10 lietas, par kurām laimīgi cilvēki nekad nesatraucas.

Advertisement
Foto: adme.ru
Advertisement

Visi mēs pēc kaut kā tiecamies, kaut ko ļoti vēlamies, pēc kaut kā dzenamies, par kaut ko satraucamies. Šajās sacīkstēs paiet visa dzīve, tomēr, saskaņā ar statistiku, tikai 77% no visas pasaules iedzīvotājiem uzskata sevi par laimīgiem. Šajā rakstā mēs pastāstīsim par to, uz ko nav jēgas tērēt savus resursus, lai pilnā mērā izjustu dzīves priekus.

 

Mūsu komanda kopā ar psihologiem ir sastādījusi lietu sarakstu, par kurām var nesatraukties, lai kaifotu tikai no tā, ka eksistējam.

Raksta turpinājums
Foto: adme.ru
1. Netiek sasniegts mērķis.

Psihologi apgalvo, ka ja viss, ko jūs darāt, lai sasniegtu mērķi, nedod neko, izņemot īgnumu, pretrunīgus pārmetumus un diskomfortu, tad, visticamāk, tā nav mūsu īstā vēlēšanās. Tas var būt sabiedrības, mēdiju, reklāmas, vecāku uzspiesti viltus mērķi. Galu galā jūs riskējat gandarījuma vietā saņemt apmulsušu ”un kādēļ man visu to vajadzēja”.

Ja procesa laikā, jūs aizraujaties un esat sajūsmā, tad esat uz pareizā ceļa. Esiet pacietīgi un viss jums izdosies.
Foto: adme.ru
2. Materiāla labklājība.

Reklāmas radītais patēriņa līmenis pieaug katru sekundi un liek mums tērēt naudu un nervus, lai iegādātos nevajadzīgas lietas. Bet jo vairāk mums ir, jo vairāk mums gribas, un nekādas naudas nepietiks, lai visu nopirktu.

Šī atkarība izskatās, kā kaklasiksniņa, un pie tā piestiprināta siksniņa, kura atrodas preču un pakalpojumu ražotāju rokās. Bet kaut ko svarīgu un patiešām dārgu var saņemt bezmaksas. Piemēram, ķepainu un spalvainu draugu nebūt nav jāpērk par lielu naudu, var paņemt patversmē.

Eksperti uzskata, ja mēs mācīsimies atrast vērtību it visā, kas mūs ielenc - dzīvot būs daudz vienkāršāk. Ir ļoti svarīgi prast priecāties par mazumiņu un saprast, ka pasaulē ir citas svarīgas lietas. Mīlestība, iekšēja harmonija un līdzsvars, maiga bērna matu smarža un mammas roku siltums - tas ir tas, ko nenopirksi ne par kādu pasaules bagātību.
Foto: adme.ru
3. Briest grūti laiki.

Sāksim ar to, ka dzīvot vienkārši un viegli nevienam nav izdevies. Un bailes par to, ka būs vēl sliktāk, ir pilnīgi normāla parādība. Tas pašsaglabāšanās instinkta turpinājums, kura pamatā - vēlme būt pārliecinātam par personīgu drošumu.

Gaidiet bērnu un iepriekš cenšaties pārdzīvot visas, kā jums šķiet, vecāku šausmas? Vai nav pareizāk sakoncentrēties uz lielisko gaidīšanas prieku un izbaudīt to pilnībā, lai pati tikšanās kļūtu par laimi, nevis kārtējā pārbaude uz izturību?

Speciālistiem ir daudz rekomendāciju par tēmu, kā pārtraukt satraukties par nākotni. Bet tās visas var iekļauties vienā teikumā: ”Nekas nav mūžīgs zem mēness” (Viljams Šekspīrs). Beigas ir neizbēgamas, un tās visiem ir vienāds. Tiem, kuri to ir sapratuši, dzīvot ir daudz vienkāršāk.

4. Ar bērnu notiks kaut kas slikts.

Šī doma tādā vai šādā līmenī ienāk prātā visām mammām (un dažreiz arī tēviem) bez izņēmuma. Vecāku bailes, aktīvi uzlādētas no interneta, dažreiz izdzēš robežu starp adekvātu modrību un hiper-aprūpi. Ierakstīt bērnam telefonā policijas numuru un sarunāt, ka tas brīdinās, ja kavēsies - tas ir viens. Bet zvanīt katru stundu un noskaidrot, vai viss ar viņu ir kārtībā - tas ir kas cits.

Tieksme kontrolēt katru bērna soli novedīs pie vecāku emocionāla izsīkuma un dziļām psiholoģiskām traumām bērnam.

Trauksmes līmenim par dēlu un meitu ir tieši proporcionāls jūsu uzticībai. Ja jūsu starpā ir kontakts, ja jūs vairākas reizes esat pārrunājuši dažādus iespējamus nepatīkamu situāciju scenārijus, tad palaidiet. Jūs jau izdarījāt visu, kas no jums bija atkarīgs.
Foto: adme.ru
5. Dzīve paiet garām.

Patiesībā, protams, jūsu īstā dzīve nekur no jums neliksies. Tā ir ilūzija, kas ir radīta ar informatīvu plūsmu. Tajā iegrimstot, mēs sevi zaudējam, ”karājoties” pie gadžetu ekrāniem, kur, kā mums šķiet, kūsā dzīve.

Spilgti atvaļinājumu attēli, ar kuriem ir pilni sociālie tīkli. Neskaitāmi online - konsultanti, kuri piedāvā notievēt vai nopelnīt miljonu. Ilūzijas pārpludina internetu.

Mēs sekojam virtuāliem cilvēkiem un notikumiem, skaitot ”patīk” un cenšoties sevi dārgāk pārdot šajā ”godkārības tirgū”. Tas ir dārgi, ja skatās no emocionālo resursu viedokļa.

Uzreiz atbrīvoties no interneta - atkarības neizdosies, bet, ja to neizdarīt, tad dzīve patiešām var paiet garām. Garām paies jūsu otrā pusīte, nemanāmi novecos un aizies jūsu vecāki, kā arī bērni no peles klikšķa nepiedzims.

6. Mūs apvaino.

Un apvainos tālāk. Bet, pēc psihologu viedokļa, aizvainojums - mūsu un tikai mūsu izvēle. To nav tik vienkārši saprast, jo daudzu gadsimtu cilvēces vēstures laikā vēlme apvainoties ir kļuvusi par nosacītu refleksu. Atkarību.

Mēs mīlām apvainoties, turam un lolojam šīs savas emocijas. Jo tieši tās mūs attaisno mūsu nekā nedarīšanā. Vienkāršāk ir sevi pažēlot un apvainot kaimiņu, valdību vai NLO savās nelaimēs, nekā izanalizēt un pieņemt to kā pieredzi.

Kā teica Agata Kristi, ”gudrie neapvainojas, viņi izdara secinājumus”. Pamēģināsim?
Foto: adme.ru
7. Apkārt ir viens vienīgs negatīvisms.

Uz ekrāna, transportā, darbā, mājās. Visi apkārt pukst un nospiež. Emocijas nekontrolējami krājas un iet pāri malām.

Psihologi iesaka nogriezt informatīvo negatīvu - izslēgt gadžetus, attālināties no pukstētājiem. Tas viss nav jūsu, nav vajadzības tajā iedziļināties.

Bet, ja pastāv reāla problēma, tad var mēģināt to no visām pusēm izpētīt. Vai viss patiešām ir tik slikti, vai jūs mīlat pārspīlēt. Piemēram, ja regulāri iet pie ārstiem, var nesatraukties par veselību.

Turklāt ir ļoti svarīgi izmainīt savu attieksmi pret situāciju. Nepastāv pasaulē tikai melnā un baltā. Var skumt par bijušo, bet var atvērt savu sirdi fantastiskajam jaunajam.

8. Nav pateicības.

Sākumā ir jātiek skaidrībā, kādēļ jūs izlēmāt palīdzēt. Ja jūs gaidāt pateicību un viļaties, tad, visticamāk, motīvs nebija nesavtīgs. Iespējams, jūs tā plānojāt pastiprināt paša svarīguma sajūtu un pacelt savu EGO.

Atceraties Padomju Savienības multfilmas, kur galvenais varonis aicināja ”darīt labu un mest viņu ūdenī?”. Tam piekrīt arī speciālisti, kuri rekomendē, lai izvairītos aizvainojuma, palīdzēt viens otram nesavtīgi. Pēc pētījuma rezultātiem, labprātīga palīdzība paildzina dzīvi, mazinot mirstību par 22%.

Turklāt, darot labus darbus sistemātiski, mēs sev uzlabojam garastāvokli, kas palīdz izdalīties dopamīnam, laimes un notievēšanas hormonam. Attiecīgi, nebija taisnība vecenītei Šapokļakai, kura uzskatīja, ”Kas cilvēkiem palīdz, tas tērē laiku veltīgi”.
Foto: adme.ru
9. Mēs nevaram visu kontrolēt.

Cilvēkam, kurš cenšas to darīt, ir ļoti sarežģīta dzīve. Viņa trauksmes līmenis sit pāri visām normām, resursu tēriņš ir neiedomājami augsts, bet atdeve zema. Viņš grib paredzēt, kas būs, bet tas nav iespējams.

Varbūt nevajag censties. Nav vajadzības tērēt savas dzīves spēkus tam, ko jūs nekādi nespējat izmainīt, neatkarīgi vai tas ir cilvēks, lieta vai situācija. Ja lidojat lidmašīnā kā pasažieris, jūs neatbildat par lidojuma drošību (starp citu, tieši tās ir airofobijas iemesls). Ja jūs satrauc grumbas, tad tas ir lielisks iemesls iemācīties taisīt meikapu tā, lai pasvītrotu vecuma skaistumu.

Jūsu uzmanību prasa patiešām svarīgas lietas, kuras atrodas jūsu atbildības zonā. Jūsu ģimene, darbs, mājas saimniecība. Un atbrīvojošos resursus var iztērēt, piemēram, hobijam.
Foto: adme.ru
10. Vientulība

Bailes no vientulības nerodas no nekurienes. Neuzmanīgas frāzes, piemēram, par ”vecmeitu” un ”pulkstenis tikšķ”, ko tuvinieki, labu nodomu vadīti, pasaka, var izprovocēt noteiktus kompleksus un sarežģīt dzīvi. Un te mēs jau satraukti ieskatāmies garāmgājēju sejās: ja nu tas ir mans liktenis?

Tomēr vientulība var būt ļoti produktīva: tieši šādā stāvoklī mēs varam labāk uzzināt sevi, savus patiesos mērķus un vajadzības. Tas ir lielisks laiks attīstībai, savas dzīves jēgas izprašanai.

Pa īstam pašpietiekams cilvēks smelsies iedvesmu jebkurā stadijā. Un viņš, kā apgalvo eksperti, nekad nenosauks sevi par vientuļu. Viņš nosauks sevi par brīvu.

Pēc daudzkārtēju pētījumu rezultātiem, pastāvīgs satraukums sagrauj veselību, ir iemesls psihopātiskam slimībām. Attiecīgi, mierīgi cilvēki - veseli cilvēki.

Kas pēc jūsu uzskatiem traucē mums būt laimīgiem?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024