Advertisement
Zinātnieku pētījumi parādīja, ka apendiksa neesamība var tikai nenozīmīgi paaugstināt risku saķert kādu infekciju. Tas rada mūsos tīri loģisku jautājumu: kāpēc gan tad ir vajadzīgs šis orgāns?
Mēs nolēmām to noskaidrot.
Zinātnieki veikuši atklājumu! Tagad kļuvis zināms, kāpēc gan cilvēkam īstenībā vajadzīgs apendikss.
23.01.2017
Foto: ofigenno.com Advertisement
Zinātnieku pētījumi parādīja, ka apendiksa neesamība var tikai nenozīmīgi paaugstināt risku saķert kādu infekciju. Tas rada mūsos tīri loģisku jautājumu: kāpēc gan tad ir vajadzīgs šis orgāns?
Raksta turpinājums Foto: ofigenno.com Apendikss – tas ir taisnās zarnas tārpveidīgs izaugums, kura iekaisumu sauc par apendicītu. Cilvēki, kuri ir zaudējuši šo orgānu, dzīvo pilnīgi normālu dzīvi. Tad kāpēc gan tas mums ir vajadzīgs? Foto: ofigenno.com Lieta tāda, ka apendiks īstenībā nav rudiments, bet pilda svarīgu imūno funkciju – aizsargā derīgās baktērijas, kuras dzīvo zarnu traktā. Žurnāls Time raksta, ka tādu secinājumu izdarīja starptautiska zinātnieku grupa, kura pētīja šī orgāna evolucionāro attīstību dažādiem dzīvniekiem. Foto: ofigenno.com Amerikāņu antropologa Hīzera Smita vadībā, biologi izanalizēja apendiksa esamību vai neesamību 533 dažādiem zīdītājiem un nonāca pie interesanta atklājuma: dzīvnieku veidiem, kuriem ir apendikss, ir lielāka limfoīdo audu koncentrācija aklajā zarnā. Šiem audiem ir nozīme imūnās sistēmas formēšanā, kā arī var stimulēt veselīgu zarnu baktēriju vairošanos, kurām kā patvērums kalpo apendiks. Foto: ofigenno.com Tomēr, ja šo orgānu tev izņēma, nevajag ļoti uztraukties: no operācijas nekādas nopietnas sekas tev nedraud. Foto: ofigenno.com Apendiksa neesamība var tikai nenozīmīgi paaugstināt risku iegūt kādu infekciju un tu ilgāk reabilitēsies pēc slimībām, kuras saistītas ar derīgās mikrofloras izskalošanos no zarnu trakta. Lūk, personīgi, tas ir viss. Nu ko, tagad tu, beidzot, saprati, kāpēc mums ir vajadzīgs šis orgāns? Liec laiku, ja tu uzskati šo rakstu par derīgu un informatīvu. Bet tagad pārliecinies, vai tavi draugi zin par apendiksa funkciju. Patika redzētais? Iesaki draugiemNākamais raksts
Jaunākie komentāri
Pierakstīties iknedēļas jaunumiem |