-
- 3106 x
-
https://torno.lv/RAydqjd
Šodien par Alcheimera slimību tiek runāts bieži. Un, ja cilvēka dzīves ilgums daudzreiz palielinājies, tad no vecuma slimībām, diemžēl, nevar atbrīvoties. Gados vecāki cilvēki ir slimi, un praktiski neviens no vecuma demences nav apdrošināts. Un lai gan riska zonā atrodas cilvēki, kas vecāki par 65 gadiem, Alcheimera slimības profilakse ir tāda lieta, par ko ikvienam vajadzētu rūpēties jau iepriekš. Un lūk ko saka zinātnieki ...
Raksta turpinājums
Paskaidrosim, kāpēc jums vajadzētu samazināt liellopu gaļas, cūkgaļas un jēra gaļas lietošanu, kā arī piebremzēt uz saldajiem. Uz spēles ir jūsu dzīve un labklājība!
Sarkanās gaļas nodarītais kaitējums organismam
Alcheimera slimība - briesmīga slimība, lēna, sākumā vispār nav pamanāma. Viss sākas ar vieglu aizmiršanu, tad zem trieciena nonāk ilgstošā atmiņa, ar laiku rodas runas un kognitīvo funkciju traucējumi, nelaimīgais pacients zaudē spēju orientēties telpā un vienkārši nevar pats parūpēties par sevi. Bet visbriesmīgākais ir tas, ka pakāpeniska ķermeņa pamatfunkciju zaudēšana izraisa nenovēršamu nāvi.
Iemeslu ir daudz: ģenētiskā nosliece, amorāls dzīvesveids (alkoholisms, narkotiku lietošana), cukura diabēts. Pat ja jūs neietilpst nevienā no kategorijām, joprojām pastāv risks! Vai jums patīk sarkanā gaļa? Šašliks, karbonādes, siteņi, desas? Un cik bieži tu neatsakies no šādiem gardumiem? Zinātnieki ceļ trauksmi: “Lai pasargātu sevi no slimības, nedēļā neēdiet ne vairāk par 500 gramiem liellopa, cūkas vai aitas gaļas!”
Protams, gaļa un visi mikroelementi, kas ir šajā produktā, ir nepieciešami un lietderīgi, bet mērenā veidā. Zinātnieki ir noskaidrojuši, ka Alcheimera slimības attīstības risks palielinās sakarā ar heme dzelzs, kas ir tik bagātīgi sarkanajā gaļā, uzņemšanu. Turklāt veselību nelabvēlīgi ietekmē visa veida nitrāti, kurus apstrādes gaitā pievieno gaļas produktiem.
Ikviens zina, ka zems dzelzs līmenis asinīs - tas ir slikti, jo bez tā neiztiek neviens būtisku procesu organismā: bez skābekļa transportēšanas dzelzs regulē arī imūnsistēmas darbu, piedalās reģenerācijas procesā, pārrauga vairogdziedzera darbu, un atbild par ādas, matu un nagu veselību.
Bet dzelzs pārmērīgs patēriņš, diemžēl, nesniedz neko labu. Dzelzs pārpalikums organismā izraisa procesus, kas ir kā rūsas veidošanās vecās caurulēs: vērtīgās mikroelementu molekulas oksidē un bojā veselus audus.
Nekontrolēta sarkanās gaļas ēšana palielina risku ne tikai Alcheimera slimības risku, bet arī citus nopietnus saslimšanas gadījumus. Tādējādi lielākais šī dzelzs daudzums uzkrājas aknās, aizkuņģa dziedzerī, sirds muskuļos, izraisot izmaiņas pašā orgānā: attīstās hepatīts un ciroze, diabēts, sirds un asinsvadu sistēmas pataloģijas, pastiprinās jau esošā Alcheimera slimība un vai Parkinsona slimība.
“Kad valsts līmenī tika nolemts Japānā pāriet no tradicionālā japāņu uztura uz Rietumu, Alcheimera slimības gadījumu skaits palielinājās no 1% 1985. gadā līdz 7% 2008. gadā,” raksta Dr. Viljams Grants. Pēc zinātnieka domām, uzturs, kurā dominē dārzeņi, augļi, graudaugi, zivis un piena produkti, samazina risku veidot briesmīgo slimību.
Tas nenozīmē, ka nepieciešams pāriet uz japāņu diētu. Lai samazinātu saslimšanas risku līdz minimumam, pietiek ar to, ka jāsamazina sarkanās gaļas daudzums. Tikai 500 gramu gaļas būs pietiekami nedēļas devai. Lieto pārmaiņus liellopu gaļas, cūkgaļas, teļa gaļas ēdienus ar zivju ēdieniem un putnu gaļas ēdieniem, un vienreiz gadā pārbaudiet holesterīna līmeni asinīs.
Bet galvenais ir atteikties no rūpnieciski apstrādātas gaļas un desām. Ja gaļa tiek saglabāta, kūpināta un sālīta, veidojas kancerogēni un patogēnie olbaltumvielu savienojumi. Zinātnieki apgalvo, ka šīs kaitīgās vielas daudzas reizes palielina risku mirt no šīs briesmīgās slimības!
Un ko jūs domājat par šo viedokli? Noteikti uzrakstiet savas domas komentāros.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts