavas varžlecēj vabole. Super tāls lēciens.

Šis kukainis spēj viegli pārspēt pat blusu. Ja ņem vērā tās ķermeņa izmēru (2mm), tā spēj lēkt 70 cm augstu un 2 m tālu. Salīdzinoši - cilvēks ar šādu spēju spētu aizlēkt 170 m tālu. Iespaidīgi.
Zivs - šļakstinātāja. Super precīza.

Šī zivs medī ar ūdens strūklaku. Tā ir spējīga izspļaut ūdeni attālumā aptuveni 1 m. Tādā veidā tā šļakstinot spēj notriekt kukaiņus, kuri atrodas netālu no ūdens tilpnes.
Ragainā ķirzaka. Super dīvaina.

Šī dīvainā ķirzaku suga ir apveltīta ar īpašu pašaizsardzības metodi. Lai atbaidītu ienaidnieku, tās šauj viņam ar paša asinīm. No acīm. Šīs asinis satur fermentus, kuri ir ļoti nepatīkami pēc garšas, tas attur ienaidniekam vēlmi pagaršot šo ķirzaku.
Liras putns. Lielisks izskats.

Šim putnam ne tikai ir lieliska balss, tas var radīt pilnīgi jebkuru skaņu, kuru ir dzirdējusi. Pat lielpilsētas skaņas.
Pliks zemes racējs. Liels jūtīgums.

Ja konkrētāk, tad gandrīz pilnīgs nejūtīgums. Fakts ir tāds, ka gandrīz pilnīgi plikais zemes racējs praktiski nejūt sāpes. Dzīve zem zemes ir izmainījusi sāpju receptorus, tādēļ tie praktiski nereaģē uz ārējiem kairinātājiem. Tas nenozīmē, ka dzīvnieks pavisam nejūt sāpes, jo šī sajūta ir ļoti svarīga visiem dzīvajiem organismiem.
Klusā okeāna kalmārs. Lidojums.

Šīs sugas pārstāvji iesūc sevī ūdeni, tad izspļauj, tā rezultātā ir spējīgi izlēkt 20 m virs ūdens. Tas nav lēciens, bet tieši lidojums, jo virs ūdens tie var nolidot aptuveni 50 metrus. Bieži tieši šādi kalmāri arī ceļo, jo to ātrums virs ūdens ir 50 reizēs lielāks nekā zem ūdens.
Un tomēr mūsu pasaule ir apbrīnojama vieta, un daba ir ļoti radoša. Kas zina, cik vēl nezināmā un noslēpumainā no mums slēpjas. Bet, ja man būs nepieciešama sava komanda, lai glābtu pasauli, šķiet, es zinu, kuru ir jāpasauc!

Neaizmirsti parādīt šo rakstu arī draugiem, noteikti viņi daudz no šī nezina!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024