10+ mums pazīstami apģērba priekšmeti, kurus ārzemnieki nekad nenēsās

Advertisement
Foto: adme.ru
Advertisement

Ceļojumi jau sen ir kļuvuši par neatņemamu mūsdienu dzīves sastāvdaļu. Tūristi bruģējuši sev ceļu uz visnepieejamākajām vietām uz planētas. Un nevienu nepārsteigsiet ar dīvainu izskatu, kas nodod cilvēku no citas valsts un pat citas kultūras. Neskatoties uz to, ir vērts zināt un ievērot tās valsts noteikumus, uz kuru dodaties, vismaz, lai nenokļūtu nepatīkamā situācijā un maksimāli saglabātu veselību un dzīvību.


Mēs apkopojām visinteresantākos noteikumus un likumus, kas attiecas uz izskatu un kuri tiek piemēroti dažādās valstīs.

Raksta turpinājums
Foto: adme.ru
1. Аnglija: apģērbs ar sporta simboliem

Ja esat sporta, it īpaši, jebkura Anglijas futbola kluba cienītājs, nereklamējiet to ceļojuma laikā. Anglija ir slavena ne tikai ar futbolu, bet arī ar agresīviem līdzjutējiem. Protams, ja jūsu ceļojuma mērķis ir vienīgi iepazīšanās ar sporta tēmu - tā ir viena lieta, taču, ja jūs ieradāties Anglijā ar tūrisma mērķi, neaizēnojiet atvaļinājumu ar nepatīkamām tikšanās reizēm ar sava kluba antifaniem.

Arī staigājot pa pilsētu no garderobes labāk izslēgt sporta jakas, piemēram, ”olimpiskās” un baltas kedas. Sporta laikā un kalnu takās tas iederās, taču apmeklēt muzejus un veikalus ir slikti. Ērtas drēbes un apavi neaprobežojas tikai ar sporta stilu.
Foto: adme.ru
2. Grieķija: augsti papēži

Grieķijas iestādes ir veikušas vairākus pasākumus, lai saglabātu vēstures pieminekļus. Grieķijas aizvēsturisko un klasisko senlietu direktore Jeļena Korka laikrakstam Daily Mail sacīja: “Apmeklētājām sievietēm jāvalkā kurpes, kas nebojā pieminekļus. Pieminekļi no papēžiem tiek iznīcināti un cilvēkiem tas būtu jāsaprot. ” Turklāt kāpšana Akropolē uz smailiem, augstiem papēžiem ir pilnīgi neērta.
Foto: adme.ru
3. Kapri: koka tupeles un čības

Vietējā valdība jau 1960. gadā nolēma, ka čības un koka tupelas sabo ir skaļi apavi. Un lai aizsargātu vietējo iedzīvotāju mieru un klusumu, šie apavi tika aizliegti pilsētas ielās. Un Činkve Terre nacionālajā parkā (Ligūrija, Itālija) čības ir aizliegtas pašu tūristu drošības dēļ, jo šādos apavos ceļošana pa kalnu takām ir traumatiska.
Foto: adme.ru
4. Beļģija: spilgts apģērbs

Beļģijas ikdienas apģērbs ir diskrēts, mierīgā, parasti tumšā krāsu gammā. Turklāt šeit ļoti patīk melnais. Beļģijas apģērbs ir vairāk par ērtībām un praktiskumu, nevis izcelšanos. Lielajās pilsētās, protams, var redzēt atšķirīgi ģērbtus cilvēkus, taču mazās pilsētās un ciematos šis noteikums ir būtisks.

Raksta autore, reiz dodoties uz Beļģiju apciemot savu draudzeni, nopirka skaistu sarkanu mēteli. Bet draudzene ieteica: ”Pat nedomā, jo tu jutīsies neērti no citu skatieniem.” Rezultātā nācās braukt vecā, pelēkā virsjakā. Tāpēc nepavisam nav grūti izcelties un, iespējams, justies neveikli. Tam pietiekoši uzvilkt košas drēbes un dienas laikā pastaigāt pa bruģētām ieliņām.
Foto: adme.ru
5. Spānija: izskatīties kā tūristam

Spānija ir pazīstama ne tikai ar savu unikālo arhitektūru, kūrortiem un hamonu, bet arī ar kabatas zagļiem, kuri nekļūdīgi identificē tūristu pūlī. Tūrists viņiem ir viegla peļņa, tāpēc, lai saglabātu savas mantas, labāk ir saplūst ar vietējiem iedzīvotājiem. Lai to izdarītu, ceļojot Spānijā, jums jāizslēdz zeķes ar sandalēm, Bermudu šorti un T- krekli ar Spānijas pilsētu nosaukumiem.

Ceļojot pa iekšzemi, jums vajadzētu atcerēties par Spānijas katolisko pagātni un izvairīties no īpaši īsām un atklātām kleitām. Neskatoties uz to, Spānija ir diezgan droša valsts ceļojumiem, taču modrība lielajās pilsētās nekaitēs.
Foto: adme.ru
6. Barselona, Maljorka un Ibica: pludmales apģērbs

Vietējā kasē var samaksāt līdz 500 eiro par pludmales izskatu uz ielām. Tik lielas soda naudas ir saistītas ar faktu, ka varas iestādes cenšas ierobežot ”kailumu un daļēju kailumu” sabiedriskās vietās, kas nav pludmale, pastaigu takas pie pludmalēm vai baseina.
Foto: adme.ru
7. Francija: šorti, push-up

Francijā nevelciet īsus šortus, ja vien jūs neesat mazs bērns un neesat pludmalē. Tiek uzskatīts, ka augšstilba iekšpuse ir ļoti intīma ķermeņa daļa. Pat vasaras karstumā labāk tos nenēsāt, it īpaši Parīzē. Neviens nerādīs ar pirkstu un nesvilps jūsu virzienā, bet daži pārsteigti skatieni nodrošināti. Jūs arī nevarēsit pusdienot pienācīgā restorānā, un jums, iespējams, netiks ļauts doties ekskursijā uz baznīcu.
Foto: adme.ru
Tikai dodoties uz Franciju, atcerieties, ka franču sievietes nevalkā šortus. Un vēl viņas nevalkā push-up krūšturus un kleitas ar šādiem akcentiem. Franču sievietes dod priekšroku mežģīnēm, tāpēc, ja nevēlaties sev pievērstus nosodošus skatienus, atsakieties no porolona.
Foto: adme.ru
8. Indija: armijas stila apģērbs

Pēc 2016. gada teroraktiem Indijas armija neiesaka civiliedzīvotājiem valkāt armijas apģērbu un lūdza veikalu īpašniekus pārtraukt militārā stila apģērbu tirdzniecību. Arī ārvalstu sieviešu drošībai Tūrisma ministrija ir izstrādājusi piezīmi, kurā teikts, ka, ceļojot pa provinces un lauku rajoniem, labāk nevalkāt īsas kleitas un svārkus.
Foto: adme.ru
Piebildīsim par oficiālo apģērba kodu valstī. Neskatoties uz to, ka Eiropas biznesa uzvalks iegūst arvien lielāku popularitāti, tradicionālā Indijas apģērba krāsainie audumi nepadodas. Indija ir dinamiska un atšķirīga valsts. Pat biznesa sanāksmē būs piemērots krāsains vai tradicionāls apģērbs.
Foto: adme.ru
9. Indonēzija: apavi ar atklātu papēdi un izgriezumi, kas atsedz atslēgas kaulus

Indonēziešu attieksme pret ārzemnieku drēbēm tūristu vietās ir diezgan mierīga. Bet, lai ievērotu vietējās tradīcijas, labāk ir atturēties no pārāk atklāta apģērba, ja neesat pludmalē. Un, ja jūs ceļojat pa valsti, tad vispiemērotākās drēbes ir gari svārki, platas bikses, tunikas virs džinsiem. Kurpju zoļu vai pēdu demonstrēšana ir apvainojums indinēzietim, tāpēc slēgtie apavi pasargās ne tikai no nepatīkama izskata, bet arī no kukaiņu kodumiem.

Valstīs, kurās galvenokārt ir musulmaņu iedzīvotāji, parasti labāk neizcelties ar atklātām ķermeņa daļām. Pat tur, kur tūrisms ir attīstīts, jūs varat saņemt piezīmi par provokatīvu izskatu sabiedriskā vietā.
Foto: adme.ru
Mēs pilnībā atbalstām seno pieminekļu kopšanu Grieķijā, jo tas ir pasaules kultūras mantojums. Vai jūs kādreiz esat juties neērti sava izskata dēļ ārzemēs?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024