15 negaidīti fakti par personāžiem, par ko gribas pateikt: “Nevar būt!”

Advertisement
Foto: tsp.li
Advertisement

Daži filmas varoņi no kino un literatūras ir zināmi, iespējams, visiem. Turklāt, daži fakti par šiem personāžiem ir nezināmi mums. Dažas detaļas mēs iegaumējam nepareizi, bet citas tiek mainītas ekranizācijas laikā. Rezultātā varoņu vecums, vārdu nozīme un citas lietas pārvēršas pārsteidzošā atklāsmē.


Mēs nolēmām tikt skaidrībā, kādas detaļas par iemīļotajiem varoņiem mēs esam palaiduši garām vai vispār nezinājām.

Raksta turpinājums
Foto: tsp.li
Volans Demorts nav tik jauns, kā liekas

Par spīti šķietamajai jaunībai, slavenajam ļaundarim Volānam Demortam bija 71 gads. Varbūt burvis bija tik labi saglabājies tāpēc, ka pēc kaujas ar Liliju Poteru bija pārmiesojies. Viņa dvēseles daļa atradās horkrustā, līdz mags atgriezās pasaulē pēc 13 gadiem.
Foto: tsp.li
Vārdam Gendalfs ir tulkojums

Īstais burvja vārds bija Olorins. Kad viņš ieradās Viduszemē, viņš kļuva par Gendalfu. Tolkins paņēma šo vārdu no seniem skandināviem. Tas sastāv no 2 daļām: gandr un alfr. Bet tulkot šo vārdu var kā “elfs ar nūju”.
Foto: tsp.li
Sniegbaltīte aizbēga no mājām 7 gadu vecumā

Disneja Sniegbaltīte ir visjaunākā princese. Viņai ir tikai 14 gadi. Pasakas versijā viņai bija 7 gadi, kad viņa bija spiesta aizbēgt no mājas, no ļaunās mātes. Pēc 10 gadiem karaliene noskaidroja, ka meitene ir dzīva. Tāpēc jebkurai Sniegbaltītes ekranizācijā jābūt pietiekami jaunai.
Foto: tsp.li
Sākotnēji Sarkangalvītes kapuce bija citā krāsā

Leģendas un pasakas par Sarkano cepurīti pastāvēja arī pirms Šarla Pero darba. Arī viņa nēsāja galvassegu vai kapuci. Senajos laikos meitenei, kas bija stājusies laulībā, bija jāapsedz mati. Tāpēc viņa nebija maza meitenīte. Dažās leģendās šis aksesuārs bija zeltainā krāsā.
Foto: tsp.li
Vārdu Vendija izdomāja rakstnieks

Džeimss Berijs, šķiet, izdomāja jaunu sieviešu vārdu, kad rakstīja “Pīteru Penu”. Viņu iedvesmoja bērnības draudzene Margarita Henlija, kura mazliet kropļoja vārdus, kad bija maza. Pēc lugas un grāmatas iznākšanas vecāki sāka izmantot “Vendiju” kā vārdu meitenēm.
Foto: tsp.li
Drakula nebaidījās no gaismas

Šīm drūmam varonim bailes no gaismas piešķīra ekranizāciju laikā. Brems Stokers nerakstīja savā romānā, ka saule ir nāvējoša vampīram. Drakulam oriģinālā tikai zuda maģiskie spēki šajā diennakts laikā. Tāpēc ērtības labad deva priekšroku tumšam diennakts laikam.
Foto: tsp.li
Mulanu neviens nenodeva

Oriģinālajā leģendā Mulanu nenodva viņas līdzgaitnieki. Viņa bija veiksmīgi kalpojusi armijā 12 gadus un tikai pēc tam, kad bija aizgājusi no dienesta, uzaicināja savus draugus uz mājām, kur viņa bija parādījusies īstajā veidolā.
Foto: tsp.li
Vārds Arslans nozīmē “Lauva”

Dažu varoņu vārdiem Klaiva Luisa grāmatā “Narnijas hronikas” ir nozīme. Tā, galvenais protagonists lauva Arslans tika nosaukts, pateicoties turku vārda Arslan tulkojumam, kas nozīmē “Lauva”.
Foto: tsp.li
Pokahonta nebija iemīlējusies Džonā Smitā

Reālo Pokahontu un Džonu Smitu saistīja tikai draudzība. Ne par kādu romānu nebija ne runas, jo sastapšanās brīdī varone bija aptuveni 12 gadus veca. Un viņu sauca, visticamāk, citādi. “Pokahonta” vairāk atgādina mājas iesauku, kas tulkojumā nozīmēja “maza draiskule”. Īstais vārds nav zināms, bet, kad meitene apprecējās ar angli — plantatoru Džonu Rolfu, tad sāka lietot vārdu Rebeka.
Foto: tsp.li
Trīs musketieri bija īstenībā un bija radinieki

Dimā slavenā romāna varoņiem bija reāli prototipi. Turklāt Atoss, Portoss un Aramiss bija radinieki. Atosa tēls tika ņemts no Armāna de Siegas D’Atosa un bija kapteiņa de Trevila māsasdēls.

Aramisa prototipam bija Anrī de’ vārds. Arī viņš bija saistīts ar Armanu, jo de Trevils bija viņa brālēns. Portosu sauca - Īzaks de Porto. Īzaks un Anrī kļuva par radiniekiem pateicoties savu savu radinieku laulībām. Dimā bija nolēmis atbrīvoties no šīs sarežģītās ģimenes saiknes un vienkārši padarīja viņus par draugiem.
Foto: tsp.li
Loki ir Helas tēvs nevis brālis

Ar šī viltīgā Dieva piedzīvojumiem daudzi pazīstami pateicoties Marvel filmām. Bet Skandināvijas varoņa biogrāfija daudzējādā ziņā atšķiras no ekrāna varoņa vēstures. Tā, Hela, kura pēc Marvel sižeta kļuva par viņa vecāko māsu, patiesībā bija viņa meita. Un vēl Loki bija kļuvis par māti. Viņš uzdāvināja dzīvību Sleipniram - Odina zirgam.
Foto: tsp.li
Vārds Dezdemona tulkojams kā “Neveiksminiece”

Slavenā Viljama Šekspīra luga “Otello” bija balstīta uz itāļu autora Giraldi Čintio darbu. Pirmavotā visi varoņi, izņemot Dezdemonu, bija bez vārda. Un galvenais varones vārds tulkojumā no grieķu valodas nozīmēja “Neveiksminiece”. Varbūt tas atspoguļoja nabaga jaunkundzes vīra uztveri.
Foto: tsp.li
Vinnijs Pūks varēja būt meitene

Grāmatas lācītis varētu būt meitene. Lieta tāda, ka viņa rotaļu prototipu nosauca Alana Milna darbā par godu Vinijai (Vinipega), kuru zēns ieraudzīja Londonas zoodārzā. Tiesa, literārā varoņa dzimumpiederībā nav šaubu: autors to sauc par “viņš”.
Foto: tsp.li
Čubakam aptuveni 200 gadu

Hana pārinieks bija krietni vecāks par savu draugu. Stāsta sākuma viņam bija aptuveni 200 gadi. Tā ir ilgdzīvotāju rase, kas vidēji dzīvo aptuveni 400 gadus. Bet Čubaka vārdam ir krievu saknes un tas tulkojams kā vārds “suns”.
Foto: tsp.li
Pelnrušķītes kurpes varēja būt no kažokādas

Mēs visi atceramies, ka princis atradis Pelnrušķīti pateicoties kristāla kurpītei. Lielākā daļa no mums uzskata, ka kurpes ir izgatavotas no kristāla vai stikla. Bet no XIX gadsimta literātiem pastāv strīdi par to, kādas kurpes nēsāja Pelnrušķīte.

Onorē Balzaks bija pārliecināts, ka stikla kurpītes radušās, pateicoties tulka neprecizitātei. Bet patiesībā kurpes bija no kažokādas. Viņa versijai ir gan aizstāvji, gan pretinieki. Līdz vienotam viedoklim literārā sabiedrība vēl nav nonākusi.
Foto: tsp.li
Vai jūs zinat kādu nezināmu faktu par literāro personāža?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024