-
- 11511 x
-
https://torno.lv/xwEZWnj
Progress deva mājsaimniecei brīnišķīgu palīgu - veļas mašīnu. Tas brīnumaini ietaupa laiku un palīdz glābt sieviešu roku skaistumu un jostasvietas veselību. Bet pat ar tās palīdzību mazgāšana prasa daudz pūļu, jo lietas ne vienmēr tiek pilnībā izmazgātas vai, gluži otrādi, ātri zaudē labo izskatu. Un pat vēl sliktāk, veļas mašīna pati var apgrūtināt ar plūdiem vai dažreiz atsakās strādāt. Un tā nav lēta prece.
Raksta turpinājums
Kā pareizi mazgāt apģērbu veļas mašīnā
1. Attīriet veļas mašīnu
Nevar izmazgāt lietas tīras, ja veļas mazgāšanas mašīnā ir netīrumi. Turklāt regulāra tīrīšana un dezinfekcija pagarina mašīnas kalpošanas laiku. Šajā gadījumā mutes skalojamais līdzeklis palīdzēs perfekti.
Vienkārši ielej pulvera nodalījumā pusglāzes šī līdzekļa un ieslēdziet pilnu mazgāšanas ciklu - pelējuma sēnes, kaitīgās baktērijas un nepatīkamās smakas tiks iznīcinātas. Dariet to reizi mēnesī.
2. Atsakieties no veļas mīkstinātāja
Nelietojiet veļas mīkstinātāju, mazgājot baltās lietas. Tas samazina balinātāja iedarbību. Vislabāk ir vienkārši izmantot balinātāju, pat nepievienojot pulveri, lai saglabātu perfektu baltu krāsu. Mīkstinātāja sastāvdaļas nosprosto audu šķiedras un traucē balinātāja iespiešanos.
3. Nešķirojiet drēbes pēc krāsas
Tā tik ir revolūcija! Ķīmiskās tīrītavas un veļas mazgāšanas darbinieki iesaka šķirot apģērbu nevis pēc krāsas, bet gan pēc auduma blīvuma. Tas tāpēc, ka smagie audumi absorbē vairāk ūdens nekā vieglie. Tādēļ pulveris tiek izskalots no dažādām lietām dažādi, un šāda mazgāšana maina smalko audumu šķiedras.
Temperatūras režīms nedrīkst būt augstāks par 30 grādiem, pretējā gadījumā krāsainas lietas izbalēs. Bet likums par baltām lietām paliek nemainīgs: balts ir jāmazgā tikai kopā ar baltu.
4. Bumbiņas no alumīnija folija
Atbrīvoties no apģērba elektrizēšanās problēmas tev palīdzēs bumbiņas no folija, jo alumīnijs spēj absorbēt elektrisko lādiņu. Vienkārši ievietojiet dažas nelielas folija lodītes veļas mašīnā.
5. Nemazgājiet veļas mazgājamās mašīnā cepures ar nagu
Lai pasargātu cepuru nagus no ielocījumiem, nemazgājiet tos veļas mašīnā. Šim nolūkam izmantojiet augšējo nodalījumu trauku mazgāšanas mašīnā. Vai arī mazgājiet ar rokām.
6. Bērnu šampūns
Lai atgrieztu iepriekšējo formu un izmēru adītām lietām, izmantojiet pulvera vietā bērnu šampūnu. Tas iztaisnos savītās šķiedras un piešķirs sākotnējo apjomu. Bet ņemiet vērā, ka ir žāvēt šādu apģērbu nepieciešams horizontālā stāvoklī, pretējā gadījumā visas pūles veltīgas.
7. Nepārkaltē drēbes
Apģērbu nepieciešams ne tikai pareizi izmazgāt, bet arī izžāvēt. Pārkaltušu apģērbu ir ļoti grūti gludināt - auduma šķiedras ir savītas un izturīgas pret termisko ietekmi. Pat tvaicēšana nepalīdz. Tāpēc ir labāk gludināt pat nedaudz mitras lietas vai tās īpaši samitrināt ar ūdeni.
8. Skūšanās putas
Ļoti bieži sieviešu apģērbā ir traipi no kosmētikas. Nekas tik labi neizņem tos kā vīriešu skūšanās putas. Ņemiet vērā, ka tās ir putas, nevis gēls. Vienkārši uzlieciet tās uz lūpu krāsas vai tonālā krēma traipa uz dažām minūtēm un lieciet mašīnā mazgāties. Traipu vairs nebūs.
9. Zeķu un zeķbikšu mazgāšana
Galvenie netīrumi zeķēs ir sviedri. Un augstu temperatūru ietekmē tie vienkārši savelkas, bet neizmazgājas. Tāpēc mēs iesakām mazgāt zeķes un zeķbikses 30 grādu temperatūrā.
10. Izmantojiet matu fēnu
Ar matu žāvētāju, proti, karstu gaisu, jūs varat atbrīvoties no vecajiem dzērienu, zāles, zemes traipiem. Uzkarsējiet traipu un uzklājiet tam traipu tīrīšanas līdzekli. Lieciet mašīnā. Vietējais temperatūras paaugstinājums ļaus sastāvdaļām darboties labāk.
Neaizmirstiet, ka uz katra apģērba ir etiķete, uz kuras norādīts, kā to pareizi mazgāt: temperatūra, līdzekļi, manuāli/automātiski.
Ja jums ir savi īpaši knifiņi mazgāšanai, pastāstiet mums komentāros!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts