Тu neticēsi, bet normalizēt savu svaru var miegā! Vienkāršākais veids notievēt.

Advertisement
Advertisement

Droši vien tu esi izmēģinājusi daudzus veidus notievēt. Taču bieži vien mēdz būt tā, ka gan ēd pareizi, gan sporta zāli apmeklē, bet liekais svars vai nu zūd ar lielām grūtībām, vai kā tikai ieturēsi nelielu pauzi sporta zāles apmeklējumos, tā tas uzreiz atgriežas. Visa lieta ir bioritmos un hormonu izstrādē.

Raksta turpinājums
Nesen dietologi nonākuši pie secinājuma, ka nodarboties ar tievēšanu var ne tikai dienas ritējumā, kad tu esi aktīva, bet arī atpūtas laikā, tieši miegā. Amerikas zinātnieki jau pierādījuši, ka notievēt miegā tiešām ir reāli. Mēs tev pastāstīsim detalizēti par to, kā var veicināt notievēšanu guļot.
Viegls veids notievēt

Nevienam tas nav noslēpums, ka slikta atpūta, stresi un mūžīgais nogurums negatīvi ietekmē organisma darbību. Sievietēm tas bieži izraisa hormonu izstrādes traucējumus. Tas arī ir liekā svara galvenais iemesls. Bez tā, ka vajag pareizi ēst un izmantot fizisko slodzi, ir vēl svarīgi ievērot režīmu. Šajā lietā miegs ir tavs galvenais palīgs.
Miegs ietekmē hormonu izstrādi, tauku utilizāciju un metabolismu. Taču šeit ir svarīgi saprast to, ka, ja tu gulēsi 12 stundas diennaktī, tas nenozīmē, ka tu notievēsi. Miegam ir jāatbilst tavam iekšējam bioritmam un dzīves ritmam. Šajā lietā režīms ir ļoti svarīgs. Tā ka ātrāk izskatīsim noteikumus, kuri jāievēro, lai notievētu nakts atpūtas laikā.
Tievēšanas noteikumi miegā

1. Aizmiedz pirms pusnakts

Ja tu ej gulēt vēlu, tad visi procesi organismā tiek traucēti. Vakaros jāiet gulēt tad, kad pati jūti, ka nāk miegs. Tā ir tava organisma vēlēšanās. Taču bieži vien mēs sevi piespiežam paskatīties televizoru, parakņāties Internetā… Rezultātā miegs līdz pusdienlaikam nedos nekādu pozitīvu efektu.

Runā, ka gulēt jāiet tajā pašā dienā, kad pamodies. Ideāli iet gulēt pirms 23:00–23:30. Ne velti visās pasakās tieši pusnaktī princeses pārvēršas briesmonī. Tieši miegā sākas aktīva hormonu izstrāde, kuri normalizē metabolismu, bet organisms savai darbībai smeļ enerģiju no krājumiem. Tādā veidā liekais svars neuzkrājas.
2. Neej gulēt izsalkusi

Kas par pavērsienu. Taču tas nebūt nenozīmē, ka ejot gulēt jāapēd šķīvis ceptu kartupeļu. Stundu pirms gulētiešanas var ēst to, kas labvēlīgi ietekmē metabolismu. Un tā ir proteīna pārtika: zema tauku satura jogurts, biezpiens, vista, rieksti, siers, olas. Porcijai jābūt ne lielākai par 100 g.
3. Fiziskā slodze pirms miega

Pirms gulētiešanas izpildi relaksējošus vingrojumus. Šeit ierobežojumu nav. Tie var būt peldēšana, joga, skriešana, pastaiga, viegls treniņš sporta zālē. Vienkāršāk sakot, tam ir jābūt tādam, kas noņems spriedzi pēc stresa pilnas dienas. Fiziska slodze nervu sistēmu ievada miera stāvoklī. Vingrojumi jāpilda 30 minūtes pirms gulētiešanas.
Protams, miega ilgums ir svarīgs. Centies gulēt ne mazāk par 6 stundām, bet ideāli 8. Tādā veidā tu uzlabosi organisma darbību, kas labvēlīgi ietekmēs cīņu ar lieko svaru.

Pamēģini normalizēt savu miegu un tu noteikti redzēsi rezultātu! Kā arī padalies ar noderīgo informāciju ar saviem draugiem soctīklos.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024