-
- 32739 x
-
https://torno.lv/rJZU53
Klīniskā nāve notiek brīdī, kad kvantuma vielas, kas formē dvēseli iziet no nervu sistēmas, paskaidroja zinātnieki. Pēc teorijas, cilvēka apziņa ir smadzeņu datora programma, kura spēj palikt pēc nāves, tas paskaidro tos pārdzīvojumus, kurus izjūt cilvēks klīniskās nāves laikā. Dr. Stjuarts Hameroffs, anestezioloģijas nodaļā ASV, Arizonas universitātē, izlēma pierādīt teoriju, kuru izteica fiziķis Rodžers Penrouzs. Pēc šīs teorijas, mūsu dvēsele atrodas iekšā struktūrā, ko sauc par mikrotrubiņām, smadzeņu šūnās. To ko mēs saucam par apziņu, ir Visuma gravitācijas efekta rezultātā. Savu teoriju viņu nosauca par `Orch OR`. (Orķestrētā objektīvā redukcija)
Avots
Raksta turpinājums
Citiem vārdiem, mūsu dvēseles - tas nav vienkārši abpusējā neironu un smadzeņu darbība. Viņi sastāv no Visuma audiem un eksistēja jau pirms mūsu ēras. Šī ideja ir tuva budismā un induismā, kuriem apziņa ir neatņemama Visuma daļa.
Klīniskās nāves stāvoklis
Klīniskās nāves piedzīvošanā, mikrotrubiņas zaudē kvantuma stāvokli, bet informācija viņās nebojājās. Tā vienkārši pamet ķermeni, atgriežas kosmosā un iedzīvojas tur. Ja pacienta reanimēja, kvantuma informācija atgriežas mikrotrubiņās un viņš nevar paziņot `Es piedzīvoju klīnisko nāvi`. Bet, ja tas nenotiek un cilvēks mirst, kvantuma informācija nepaliek ķermenī.
Klīniskās un bioloģiskās nāves pazīmes
Atšķirība starp klīnisko un bioloģisko nāvi ir ļoti maza: tikai pāris minūtes. Klīniskā nāve notiek, tad kad cilvēka sirds pārstāj sisties, elpošana un asinsrite apstājas. Organismu ir iespēja vēl reanimēt. Bioloģiskā nāve notiek 4-6 minūtes vēlāk, kad smadzeņu šūnas nomirst no skābekļa nepietiekamības. Kad notiek smadzeņu nāve, visas neiroloģiskās funkcijas neatgriezeniski apstājās, pēc klīniskās nāves iestājas bioloģiskā nāve. Oficiālais bioloģiskās nāves laiks ir, kad ārsts nosaka, ka smadzenes pilnībā pārstāj funkcionēt. Ja pēc iespējas ātrāk spēk noreaģēt uz klīnisko nāvi un izpildīt nepieciešamās reanimācijas funkcijas, var arī nepieļaut bioloģisko nāvi.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts