-
- 6548 x
-
https://torno.lv/Rbnb8WS
Ilgu laiku tika uzskatīts, ka cilvēki piedzimst ar noteiktu intelekta līmeni un labākais, ko mēs varētu dzīvē izdarīt – ir atbilst mūsu potenciālam.
Zinātnieki pierādījuši, ka mēs varam palielināt mūsu potenciālu un gūt gandarījumu no šī procesa. Tagad mēs zinām, ka, apgūstot jaunas iemaņas, smadzenes rada jaunas neironu saites, kuras liek tām darboties ātrāk un labāk. Lūk, 7 aizraušanās saraksts, kuras padara jūs gudrākus.
Raksta turpinājums
1. Spēlējiet mūzikas instrumentus
Mūzikas atskaņošana palīdz radošām un analītiskām iemaņām, valodai, matemātikai, motorikas iemaņām un daudz kam citam. Un principā uzlabo jūsu intelektuālās spējas.
2. Vairāk lasiet
Lasīšanas priekšrocības nav atkarīgas no grāmata: nav svarīgi, vai jūs izbaudāt `Troņu spēles`, `Hariju Poteru` vai pēdējā izlaiduma Wall Street Journal. Lasīšana mazina stresu, kas liek sajusties labāk un palielināt intelektu.
Tas palīdz risināt problēmas, apvienojot dažādas zināšanas, lai labāk orientētos ikdienas dzīvē, atklāt likumsakarības, saprast procesus un precīzi interpretēt un reaģēt uz citu cilvēku jūtām.
3. Regulāri trenējieties
Tomēr gadījuma rakstura vingrojumi nedarbojas. Regulāri vingrojumi daudz efektīvāki nekā smagi treniņi laiku pa laikam. Regulāru treniņu laikā šūnas piepildās ar olbaltumvielām, kuras palīdz uzlabot atmiņu, labāk mācīties, fokusēties un koncentrēties. To bieži sauc par prāta asumu.
4. Iemācieties jaunu valodu
Pētījumi parādīja, ka divvalodīgie cilvēki labāk risina mīklas nekā tie, kuri runā tikai vienā valodā. Sekmīga jaunu valodu apguve ļauj jūsu smadzenēm labāk izpildīt jebkuru sarežģītu uzdevumu.
5. Pārbaudiet savu kumulatīvo apmācību
Daudzi studenti vidusskolā un koledžā `iebāž sevī` visu mācību programmu nedēļas laikā pirms eksāmeniem. Problēma tāda, ka mēs ātri aizmirstam to, ko esam ātri iemācījušies, tāpēc mums ir nepieciešamība atkārtot savas zināšanas.
Pielietojiet kumulatīvās apmācības koncepciju ikdienas dzīvē un darbā.
Sāciet integrēt uzkrājošo apmācību savā pilnveidošanās programmā.
6. Тrenē savas smadzenes
Sudoku, mīklas, rēbusi, galda spēles, videospēles, kāršu spēles un tamlīdzīgi pasākumi palielina neiroplastiskumu. Tas sevī iekļauj visdažādākās izmaiņas neironu saitēs un sinapsēs, kuras galvenokārt ir smadzeņu spējas reorganizēties.
Kad nervu šūnas reaģē pa jaunam, tas palielina neiroplastiskumu, kas ļauj mums lietas redzēt no dažādiem skata punktiem un saprast uzvedības un emociju iemeslu un efektu.
7. Meditējiet
1992. gadā Dalailama uzaicināja zinātnieku Ričardu Deividsonu izpētīt viņa smadzeņu viļņus meditācijas laikā, lai noskaidrotu, vai viņš var ģenerēt noteiktus smadzeņu viļņus pēc komandas. Izrādās, ka, kad Dalailamam un citiem mūkiem tika pateikts meditēt, viņu smadzeņu viļņi parādīja, ka viņi atrodas dziļā līdzjūtības stāvoklī.
Meditācija ieinteresēja ambiciozus cilvēkus, jo pētījumi rādīja, ka mēs varam kontrolēt mūsu pašu smadzeņu viļņus un just to, ko mēs vēlamies just. Vispārēja ideja ir tāda, ka smadzenes var attīstīties tālāk, bet jūs varat to izdarīt tīši. Dažādi nodarbošanās veidi stimulē dažādas jūsu smadzeņu daļas, tāpēc jūs varat papūlēties, lai kļūtu savās iemaņās nepārspējami.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts