-
- 4331 x
-
https://torno.lv/x3Abktd
Pasaulē ir cilvēki, kuri katru rītu mostas ar kunģa sāpēm. Gandrīz ikviens ir piedzīvojis šādas sāpes, iemesls tam varbūt ir bijusi saslimšana, slikta kuņģa darbība, vai arī, pārtika uzņemta vēlā nakts stundā, vai nav nav zināma tās izcelsme.
Pēc pārmērīgas alkohola lietošanas, naktī var rasties gremošanas traucējumi. Sāpes kuņģī var būt veselības traucējumu pazīme.
Raksta turpinājums
1. Gastroesofageal Reflux slimība (GERS)
GERS var izraisīt ik rīta kuņģa sāpes. Kuņģa skābe var atgriezties ezofagiālajā dobumā, kur netiek izvadīta. Kuņģa un gastrointestinālā trakta problēmas, kas saistītas ar GERS, var jūs uzmodināt pat naktī.
Minētās veselības problēmas var novest pie lielākām problēmām, piemēram, apdedzināts barības vads vai peptiska čūla.
2. Saindēšanās ar ēdienu
Ja ēdiens ir vīrusu inficēts, tajā atrodas baktērijas un parazīti, tas var rītos izraisīt vēdera sāpes, vemšanu, sliktu dūšu.
Vēdera sāpes, ko izraisa saindēšanās, parasti ilgst no pāris stundām līdz pāris dienām.
Meklējiet medicīnisko palīdzību, ja jums ir miglaina redze, muskuļu vājums, bieža vemšana vai caureja.
3. Slikta dūša rītos
Sievietēm sākotnējā grūtniecības stadijā sakairināts kuņģis var likt sevi just jebkurā dienas laikā, bet, visbiežāk, kuņģa problēmas parādās pirmajā dienas pusē.
Slikta dūša rītos nav risks grūtniecībai, tomēr, slikta duša ir traucējoša un kaitinoša, visbiežākais simptoms ir vemšana.
Labas ziņas, ka pēc pirmā trimestra sliktās dūšas simptomi parasti pazūd. Jāgriežas pie sava ārsta un jākonsultējas par simptomu smagumu un biežumu, lai vēlāk neparādās komplikācijas.
4. Gastrīts
Gastrīts paradās tad, kad jūsu kuņģis sakairinās. Visbiežākie simptomi: ēdiena nepārstrādāšana, abdominālas sāpes un vemšana.
Alkohols var izraisīt gastrītu agrīnās rīta stundās, un alkoholiķiem ilgstošā laika posmā izveidojas hroniskais gastrīts.
Cilvēkiem, kuri lieto pārāk daudz kafijas dienas laikā vai smēķē pirms gulētiešanas, arī ir problēmas ar gastrītu.
Gastrīta iespējamība ir palielināta, ja cilvēkiem ir autoimūna slimība vai lietojot nesteroīdus pretiekaisumu līdzekļus.
5. Dehidratācija
Dehidratācija ir iespējamais ikrīta iemesls sāpīgam kunģim. Pierādīts, ka viens no atūdeņošanās iemesliem ir smagas abdominālas sāpes ar papildus simptomiem, tādiem, kā vemšana, muguras sāpes un sāpes apakšējās ekstremitātēs.
Labās ziņas - simptomi pazūd, ja cilvēks ir padzēries. Padomājiet, kā izvairīties no atūdeņošanās.
6. Pankreatīts
Pankreatīts ir pēkšņas abdominālas sāpes, ko izraisa žultspūšļa enzīmi, kuri iekļūst abdominālajā dobumā. Šie enzīmi, kas ikdienā nav aktīvi, kļūst aktīvi gadījumā, ja ir apdedzināts kuņģis.
Cilvēki, kuri lieto pārmērīgi daudz alkoholu vai ir alkoholiķi, bieži vien cieš no pankreatīta, tomēr, problēma pazūd pati no sevis, ja cilvēks atturās no dzeršanas.
7. Peptiskā čūla
Kairinājums vai atvērta brūce kuņģī vai tievo zarnu augšējā daļā ir pazīstams kā peptiskā čūla. Kuņģa čūlas galvenais iemesls ir infekcija, ko izraisa H.Pylori baktērijas. Minētās slimības simptomātika sevī iekļauj sāpes.
Citi faktori arī izraisa čūlu, piemēram, ģenētiskās kaites, imunitātes traucējumi vai stress.
8. Holecistīts
Holecistīts ir žultspūšļa iekaisums, kas dažreiz liek cilvēkiem mosties no rītiem ar sakairinātu kuņģi. Žultspūslis ir bumbierveidīgs orgāns, kas atrodas zem aknas. Tas satur žulti, ko jūsu ķermenis izmanto, lai sašķeltu taukus mazajās zarnās.
Galvenais simptoms šai slimībai ir abdominālās sāpes, kuras jūt krūšu kurvja augšējā kreisajā pusē un kas parasti ilgst aptuveni pusstundu. Simptomos ir iekļautas trulas sāpes vai tirpšana.
9. Kairinātu zarnu sindroms (KZS)
Kairinātu zarnu sindroms ir hroniska slimība, kas liek ēdienam virzīties pārāk ātri cauri gremošanas traktam. Normālā stāvoklī KZS nerada ilgstošus bojājumus taisnajā zarnā, bet, var izraisīt vēdera problēmas rītos, piemēram, caureju.
Stress visbiežāk rada KZS. Slikts miegs arī pasliktina KZS. Šie simptomi parasti parādās no rītiem.
Citi simptomi - abdominālie krampji, gazes, diareja.
Šķiedrvielām bagāta diēta un relaksācija pirms gulētiešanas var palīdzēt cīnīties ar šīm problēmām.
Piezīme: Jums nekavējoties jāmeklē medicīniskā palīdzība, ja sāpes ir pārāk spēcīgas, un jums ir slikta dūša un vemšana, abdominālais stīvums, abdominālās sāpēs mugurā, dzeltena āda, asiņojoša vēdera izeja, stundu ilgas sāpes vai tādas sāpes, kas ilgst vairāk par pāris dienām.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts